Lantern, bir CDP ile müşteri başarısı araçlarını birleştiren bir B2B platformu kuruyor

rent a car 34

yükselişini gördük müşteri veri platformu (CDP), son yıllarda müşterilerin ihtiyaçlarını daha iyi anlamak için veriler toplamak için merkezi bir havuz olarak. Twilio’nun 3.2 milyar dolar harcadı hedefiyle 2020’de CDP Segmenti satın almak veriyle çalışan uygulamalar oluşturma. Bugün, FenerB2B’ye odaklanan bir CDP’yi, bu verilerden yararlanmak için yapay zeka destekli bir dizi araçtan oluşan bir müşteri başarı platformuyla birleştirerek bu fikir üzerine erken aşamadaki bir girişim inşa ediyor.

Bugün, şirket 6.8 milyon $’lık bir başlangıç ​​turunu duyurdu, bu aslında geçen yıldan daha önce duyurulmamış 1 milyon $’lık bir parçadan oluşuyor ve geri kalanı geçen Kasım ayında kapanıyor.

Şirket kurucusu David Bromberg, fikrin B2B şirketlerini hedefleyen bir müşteri veri platformunu daha başarılı gelir sonuçları elde etmek amacıyla müşteri başarı araçlarıyla birleştirmek olduğunu söylüyor. Veri kaynaklarınıza erişmeyi kolaylaştıran bir şey oluşturmak ve ardından bu verileri işe koymak istedi.

TechCrunch’a konuşan Bromberg, “Yapmaya çalıştığımız şey, zaman serisi müşteri verilerini takip edebilen ve ekibinizin kullandığı her bir veri kaynağına tek tıklamayla bağlanabilen bu yeni merkezi oluşturmak.

Müşteriler işe çeşitli veri kaynaklarını belirleyerek başlar, şirket şu anda 50 veri bağlayıcı sunar. CDP’de yer alan bu verilerle Lantern, müşterileri daha iyi anlamanıza ve sonuç olarak daha fazla para kazanmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi araç geliştiriyor. İlk araçlardan biri, ek satışa açık olma olasılığı en yüksek olan müşterileri belirlemeye yardımcı olur ve en yenisi, satış görevlilerinin iş değiştiren müşterileri bulmasına yardımcı olur ve ardından, yeni hesaplarında onları hedeflemek için otomatik olarak müşteri adayları oluşturur.

“Yapmaya çalıştığımız şey, mevcut müşterilerinizin bu yeni boru hattı kanalının kilidini açmak, bu onlara ek satış yapmak veya mutlu müşterileri ikinci kez satmak için bir sonraki işlerine kadar takip etmek.” Gerçek bir platform oluşturmak için CDP’deki verilerden yararlanmanın yanı sıra başka araçlar oluşturmaya da bakıyorlar.

Şirketin şu anda bir düzine çalışanı var ve önümüzdeki aylarda daha fazla mühendis ve pazara giden insan işe almayı planlıyor. Bromberg, çeşitliliğe sahip bir şirket kurma açısından, üst sınırının halihazırda %60 kadın olduğunu ve bunun mutlu bir tesadüf olduğunu kabul ettiğini, ancak şirketini kurarken bunu sürdürmeyi umduğunu söylüyor.

“Masanın etrafındaki bilgili en iyi insanları bulmaya çalışıyorduk ve onlar sadece kadındı. Şirketimiz açısından da aynı yaklaşımı izliyoruz. En iyi insanları bir araya getirmeye çalışıyoruz ve bu da oldukça çeşitli oluyor” dedi.

Bugünkü 6,8 milyon dolarlık tohum, 8VC, 8-Bit Capital, Coalition ve bir dizi önde gelen endüstri meleğinin katılımıyla Primer Ventures ve Moxxie Ventures tarafından yönetildi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın