mehmet aslantuğ diziden neden ayrıldı

mehmet aslantuğ diziden neden ayrıldı bilgi90’dan bulabilirsiniz

Yürek Çıkmazı Mehmet Aslantuğ ayrıldı mı, neden ayrıldı? Yürek Çıkmazı Mehmet Aslantuğ neden yok, diziden ayrıldı mı?

Mehmet Aslantuğ kimdir, nereli, kaç yaşında? Mehmet Aslantuğ Yürek Çıkmazı dizisinden neden ayrıldı?

Mehmet Aslantuğ kimdir, nereli, kaç yaşında? Mehmet Aslantuğ Yürek Çıkmazı dizisinden neden ayrıldı?

Yürek Çıkmazı dizisiyle ekranlara dönen Mehmet Aslantuğ sürpriz bir şekilde diziden ayrılma kararı aldı. Diziseveler, dizide İrem Helvacıoğlu’nun hayat verdiği avukat Zeynep’in babası Ali Fuat rolünü canlandıran Mehmet Aslantuğ’un neden ayrılık kararı aldığını merak ediyor. İşte, Mehmet Aslantuğ hakkında merak edilenler… 

MEHMET ASLANTUĞ YÜREK ÇIKMAZI DİZİSİNDEN NEDEN AYRILDI?

Mehmet Aslantuğ, Yürek Çıkmazı dizisinde İrem Helvacıoğlu’nun canlandırdığı Zeynep karakterinin babasına hayat veriyordu. Diziye yeni katılan Aslantuğ ayrılık kararını sosyal medya hesabından duyurdu. Aslantuğ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “35 yıl sonra bugün, hakikatten ve doğrudan yana ses vermeye gayret ediyoruz diye; o kurumları kendine bağlayarak siyasi tavrının mülkü sananlar, yarın o koltuklarda başkaları oturduğunda da sesimizin aynı vicdanla yankılanacağını bilmelerine rağmen; gerçeklerden ilham alan, sual eden, sorgulayan tavrımızdan rahatsız olup, “Böyle olursa bizle çalışamaz” diyen bir kibir içinde olabiliyorlar.” sözlerine yer verdi.

MEHMET ASLANTUĞ KİMDİR?

Mehmet Aslantuğ, 25 Eylül 1961 tarihinde Samsun’un Çarşamba ilçesinin Dikbıyık beldesinde dünyaya geldi. Mehmet Aslantuğ, anne tarafından Ubıh, baba tarafından Abzah olan Çerkes kökenli çiftçi bir ailenin 5. ve son çocuğu olarak doğdu.  

İlk, orta ve lise eğitimini Samsun’un Terme ilçesinde tamamladı.

1978 yılında işletme fakültesine kaydını yaptırdı ancak öğrencilik yıllarında, Deneme Sahnelerinde başlayan oyunculuğunu, 1985 yılında, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme eğitimini tamamlayarak profesyonelleştirdi. 

1993 yılında Detay Film’i kurdu. 1997-2000 yılları arasında atv’de yayınlanan Sıcak Saatler dizisinde canlandırdığı Sedat Yalçın karakteri ile ve yine atv’de 2003-2005 yılları arasında yayınlanmış Bir İstanbul Masalı dizisinde canlandırdığı Selim Arhan karakteri ile tanındı.

MEHMET ASLANTUĞ ÖZEL YAŞAMI

Mehmet Aslantuğ, 1996 yılında kendisi gibi oyuncu olan Arzum Onan ile evlendi. Çiftin bu evliliğinden Can adında bir oğlu dünyaya geldi.

MEHMET ASLANTUĞ HANGİ DİZİ VE FİLMLERDE OYNADI?

1986 – Gündoğmadan

1987 – Ateş Böceği

1987-1988  Belene

1990-1995  İz Peşinde

1990 – Başka Olur Ağaların Düğünü

1990 – Vurguna İnmek

1991 – Kopuk Dünyalar

1991 – Karayar Köprüsü

1992 – Kapıları Açmak

1993 – Yalancı

1994 – Yengeç Sepeti

1994 – Gerilla

1995 – Bir Kadının Anatomisi

1996 – Kurtuluş

1996 – Akrebin Yolculuğu

1997 – Yeni Bir Yıldız

1997-2000  Sıcak Saatler

1999 – Merdoğlu

2001-2002  Hırsız

2003-2005 Bir İstanbul Masalı

2009 – Hanımın Çiftliği – (Muzaffer Bey)

2010 – Aşkın İkinci Yarısı (Senarist-Yönetmen)

2011 – Canım Babam – (Doktor Kerem)

2012 – Veda – Mehmet Reşat Bey

2013-2014  Ben Onu Çok Sevdim – Adnan Menderes

2015 – Racon: Ailem İçin

2015 – Aşkın Kokusu – Aziz 

2016 – Kördüğüm – Enver

2017 – Direniş Karatay – Emir Celaleddin Karatay

2019 – Kardeş Çocukları – Yıldırım Saner

2021 – Masumiyet – Harun Orhun

2022-2023  Yürek Çıkmazı – Ali Fuat

MEHMET ASLANTUĞ ÖDÜLLERİ

1990 – Altın Kelebek Ödülü

1994 – Altın Kelebek Ödülü

1997 – Altın Kelebek Ödülü

2004 – Altın Kelebek Ödülü

1992 – Altın Portakal

1993 – Altın Portakal

1994 – Altın Portakal

1994 – Altın Koza

1995 – Çağdaş Sinema Oyuncuları

1998 – Altın Objektif

Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

Mehmet Aslantuğ, TRT dizisinden ayrıldı: Kurumları siyasi tavrının mülkü sananlar…

Mehmet Aslantuğ, TRT dizisinden ayrıldı: Kurumları siyasi tavrının mülkü sananlar...

Mehmet Aslantuğ, TRT dizisinden ayrıldı: Kurumları siyasi tavrının mülkü sananlar…

Mehmet Aslantuğ, ‘Ali Fuat’ karakterini canlandırdığı ‘Yürek Çıkmazı’ dizisinden ayrıldığını açıkladı. Aslantuğ, “Kurumları kendine bağlayarak siyasi tavrının mülkü sananlar, yarın o koltuklarda başkaları oturduğunda da sesimizin aynı vicdanla yankılanacağını bilmelerine rağmen gerçekten ilham alan, sual eden tavrımızdan rahatsız oldular” ifadelerini kullandı. Oyuncu Arzum Onan, eşi Mehmet Aslantuğ’a “Seninle gurur duyuyorum” diyerek destek verdi.

Oyuncu Mehmet Aslantuğ, TRT 1 ekranlarında izleyicilerle buluşan ‘Yürek Çıkmazı’ dizisi kadrosundan ayrıldığını duyurdu.

Aslantuğ, ayrılık haberini Instagram hesabından, 1990-1991 yılları arasında yine TRT ekranlarında yayımlanan ‘İz Peşinde’ dizisinin jeneriğini paylaştığı bir gönderiyle verdi.

“35 yıl sonra bugün, hakikat ve doğrudan yana ses vermeye gayret ediyoruz diye; o kurumları kendine bağlayarak siyasi tavrının mülkü sananlar, yarın o koltuklarda başkaları oturduğunda da sesimizin aynı vicdanla yankılanacağını bilmelerine rağmen gerçekten ilham alan, sual eden tavrımızdan rahatsız oldular. ‘Bizle çalışırken olmaz’ diyen bir kibir saklıyorlar” ifadelerini kullanan Aslantuğ, şöyle devam etti: “Yalancı adlı çalışmadan 30 yıl sonra dahil olduğum Yürek Çıkmazı’na veda ettim bu akşam. İlk kez bu duygularla birlikte oynamanın deneyimini de heybeye koyarak ve elbette tereddüt bile etmeden. Gerçeğe yoldaşlık ediyoruz diye; ürken, küsen, kızan birilerine teslim edilecek bir yürekle büyüyüp serpilmedik. Öyle de gideceğiz muhakkak. Görevimizi layıkıyla yapmaya, türkülerimizi hissederek söylemeye devam ederek…” ifadelerini kullandı.

“Kaptan’ın Seyir Defteri” başlıklı paylaşımda üniversite öğrencisi oğlu Can Aslantuğ’a “Bu gece olduğu gibi bazı anları kayda düşmekte yarar var!” sözleriyle seslenen oyuncu şu ifadeleri kullandı:

“Evlat, üniversite bitiyor hayırlısıyla. Aktörlüğe heyecan büyüttüğüne göre, ‘Seyir Defteri’nin şahitliğinde birkaç cümle kurmak isterim. Bu gece olduğu gibi bazı anları kayda düşmekte yarar var! Jeneriğini paylaştığım dizinin ekranda yayına girmesinden bu yana tam 35 yıl geçmiş. Adı, ‘İz Peşinde’…

‘Belene’, ‘Ağaların Düğünü’, ‘Kopuk Takımı’, ‘Vurguna İnmek’, ‘Karayar Köprüsü’, ‘Kapıları Açmak’, ‘Yalancı’ gibi aynı çatı altında yaptığımız diğer projelerden yalnızca biri. 35 mm çekildi. Türkiye’nin ilk en uzun dizisi. Meslek hayatımın özel yönetmenlerinden Hüseyin Karakaş’la çalıştık. Saygı ve rahmetle yâd ediyorum.

35 yıl sonra bugün, hakikat ve doğrudan yana ses vermeye gayret ediyoruz diye; o kurumları kendine bağlayarak siyasi tavrının mülkü sananlar, yarın o koltuklarda başkaları oturduğunda da sesimizin aynı vicdanla yankılanacağını bilmelerine rağmen gerçekten ilham alan, sual eden tavrımızdan rahatsız oldular. ‘Bizle çalışırken olmaz’ diyen bir kibir saklıyorlar.

‘Yalancı’ adlı çalışmadan 30 yıl sonra dahil olduğum ‘Yürek Çıkmazı’na veda ettim bu akşam. İlk kez bu duygularla birlikte oynamanın deneyimini de heybeye koyarak ve elbette tereddüt bile etmeden! Gerçeğe yoldaşlık ediyoruz diye; ürken, küsen, kızan birilerine teslim edilecek bir yürekle büyüyüp serpilmedik. Öyle de gideceğiz muhakkak. Görevimizi layıkıyla yapmaya, türkülerimizi hissederek söylemeye devam ederek…

Babanın yedeklediği bir umuda yolculuk ülkesi olmadı. Yedek pasaportu olmadı. Hiç hayalini de kurmadı.

Ah benim gönlü güzel oğlum, meslek hayatında bu türden beklentilerle sınava girdiğinde; bir an bile düşünme, doğruyu terk etme, senin için iyi olan şey halkın için sorunluysa eğer, aklını asla ikiletme! Çalışma hayatın başka ülkeleri dayatsa bile; derdin de, gönlün de ülkende olsun. Bu mühürlenmiş duyguyu yok sayarak terk etme! Umutsuzluk bir hastalık evlat. Hiçbir şey için çaresiz değilsiniz, çare sizsiniz. Geleceğiniz; aydınlık, bereketli, onurlu ve kutlu olsun.”

Oyuncu Arzum Onan, Mehmet Aslantuğ’a destek verdi. Onan, “Seninle gurur duyuyorum” dedi.

Onan, Aslantuğ’un fotoğrafını paylaşarak, “Bugüne kadar sergilediğin duruş, verdiğin kararlar ve hayata kattığın tüm değerler için… Seninle gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Yazı kaynağı : www.birgun.net

Mehmet Aslantuğ, TRT 1’de yayınlanan Yürek Çıkmazı dizisinden neden ayrıldı? ‘Sual eden tavrımızdan rahatsız oldular’

Mehmet Aslantuğ, TRT 1'de yayınlanan Yürek Çıkmazı dizisinden neden ayrıldı? 'Sual eden tavrımızdan rahatsız oldular'

Ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ, TRT 1’de yayınanan ‘Yürek Çıkmazı’ dizisi kadrosundan ayrıldığını duyurdu.

Aslantuğ, ayrılık haberini Instagram hesabından 1990-1991 arasında TRT ekranlarında yayımlanan ‘İz Peşinde’ dizisinin jeneriğini paylaştığı bir gönderiyle açıkladı.

BAZI ANLARI KAYDA DÜŞMEKTE FAYDA VAR

“Kaptan’ın Seyir Defteri” başlıklı paylaşımda üniversite öğrencisi oğlu Can Aslantuğ’a “Bu gece olduğu gibi bazı anları kayda düşmekte yarar var!” sözleriyle seslenen oyuncu şu ifadeleri kullandı:

“Evlat, üniversite bitiyor hayırlısıyla. Aktörlüğe heyecan büyüttüğüne göre, ‘Seyir Defteri’nin şahitliğinde birkaç cümle kurmak isterim. Bu gece olduğu gibi bazı anları kayda düşmekte yarar var! Jeneriğini paylaştığım dizinin ekranda yayına girmesinden bu yana tam 35 yıl geçmiş. Adı, ‘İz Peşinde’…

Belene’, ‘Ağaların Düğünü’, ‘Kopuk Takımı’, ‘Vurguna İnmek’, ‘Karayar Köprüsü’, ‘Kapıları Açmak’, ‘Yalancı’ gibi aynı çatı altında yaptığımız diğer projelerden yalnızca biri. 35 mm çekildi. Türkiye’nin ilk en uzun dizisi. Meslek hayatımın özel yönetmenlerinden Hüseyin Karakaş’la çalıştık. Saygı ve rahmetle yâd ediyorum.

İLHAM ALAN, SUAL EDEN TAVRIMIZDAN RAHATSIZ OLDULAR

35 yıl sonra bugün, hakikat ve doğrudan yana ses vermeye gayret ediyoruz diye o kurumları kendine bağlayarak siyasi tavrının mülkü sananlar, yarın o koltuklarda başkaları oturduğunda da sesimizin aynı vicdanla yankılanacağını bilmelerine rağmen gerçekten ilham alan, sual eden tavrımızdan rahatsız oldu. ‘Bizle çalışırken olmaz’ diyen bir kibir saklıyorlar.”

GERÇEĞE YOLDAŞLIK EDİYORUZ DİYE KIZAN BİRİLERİNE TESLİM DEĞİLİZ

Yalancı’ adlı çalışmadan 30 yıl sonra dahil olduğum ‘Yürek Çıkmazı’na veda ettim bu akşam. İlk kez bu duygularla oynamanın deneyimini de heybeye koyarak ve elbette tereddüt bile etmeden! Gerçeğe yoldaşlık ediyoruz diye ürken, küsen, kızan birilerine teslim edilecek bir yürekle büyüyüp serpilmedik. Öyle de gideceğiz muhakkak. Görevimizi layıkıyla yapmaya, türkülerimizi hissederek söylemeye devam ederek…

Babanın yedeklediği bir umuda yolculuk ülkesi olmadı. Yedek pasaportu olmadı. Hiç hayalini de kurmadı.

GÖNLÜ GÜZEL OĞLUM DOĞRUYU TERK ETME

Ah benim gönlü güzel oğlum, meslek hayatında bu türden beklentilerle sınava girdiğinde bir an bile düşünme, doğruyu terk etme, senin için iyi olan şey halkın için sorunluysa eğer aklını asla ikiletme! Çalışma hayatın başka ülkeleri dayatsa bile derdin de, gönlün de ülkende olsun. Bu mühürlenmiş duyguyu yok sayarak terk etme! Umutsuzluk bir hastalık evlat. Hiçbir şey için çaresiz değilsiniz, çare sizsiniz. Geleceğiniz aydınlık, bereketli, onurlu ve kutlu olsun.”

Yazı kaynağı : www.medyatava.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın