Meetkai, 2 milyar dolarlık genişleyen Silicon Box çip paketleme fabrikasının dijital ikizini kuruyor

Bu Ekim ayında San Francisco’da düzenlenen ve “Playing the Edge” temasını keşfedeceğimiz GamesBeat Summit Next’in geri dönüşünü duyurmaktan heyecan duyuyoruz. konuşmak için başvur Burada ve sponsorluk fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinin Burada.


Metaverse, dijital ikizler, diyaloglu yapay zeka ve yarı iletken çip paketleme, hepsi çok farklı işlerdir. Ancak milyarderlerin sahip olduğu büyüyen teknoloji iş grubunda hepsi aynı çatı altında. Weili Dai ve Sehat Sutardja.

Ve bu nedenle, yakın zamanda iki işletmenin bir araya gelmesi nadir görülen bir geçişti. Meetkay – metaverse ve diyaloga dayalı yapay zekada öncü teknoloji – planlanan 2 milyar doların dijital ikizini yarattı Silikon Kutu çip paketleme fabrikası yakında Singapur’a geliyor.

Silicon Box paketleme fabrikası, Silicon Box’ın üreteceği özel paketleme teknolojisi ile birbirine bağlanan “süper yongalar” yapmak için birbirine yamalanabilen yonga modülleri veya yonga modüllerindeki yenilikleri hedefliyor. Meetkai CEO’su James Kaplan, GamesBeat ile yaptığı bir röportajda, nihai fabrikanın nasıl görüneceğini görselleştirmek için şirketin meta veri deposu araçlarını kullanarak fabrikayı tasarlamanın eğitim amaçlı olarak yararlı olduğunu söyledi.

Dijital ikiz pivot

MeetKai'nin Silicon Box tesisinin dijital ikizi.
MeetKai’nin Silicon Box tesisinin dijital ikizi.

Dijital ikizler, ilk olarak yazar Neal Stephenson tarafından 1992 romanında tasavvur edilen sanal dünyalar evreni olan meta evrenin endüstriyel versiyonu gibidir. Kar Kazası. İşletmeler, fabrikaların inşa edilmeden önce nasıl görüneceğini görebilmek için fabrikalarının dijital ikizlerini oluşturur. Dijital ikizler, tasarımları mükemmelleştirmeye yardımcı olur. Ve gerçek fabrikalardaki sensörler, genel tasarımı iyileştirmek için verileri dijital ikizlere geri besleyebilir. MeetKai, konuşmaya dayalı yapay zeka ile başlayıp ardından tüketici meta evrenini denese de, şimdi dijital ikizlerde fırsatlar görüyor.

Etkinlik

VB Transform 2023 İsteğe Bağlı

VB Transform 2023’ten bir oturumu kaçırdınız mı? Öne çıkan tüm oturumlarımız için isteğe bağlı kitaplığa erişmek için kaydolun.

Şimdi üye Ol

Silicon Box geçtiğimiz günlerde Singapur, Tampines’deki 800.000 fit karelik fiziksel tesisinin özel büyük açılışını kutlarken, aynı zamanda Metaverse’de MeetKai’nin dijital kopyasını tanıttı. Gelişmiş AI ve metaverse teknolojilerinin gücünden yararlanan MeetKai, Silicon Box’ın yeni tesisinin sanal bir kopyasını yaratarak iş büyümesi ve yetenek gelişimi için fırsatlar sunuyor.

Kaplan, “Gelişmiş AI destekli ve metaverse teknolojilerini kullanarak, işletmeler için değerli olan herhangi bir fiziksel ortamın sanal kopyalarını oluşturabiliyoruz” dedi. “Daha önce mümkün olduğu düşünülen maliyet ve sürenin kesirlerinde profesyonel eğitim merkezleri, oryantasyon turları ve canlı yaratıcı işbirliği platformları dahil.”

Fabrika gelecekte binlerce işe ev sahipliği yapacak ve Meetkai dijital ikizi, bu çalışanları işe almaya yardımcı olacak bir işe alma aracı olarak anket yapacak ve bu çalışanların yapacakları türden işleri görselleştirmeyi kolaylaştıracak. Meetkai, teknolojiyi geliştirmeye çalışmak için üretken yapay zekayı kullandı.

rent a car 34
James Kaplan, MeetKai'nin CEO'su ve kurucu ortağıdır.
James Kaplan, MeetKai’nin CEO’su ve kurucu ortağıdır.

MeetKai’nin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Dai, “MeetKai’nin öncü metaverse ve AI teknolojisi ve küresel yarı iletken endüstrisini yeni ve yıkıcı yollarla güçlendirme potansiyeli ile son derece gurur duyuyoruz” dedi. “Ortaklarımız, MeetKai’nin çığır açıcı ancak erişilebilir metaverse ve AI teknolojilerini kitlelere dağıtma misyonunu yönlendirmede kritik bir rol oynuyor. AI çağının ayrılmaz bir parçası olan yeni nesil bilgi işlem platformları için gelişmiş paketleme için gerçek dünyada pratik bir çözüm sağlayarak yongaların benimsenmesini engelleyen önemli bir sorunu çözen Silicon Box ile stratejik ittifakımızı sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Los Angeles merkezli MeetKai, tekliflerini dünya çapındaki işletmelere genişletirken, daha iyi müşteri, müşteri ve çalışan etkileşimi sağlayan yapay zeka destekli sanal çözümler sağlamayı amaçlıyor. Şirketin maliyet etkinliği ve kullanıcı dostu arayüzü ile tanınan metaverse oluşturma araçları, kullanıcıların herhangi bir web tarayıcısı aracılığıyla erişilebilen, gerçekliğe ve gerçek faydaya dayanan sanal dünyalar oluşturmasına olanak tanır.

Weili Dai, MeetKai'nin kurucu ortağı ve yönetici başkanıdır.
Weili Dai, MeetKai ve Story Machine’in kurucu ortağı ve yönetici başkanıdır.

Bu amaçla Dai, yaptığımız röportajda Silicon Box’ın Meetkai için sadece bir başlangıç ​​olduğunu söyledi. Başka bir müşteri, Unity tabanlı büyük bir projeyi dağıtmak için Meetkai’yi kullanmayı planlıyor, böylece proje bir kuruluş genelinde çok sayıda kişiye ulaşabilir. Bir enerji şirketi, insanlara bir elektrik şebekesinin nasıl izleneceği ve herhangi bir yerden verilere erişerek sahada bir şeylerin nasıl onarılacağı konusunda eğitim vermek istiyor. Başka bir şirket, etkinliklerden önce fuar katlarının prototipini oluşturmak için Meetkai’yi kullanmayı tartışıyor.

Nereye odaklanmalı?

Meetkai, bir çip paketleme fabrikasını görselleştiriyor.

Dijital ikizlerin tüketici metaevrenden daha kazançlı olup olmayacağı sorusuna Kaplan, “Genel olarak en iyi platformu oluşturmak istiyoruz. Çok amaçlı olabilir ve mümkün olduğunca çeşitlendirmeye çalışıyoruz çünkü bir şeyler öğreniyoruz. Ekipman otomasyonu ile başa çıkma konusunda daha iyi hale geldiğimizden beri, tüketici tarafında zaten pek çok avantaj elde ettiğimizi söyleyebilirim. Ve bir kez iş tarafında ekipman otomasyonu ile ilgilenebildiğiniz gibi, bizim de yapabileceğimiz pek çok tüketici uygulaması var.”

Dai, Meetkai’nin metaverse alanında faaliyet göstermesinden ve hem tüketici hem de kurumsal dünya arasında köprü kurmasından heyecan duyuyor, çünkü bu ona takip etmesi için birçok fırsat sunuyor. Ayrıca Apple’ın karma gerçeklik kulaklığı Apple Vision Pro’yu duyurmasının cesaret verici olduğunu söyledi. Ve 3.500 $ gibi pahalı olmasına rağmen (gelecek yıl gelecek), Apple henüz metaverse ile ilgilendiğini kabul etmemiş olsa da, Apple’ın dijital alanlara da inandığını gösteriyor.

Metaverse’nin ölü olmasına gelince? Kaplan, “’Metaverse is dead’ parçaları çıkmaya başladığından beri çok daha fazla ilgi topladık.

Kaplan, metaverse’de olmanın bir nedeninin, bu sanal alanların içlerinde etkileşim kurabilmeleri için otonom aracılara ihtiyaç duyması olduğunu söyledi. İnsanların bu dünyalarda gezinmek için sanal insanlardan ve avatarlardan yararlanmaları gerekecek. Kendilerine normal, konuşarak yardımcı olacak otonom aracılara ihtiyaçları olacak. Tüketici tarafında, yapay zeka tabanlı sanal satış görevlileriyle ilgileneceğiz. Kaplan, insanların eğitim ve diğer görevlerde onlara yardımcı olması için sanal yapay zeka yardımcı pilotlarına ihtiyaç duyacağını söyledi. Başka bir deyişle, yapay zeka, meta veri deposunun daha iyi çalışmasına ve daha hızlı gelişmesine yardımcı olacak.

Kaplan, “Şirketlerin bunda meşru çıkarları olduğunu gördük” dedi. “Pratik uygulamaları temizlemekten mutluyuz. Temel konseptte değer görüyoruz.”

GamesBeat’in inancı oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun iş ile buluştuğu yer.” Bu ne anlama gelir? Haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyoruz — sadece bir oyun stüdyosunda karar verici olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin, ister videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve sektörle etkileşim kurmanın keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın