Match, Apple-Epic kararının App Store ücret indirimiyle sonuçlanabilmesinin ‘çok olası’ olduğunu söylüyor

Flört uygulaması devi Match Group, son zamanlarda “çok mümkün” olduğuna inanıyor Apple-Epic Games antitröst kararına itiraz etti, büyük ölçüde Apple’ın lehine olsa da, geliştiriciler için App Store ücret indirimiyle sonuçlanabilir. sırasında yatırımcılarla görüştü. Maçın 1. Çeyrek kazançları Match Group CFO’su Gary Swidler, Apple’ın bir tekelci olmadığı yönündeki alt mahkemenin görüşünü destekleyen, ancak iPhone üreticisine geliştiricilere uygulamalarına müşterileri üçüncü bir yere yönlendiren bağlantılar yerleştirme yeteneği verme yetkisi veren tarihi kararla ilgili şirketin düşüncelerini paylaştı. -parti ödeme seçenekleri.

Geliştiricilerin diğer ödeme yöntemlerini pazarlamasını yasaklayan Apple’ın mevcut “yönlendirme karşıtı” politikasındaki bu değişiklik, bunun ana nedeniydi. Apple temyize gitti bölge mahkemesinin önceki kararı. Epic Games, daha büyük antitröst itirazını kaybetmesine rağmen hemen İstinaf mahkemesinin gevşetilen izinlerden yararlanmak için “sonraki adımlar üzerinde çalıştığını” ilan etme kararının bu bölümünü değerlendirdi.

Bu arada Match, kararla ilgili kendi gelecek planları hakkında bir ipucu vermedi, bunun yerine bu kararın yanı sıra diğer yeni yasalar ve küresel ölçekte daha büyük uygulama pazarına gelebilecek potansiyel değişiklikler hakkında daha geniş bir şekilde konuştu. düzenlemeler.

Örneğin, Swidler, yatırımcıları Apple’ın karşı karşıya olduğu çeşitli savaşlara yönlendirdi; bunlara tarayıcılar ve bulut oyunlarına odaklanan Rekabet ve Piyasalar Otoritesi (CMA) ile Birleşik Krallık’ta yürütülen son antitröst soruşturması da dahil. Apple bu itirazı kazandıaynı zamanda, ancak Apple’ın politika kararlarının artık denetlenmeyeceği bir pazarın temsilcisi.

Bu arada Match, AB’nin Dijital Piyasalar Yasası’nı (DMA) söyledi. artık yeni kurallar uygulanmaya başlandı, App Store ücretlerini etkileyecektir.

“AB’de ve Hindistan gibi diğer bazı yargı bölgelerinde, özellikle 2024’te Avrupa’da – veya AB’de – DMA’nın bir sonucu olarak App Store ücret değişiklikleriyle sonuçlanacak değişiklikler olacağını düşünüyoruz.” Swidler yatırımcılara söyledi.

Yönetici, Apple-Epic kararının App Store ücret indirimiyle sonuçlanıp sonuçlanmayacağının henüz net olmadığını söyledi, ancak bunun “çok mümkün” olduğunu öne sürdü ve Apple’ın politikalarını yeniden düşünmek isteyip istemediğine karar vermesi gerektiğini ekledi. küresel bazda veya her bölge için belirli kurallar belirlemeye devam edin.

“Bütün bunları hesaba kattığınızda – tüm bu farklı değişiklikler ve devam eden şeyler ve tüm bu farklı yetki alanları ile – bunun anlamı, uygulama mağazalarının kendilerine bir soru sorması gerektiğidir, yani bunlara yanıt verecekler mi? parça parça değişiyor ve farklı pazarlarda farklı politikalara ve ücret yapılarına ve yaklaşımlara sahip misiniz? Yoksa tüm bu gerçekten önemli ve geçerli endişeleri ele alan tek bir küresel politikaya mı sahip olacaklar ve uygulama mağazası politikalarını tüketiciler için daha adil bir uygulama mağazası ekosistemini yansıtacak şekilde mi değiştirecekler?

Match, önümüzdeki 12 ay içinde bu sorularla ilgili bir tür karar görmeyi beklediğini söyledi.

Flört uygulaması üreticisi ve Tinder ebeveyni, hem Apple hem de Google da dahil olmak üzere uygulama mağazalarına karşı antitröst eylemlerinin başlatılmasında yoğun bir şekilde yer aldı. Senato antitröst duruşmalarında tanıklıkve dahil olmak üzere diğer davalarda yer almak Google’ın Play Store ücretlerinin bir fazlası. Ayrıca Adalet Bakanlığı’na yardım eden teknoloji şirketleri arasında yer alıyor. antitröst soruşturması Tile, Spotify ve diğerleri ile birlikte Apple’a karşı.

Bu çeyrekte Match, 787 milyon dolarlık gelirle 794 milyon dolarlık tahminlerin altında kalan ve kullanıcılara %3 düşüşle 15,9 milyona ödeme yapan bir kazanç kaybı yaşadı. Net kar da bir önceki yılın aynı çeyreğindeki 180.5 milyon $’dan 120.8 milyon $’a geriledi. Fakat, Match, Tinder’da büyüme belirtileri gördüğünü söyledi pazarlama ve üründeki değişikliklerden sonra, ancak bunlar henüz finansal sonuçlarda gerçekleşmedi.

Örneğin, Tinder’da, kadınlara hitap etmek için tasarlanmış yüksek kaliteli profillerden oluşan seçilmiş bir seçki olan “Sadece Senin İçin”i test ediyor ve raporlama özelliklerindeki son güncellemelerine ve AI destekli selfie doğrulama süreci.

Şirket ayrıca, 1 milyar dolarlık yeni bir hisse geri alım programına izin verdiğini ve onaylayacağını söyledi. insan hakları endişelerini gerekçe göstererek uygulamalarını Rusya’dan çekinrakibi Bumble’ın da aynı şeyi açıklamasından bir yıl sonra.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın