Inngest, geliştiricilerin arka uç iş akışlarını oluşturmalarına yardımcı oluyor, 3 milyon ABD doları artırıyor

IngestBİR açık kaynak geliştiricilerin sunucusuz kuyruklar, arka plan işleri ve iş akışları oluşturmasına ve yönetmesine yardımcı olan girişim, bugün GGV liderliğinde 3 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turu topladığını duyurdu.

2021’de eski Buffer CTO’su Dan Farrelly ve eski bir Docker mühendisi ve sağlık şirketi Uniform Teeth’in eski mühendislik başkanı Tony Holdstock-Brown tarafından ortaklaşa kurulan Inngest, kuyruk alanında şirketin inovasyonunun zirvesinde yer alıyor.

Inngest CEO’su Holdstock-Brown, “Gerçekçi olarak, kuyruk alanında neredeyse hiç yenilik olmadı” dedi. “Yine de kuyruklar ve olaylar temelde çok benzer: Bir mesaj göndermek ve gelecekte bir şeyler çalıştırmak istiyorsunuz. Bu nedenle, bazı nedenlerden dolayı, kuyruk alanı çevresinde bir yenilik eksikliği var.” Yine de, son yıllarda olaylar ve olaya dayalı mimari etrafında, özellikle NATS, Kafka ve ClickHouse gibi gerçek zamanlı veritabanları etrafında çok fazla çalışma yapıldığını belirtti. “Tüm bu teknolojileri alıp, olayları, sıraları, işlev durumunu ve sunucusuz işleyen bir şey oluşturmak için onları güzel bir şekilde birleştirebiliyoruz – ki bu yeni, orijinal ve nispeten nadirdir” dedi.

Örneğin geliştiriciler, Inngest ile bir teslim alma iş akışını yönetmek için TypeScript için sunucusuz kuyruklar yazabilir. Geliştiricilerin hiçbir şey yapılandırmasına gerek yoktur. Bir olay meydana geldiğinde sadece Inngest’e bir ping gönderirler ve ardından hizmet, bu olay için tanımladığınız işlevi başlatır. Inngest otomatik olarak bu işlevi çağırır ve herhangi bir terslik olursa yeniden denemeleri gerçekleştirir.

Görsel Kaynakları: Ingest

Geliştiriciler ayrıca mevcut TypeScript veya JavaScript kod tabanlarını alabilir ve ardından arka plan görevlerini yerine getirmek için Inngest’in çağırma işlevlerine sahip olabilir. Bununla, örneğin, geliştiriciler API uç noktalarından yeni bir kullanıcı için karşılama e-postası gönderme yükünü kaldırabilir ve Inngest’in bunu arka planda işlemesini sağlayabilir.

Ekibin belirttiğine göre tüm bunlar, geliştiricilerin artık sunucusuz işlevlerle durum bilgisi olan uygulamaları kolayca oluşturabilecekleri anlamına da geliyor.

rent a car 34

“İnsanların iş akışlarını nasıl oluşturduklarına, ürünleri veya web kancalarını nasıl birbirine bağladıklarına veya kuyruklarla nasıl oluşturduklarına bakarsanız – sunucularda bir şeyler yapıyor olsanız bile – yine de kuyruğa alma yapılandırmaları ve yeniden denemelerle uğraşmanız gerekir. eşzamanlılık, kuyruklarınızı yönetebilmeniz için gözlemlenebilirliğe sahip olmanız gerekir. Ve bunların hepsi Inngest içinde kaybolur. Siz sadece kodla, yazmanız gereken işlevlerle ilgileniyorsunuz ve geri kalan her şey sizin için otomatik olarak hallediliyor,” diye açıkladı Holdstock-Brown.

Görsel Kaynakları: Ingest

Bir bakıma, Vercel gibi platformlar için yazılan uygulamalar, Inngest için ideal kullanım durumudur. “Muhtemelen her hafta birden çok kez kullandığınız, Vercel gibi yerlere geçiş yapan ve artık yeni altyapı üzerinde güvenilir olan sunucusuz işlevler ve iş akışları yazan gerçekten küçük şirketler veya gerçekten büyük şirketler olsun, gerçekten çok sayıda insan gördük. ”

Inngest CTO’su Farrelly, geliştiricilerin uzun süredir böyle bir deneyim aradığını da belirtti. “Bu modern platformların vaat ettiği geliştirici iş akışı, geliştiricilerin şunu söylemesini sağlayan şeylerden biri: x için daha iyi bir yol olmalı. Ve işte burada devreye giriyoruz. Şimdiye kadar yapabildiğimiz şey, çok sayıda geliştirici bulup onları müşteriye dönüştürmek, onları şirket içi misyonerlere dönüştürmek ve ardından şirketlerinde daha fazla kullanım senaryosuna yaymak oldu.”

Ekibin Inngest’i ilk oluşturduğunda dikkate bile almadığı bu kullanım durumlarından biri, büyük dil modelleri etrafındadır. Bu modeller, zincirleme, yeniden denemeler ve kalıcı durumla başa çıkmak için araçlara ihtiyaç duyar ve bunlar tam olarak Inngest’in onlar için işlemeyi vaat ettiği türden iş akışlarıdır. “Size kutunun dışında kalma işlevi veriyoruz. Size otomatik olarak tarih veriyoruz. Dolayısıyla, ister bir şeyleri zincirlemek, ister LLM işlev çağrılarını veya sahip oldukları eklentileri yönetmek olsun, bunların hepsini biz hallederiz,” diye açıkladı Holdstock-Brown. Inngest gibi araçların, bu şirketlerin modellerini üretime geçirmelerini kolaylaştırdığını savunuyor.

GGV’den Glenn Solomon ve Dan Cahana, “Geliştiriciler, bu sorunun üstesinden gelmek için olaya dayalı programlama modellerini ve iş akışı düzenleme sistemlerini benimsedi” dedi. “Ancak bunu yapmak, arka plan işleri kadar basit kullanım durumları veya üçüncü taraf API’lerin güvenilirliğini sağlamak için bile bir dizi yeni altyapının kurulmasını ve sürdürülmesini gerektirir. İş mantığını bireysel hizmetlerden ayırmanın nihai hedefi, genellikle bir olay kuyruğu, çeşitli sunucusuz işlevler ve başka bir veritabanı oluşturmak, hata ayıklamak ve sürdürmek için tüm ekiplerin dikkatini gerektirir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın