sahurda yapılabilecek pratik tarifler

3d duvar kağıdı

sahurda yapılabilecek pratik tarifler bilgi90’dan bulabilirsiniz

Pratik Sahur Tarifleri: Şipşak Hazırlanan 32 Kolay Sahur Tarifi – Yemek.com

Pratik Sahur Tarifleri: Şipşak Hazırlanan 32 Kolay Sahur Tarifi - Yemek.com

Sağlıkla, nefis ramazan sofraları kurmaya, harika iftar menüleri hazırlamaya, mis kokulu ramazan pidesini özlemle yemeye başladık. İftarda, sahurda sevdiğimiz lezzetlere öncelik verdik, mesela sahur için yumurtalı tarifler de hazırlamaya başladık, patatesli sahur tarifleri ile daha uzun süre tok durmanın yollarını da aradık, hatta sahur için börek tarifleri bile hazırladık. Ama sahurda tok tutan yiyeceklerden hep aynı şekilde destek almak da olmaz.

Zira günler ilerledikçe sahur yemeklerini çeşitlendirme isteği hepimizi sarmaya başlayacak, klasik ramazan tarifleri, sahurluk hamur işi tarifleri ya da sahur için tost tariflerihazırlamak yetersiz kalacak. Gün boyu bizi tok tutsun arzusuyla yaptığımız yemekleri hazırlamak için erken uyanmak ya da hiç uyumamak da vücudumuzu iyiden iyiye yormaya başlayacak, doğruya doğru.

Tüm bu durumları yaşadıysanız yalnız değilsiniz, bilin istedik. Sizler için sahurda midelere bayram ettirecek, gün boyu tok tutacak, aynı zamanda kolayca hazırlayabileceğiniz pratik sahur tarifleri hazırladık. Sahurlara kolaylık, lezzet ve afiyet katıyoruz. Bize katılmaz mıydınız?

Sahurun en önemli destekçilerinden patatesin başrolü üstlendiği ama içine eklenen renk renk malzemelerle lezzetini katlamayı da ihmal etmediği bir lezzet o.

Kolay sahur tarifleri arayanların gözdesi: Patates röşti tarifi

Kaynar suyun içine kırılan yumurtaların nefis tadı, servisinde yoğurt ve maydanoz kullanıldığında nasıl da sahurluk nefis bir lezzet oluyor. Yumurta tok tutuyor, yoğurt sahura kalkma nedeniyle açılan uykunuzu yerine getiriyor…

Maydanozun vitaminlerinden söz etmedik bile: Çılbır tarifi

Yemeksepeti’nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

İftardan kalan pideleri en pratik ve doyurucu şekilde değerlendirmenizi sağlayacak, sahur sofrasına da çok yakışacak bir lezzet hazırlıyoruz şimdi. Tavada pişiyor…

Börek lezzetini yakalamanın en pratik yolu oluyor: Tavada sahur böreği tarifi

Farklı börek çeşitlerini Yemeksepeti’nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Pideleri değerlendirmekten söz etmişken Yasemin Şef’in bu nefis tost tarifinden söz etmemek olmaz. Pratikliğine hayran olduğumuz tost, ramazan pidesiyle çok daha özel ve lezzetli bir tarife dönüşüyor…

Sahur sofrasına çok yakışıyor: Yumurtalı pideli tost tarifi

Farklı tost çeşitlerini Yemeksepeti’nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Hazırlaması toplam 15 dakikanızı alacak, bu yumurtalı ekmek, bugüne dek yaptıklarınızdan çok daha farklı olacak.

Malzemesine dolgun: Kaşarlı yumurtalı ekmek tarifi

Nefis dokusu ve kabakların katkısıyla adeta börek lezzetine ulaşan çok pratik bir önerimiz var sırada.

Sar, sarmala: Börek tadında kabaklı krep tarifi

Farklı krep çeşitlerini Yemeksepeti’nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Sahurda tercihi haşlanmış yumurta yemek olanları da hemen böyle alalım, her gün aynı haşlanmış yumurtayı yemekten sıkılmış olanlara ama ondan da vazgeçemeyenlere şöyle renkli bir tarif yapabileceklerini de hatırlatalım.

Pide bana bana yemelik: Sebzeli yumurta kapama tarifi

Hep aynı sahurlukları hazırlamaktan sıkılanlara evdeki malzemelerle kolayca yapılabilecek bir başka tarif daha.

Onu daha önce hiç denemediyseniz buyurun böyle: Kahvaltılık peynirli lokmalar tarifi

Sofrada sadece lezzete değil sunuma da önem verenlere, sahur vakti tüm ev ahalisinin yüzünde gülümseme oluşturmak isteyenlere gül şekilli nefis bir tarif geliyor. Onu görüp de mutlu olmayan…

Yiyip de uzun süre tok kalmayan yok: Kahvaltılık gül muffin tarifi

Sahur için sadece pratik değil aynı zamanda farklı tarifler arayanlar buraya. Doyuruculukta ve besleyicilikte üzerine tanımayan, üstelik çok da leziz olan bir tarif o.

Bulguru daha önce hiç böyle denemiş miydiniz: Bulgur porridge tarifi

Yine iftardan kalan pideleri değerlendirebileceğiniz bir tarif var sırada. Kolay sahur tarifleri hazırlamayı sevenler bilir, iftardan kalanlar sahur için şipşak nefis lezzetlere dönüştürülebilir. Biz bu kez onu muhlamaya dönüştürdük mesela.

Sahura da iftara da çok yakışacak bir lezzet çıktı ortaya: Bayat pide muhlaması tarifi

Düşünsenize sadece 10 dakikanızı ayırıp bir tarif hazırlıyorsunuz, klasik bir omletten çok daha doyurucu oluyor, sıcak sıcak sahur sofrasındaki yerini alıyor.

Bundan güzel kolaylık mı var: Omlet böreği tarifi

İçindeki bolca proteinle tok tutmakta üstüne tanımayan, bu özelliği sayesinde de sahurların vazgeçilmez ismi olan yumurtayla aranızda mesefe varsa, mesela sarılarını yemekten hiç ama hiç hoşlanmıyorsanız sadece aklarını değerlendirerek de tam sahurluk efsane bir omlete imza atabilirsiniz.

Biz denedik, şahane oldu: Beyaz omlet tarifi

Farklı omlet çeşitlerini Yemeksepeti’nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Sahurda tercihi tosttan yana olanlardansanız hazırlaması 5 dakikanızı alacak kadar pratik ama bu kez dolu dolu bir tost hazırlayarak sahur sofranıza farklılık getirebilirsiniz.

Yumurta sayesinde bu tost bildiklerinizden çok daha farklı olacak: Tavada yumurtalı tost tarifi

Farklı tost çeşitlerini Yemeksepeti’nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Bu kez kapalı tostun aksine taptaze domatesler ve kaşar peyniri kullanarak hazırlıyoruz tostumuzu. Kısa sürede şipşak pişiriyoruz. Bol bol yapmayı da unutmuyoruz.

Çünkü sahur sofralarını onunla donatacağız: Açık tost tarifi

Farklı tost çeşitlerini Yemeksepeti’nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Bu tarif, tost ve yumurtalı diğer sahur önerilerimize göre biraz daha zaman alıyor, doğru. Ama pratikliğinden de ödün vermemeyi biliyor. Üstelik tok tutma konusunda da usta.

Deneyince ne demek istediğimizi anlayacaksınız: Patates mücveri tarifi

Farklı mücver çeşitlerini Yemeksepeti’nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Sahur sofranızda menemen olsun, pide bana bana afiyetle tüketin isterseniz sizi kusursuz bir menemen tarifi için hemen böyle alabiliriz.

Doyuruculuğunu yumurtaya borçlu isimlerden: Soğansız menemen tarifi

Farklı menemen çeşitlerini Yemeksepeti’nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Sahurda uzun uzun yemek hazırlamakla uğraşmak istemeyenlerin kurtarıcısı olmaya geliyor. Önceden hazırlanıp buzluğa atıldığında geriye sahurda sadece pişirip afiyetle yemek kalıyor.

Daha ne olsun: Sodalı buzluk böreği tarifi

Farklı börek çeşitlerini Yemeksepeti’nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Sahurda hamur işi yemeği seviyor ve ancak o şekilde tüm gün tok kalabileceğinize inanıyorsanız ama her akşam börek hazırlamak da zor geliyorsa kabaklı börek tam size göre. Çünkü sadece 3 yufkayla yapılıyor, içindeki kabaklar da tokluk hissi sağlamada destek oluyor.

Sofralara lezzet katıyor: Kabaklı börek tarifi

Farklı börek çeşitlerini Yemeksepeti’nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Sahurda kızartma yemek kolayca susatma ihtimali olduğundan pek önerilmese de eğer siz sahurda da tıpkı kahvaltılarda olduğu gibi pişiden vazgeçemiyorsanız ama hamur mayalamakla da uğraşmak istemiyorsanız aradığınız tarif tam burada.

Buyursunlar: Mayasız kolay pişi tarifi

Farklı pişi çeşitlerini Yemeksepeti’nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Hazırlaması 15 dakika sürüyor, puf puf dokusuyla sahur sofralarına çok yakışıyor. Yanında dilediğiniz kahvaltılıklarla afiyetle tüketin.

Kaç tane yediğinizi sayamayacaksınız: Yoğurtlu kaşık dökmesi tarifi

Tost dedik ama yanlış anlaşılmasın, bu tarifte ekmeğe yer yok. Onun üstleneceği görevi misler gibi patatesler üstleniyor. Ortaya şöyle 4 basit malzemeyle yapılabilecek en sıra dışı, en efsane tost çıkıyor.

Yedikçe yemek isteyeceksiniz: Patates tostu tarifi

Farklı tost çeşitlerini Yemeksepeti’nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Hazırlaması yine sadece 5 dakikanızı alacak bir lezzet var sırada. İsmini görünce hemen uzak durmayın, çünkü kendisi bizdeki krep lezzetini en pofuduk haliyle sofraya taşıyan, damak tadımıza çok uygun bir tarif olur.

Deneyen bilir: Peynirli maydanozlu popover tarifi

4 malzemeli bir sıkma hamuru hazırlayıp hızlıca pişiriyor, arasına damak tadımıza uygun tatları bir bir yerleştirip enfes bir sahur sofrası hazırlıyoruz.

Tabii bol bol yapmayı ihmal etmiyoruz: Dört farklı sıkma tarifi

İftarda hem ekmek hem pide aldıysanız o ekmeklerin yüzüne bakmamanız çok olası. İşte o hafiften bayatlamaya başlamış ekmekleri öyle bir donatıyoruz ki gözünüz ondan başkasını görmeyecek.

Pideyle kapışır: Yoğurtlu yumurtalı dilimler tarifi

Sahura en çok yakışan isimlerden, tok tutmasıyla meşhur omlet, patatesle bir araya geliyor, dilimlerce yemek isteyeceğiniz nefis bir tada dönüşüyor.

Dilim dilim pay ediliyor: Patatesli omlet tarifi

Farklı omlet çeşitlerini Yemeksepeti’nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Toplam 3 malzemeyle çok pratik bir şekilde hazırlanan bu lezzet, klasik bir ekmeğin ötesinde. Bakmayın adının ekmek olduğuna, kendisi sahura çok uygun, doyurucu ve besleyici bir tat aslında.

10 dakikanızı ayırın ona: Oopsie ekmeği tarifi

Sofraya mis kokular eşliğinde çıkıyor, sahur sofrasında hala uyuklayanların bile gözlerini kocaman açmasına, bir anda ayılmasına sebep oluyor.

Bu lezzet kaçmaz: Pratik sahur böreği tarifi

Farklı börek çeşitlerini Yemeksepeti’nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Soğanlı mı soğansız mı tartışmasına en azından sahur için girilmemesi gereken ve doğrudan soğansız yapılan menemen, her öğünde yenebilen en nefis yemeklerden. Hemen yukarıda klasik bir menemen tarifi vermiştik ama siz onu sahura daha uygun bir hale getirmek isterseniz şöyle de hazırlayabilirsiniz.

Böylesi çok daha doyurucu: Fırında menemenli ekmek tarifi

Farklı menemen çeşitlerini Yemeksepeti’nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Sahura tüm aile kalkanlar, hatta sahurda bile komşularla, eşle dostla bir araya gelmekten keyif alanlar buraya. Hem yapımıyla çok uğraştırmayacak hem de adeta bir ana yemek gibi sofranın hakimi olacak nefis bir önerimiz var.

Hiç vakit kaybetmeden buyurun böyle: Milföyden sahurluk pide tarifi

Patatesin bol olduğu, yumurtanınsa patatesli omlete oranla tadımlık kaldığı bu tarif, tok tutma konusunda en iddialı olanlardan.

Besleyici de üstelik: Patatesli yumurta tarifi

Farklı yumurta çeşitlerini Yemeksepeti’nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Yazı kaynağı : yemek.com

Pratik Sahur Yemekleri

Pratik Sahur Yemekleri

Hem tok tutsun hem susatmasın… Hem göz doldursun hem yormasın… Sahur için ne yemek yapsam diye şimdiden düşünmeye başlayanlar için birbirinden lezzetli ve kolay sahur yemekleri listesi derledim. Ramazan ayında uzun süren günler nedeniyle susatmayan ve uzun süre tok tutan sahur yemeklerine daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Bu yüzden sahurda da yediklerimize dikkat etmeye çalışıyor, hem susatmayacak hem de tok tutacak yemeklere yöneliyoruz. Sahur için özel olarak seçtiğim bu pratik ve göz dolduran tarifler umarım sofralarınıza bereket getirir.

kevserinmutfagi.com’da tarifin alt kısmında, Tarif Küpü uygulamasında ise önerilen sekmesinde yer alan menü önerilerine göz atarak bu tarifleri diğer hangi lezzetli yemeklerle kombinleyebileceğiniz hakkında fikir edinebilirsiniz. Tarif Küpü uygulamasını hala indirmediyseniz Tarif Küpü Uygulaması linkine tıklayarak ücretsiz olarak indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Herkese hayırlı Ramazanlar…

1. Fırında Yumurtalı Ekmek

Hiç yağ kullanılmadan yapılıyor ama tavada yağda kızarmış yumurtalı ekmekten daha lezzetli oluyor. Susatmayan ve doyurucu yumurtalı ekmek tarifi tam sahurluk.

Fırında Yumurtalı Ekmek Tarifi

2. Peynirli Sufle Tarifi

Bol proteinli, hem mideyi hem gözü doyuran nefis peynirli sufle sahur sofranıza çok yakışacak.

Peynirli Sufle Tarifi

3. Kaygana Tarifi

Fransız krebini tahtından edecek, çayın yanında peynirle harika giden karadeniz kayganası.

Kaygana Tarifi

4. Hazır Yufkadan Patatesli Gözleme Tarifi

İç harcını yatmadan hazırlayıp sahurda kolayca yapabilir ve afiyetle çıtır çıtır yiyebilirsiniz.

Hazır Yufkadan Patatesli Gözleme Tarifi

5. İtalyan Usulü Fırında Yumurta Tarifi

Hem pratik hem hafif hem de çok doyurucu İtalyan usulü fırında yumurta tarifi.

İtalyan Usulü Fırında Yumurta Tarifi

6. Peynir Salatası Tarifi

Ayrı ayrı kahvaltılık hazırlamak yerine hepsini bir arada servis edin, zamandan tasarruf edin. Sahura geç kalkanlar için birebir peynir salatası tarifi.

Peynir Salatası Tarifi

7. Akıtma (Cızlama) Tarifi

Arasına peynir sarıp yemelik yumuşacık akıtma tarifi.

Akıtma (Cızlama) Tarifi

8. Tereyağlı Yumurta Kapama Tarifi

Haşlanmış yumurtayı başka bir noktaya taşıyan tereyağlı yumurta kapama tarifini sahurda mutlaka denemelisiniz.

Tereyağlı Yumurta Kapama Tarifi

9. Pratik Peynirli Pide Tarifi

Hem artan ekmekleri değerlendirin hem de sahura nefis ve pratik bir sahurluk hazırlayın.

Pratik Peynirli Pide Tarifi

10. Puf Omlet Tarifi

Sadece 2 yumurtayla kocaman ve doyurucu bir omlet yapmak isteyenlere puf omlet tarifi.

Puf Omlet Tarifi

11. Patatesli Buzluk Böreği Tarifi

Akşamdan hazırlayın, sahurda taze taze pişirip yiyin.

Patatesli Buzluk Böreği Tarifi

12. Menemen Tarifi

Klasiklerden vazgeçemeyenlere nefis menemen tarifi.

Menemen Tarifi

13. Tost Makinesinde Gözleme Tarifi

Fırın çalıştırmadan 5 dakika pişirip çıtır çıtır yiyebileceğiniz tost makinesinde gözleme tarifi sahurda ne yapsam diye düşünenlere gelsin.

Tost Makinesinde Gözleme Tarifi

14. Havuçlu Patatesli Omlet Tarifi

Hem besleyici, hem kolay hem de çok lezzetli havuçlu patatesli omlet tarifi.

Havuçlu Patatesli Omlet Tarifi

15. Peynirli Muffin Tarifi

Çayı koyup sofrayı kurana kadar pişer. Pratik ve çok lezzetli peynirli muffin tarifi.

Peynirli Muffin Tarifi

16. Kurutulmuş Domatesli Omlet Tarifi

Sahur için farklı tatlar arayanlara ufak dokunuşlarla mükemmel bir lezzet ortaya çıkartabilecekleri kurutulmuş domatesli omlet tarifi.

Kurutulmuş Domatesli Omlet Tarifi

Eğer bu tarifler yeterli gelmediyse her güne özel olarak yayınladığım sahur menüleri de işinize yarayabilir.

Yazı kaynağı : www.kevserinmutfagi.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Similar Posts

Bir cevap yazın