Lucid nihayet tamamen elektrikli Gravity SUV’unu halka açık yollarda test etmeye başladı

Lucid Group Salı günü yaptığı açıklamada, tamamen elektrikli Gravity SUV’sinin üretim öncesi versiyonlarını Amerika Birleşik Devletleri’ndeki halka açık yollarda test etmeye başladığını söyledi; bu, portföyünde yalnızca bir model bulunan bir otomobil üreticisi için ilerlemenin bir işareti.

Lucid şu anda 2022’de piyasaya çıkan tamamen elektrikli lüks bir sedan olan Air’in birkaç versiyonunu üretiyor. Gravity SUV, onun ikinci modeli olacak.

Lucid, tüketicilere Gravity’ye ilk bakış 2020’de Air’i ortaya çıkarmak için düzenlenen bir etkinlik sırasında. O sırada şirket, Gravity’nin tasarım sürecine çoktan girdiğini söyledi. Şirketin, 2020 yazında vahşi doğada tespit edilen çalışan bir prototipi vardı.

Lucid başlangıçta Gravity’yi Arizona’daki fabrikasında 2023’ün sonlarında üretmeye başlamayı planlıyordu. O zamandan beri bu tarih 2024’e ertelendi. Şirket, üretimin hangi çeyrekte başlayacağını belirtmedi.

Gravity, Air ile aynı temel platforma sahipken, yedi koltuklu SUV’da yeni nesil bir tasarım olacak. Lucid Gravity, yeni yüksek çözünürlüklü ekranlara ve bir UX tasarımına sahip olacak.

Lucid Gravity duyurusu, Lucid’in yıllık hissedarlar toplantısını yapıp üç yeni yönetim kurulu üyesi seçmesinden bir gün sonra gelir. Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Şerif Marakby, Chabi Nouri ve Ori Winitzer’in seçildiğini ve Nancy Gioia, Frank Lindenberg ve Tony Posawatz’ın yerini alacaklarını söyledi.

Lucid’in yönetim kurulunun şu anda tümü yeniden seçilen Turqi Alnowaiser, Glenn R. August, Andrew Liveris, Nichelle Maynard-Elliott, CEO ve CTO Peter Rawlinson ve Janet S. Wong dahil olmak üzere dokuz üyesi var. Yöneticilerden sekizi NASDAQ kuralları uyarınca bağımsız olarak nitelendirilmektedir.

Geçen ay Lucid Group, yeniden yapılanma kapsamında işgücünü %18 oranında azalttı. 1.300 çalışanı etkileyecek olan işten çıkarmalar, ikinci çeyreğin sonunda tamamlanacak ve kurum genelinde yönetici pozisyonlarını içerecek.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın