Kuşun kurucusu Travis VanderZanden resmen yuvadan ayrılıyor

Travis VanderZanden’in Bird’den ağır çekim ayrılışı artık tamamlandı. scooter kiralama şirketi ilan edildi Cuma günü geç saatlerde yayınlanan bir haber dökümünde, yöneticinin Bird’s yönetim kurulu başkanlığı görevinden ayrıldığına dair, “hemen etkili

VanderZanden’in yerine geçen isim John Bitove. Geçtiğimiz Aralık ayında Bird’ün pastırmasını kurtarmak Bird Canada ile birleşmesi yoluyla.

VanderZanden, mikromobilite şirketini kuruluşundan bu yana başkanı ve kurucu CEO’su olarak yönetmişti, ancak geçen yıl Bird’ün düşen hisse senedi fiyatı bir düşüşle sonuçlandığında her şey değişti. listeden çıkarma uyarısı New York Borsasından. Kısa bir süre sonra, VanderZanden Başkanlık görevinden istifa etti, unvanı Bird’ün o zamanki baş işletme sorumlusu Shane Torchiana’ya devrediyor. Torchiana CEO görevini üstlenmeye devam etti ayrıca birkaç ay sonra. O sırada VanderZanden, yeniden yapılanmayı “uzun süredir planlanan bir geçiş” olarak adlandırdı.

Bird’e göre, VanderZanden “istifa etmeye karar verdi [from the board] diğer girişimleri takip etmek için.” Benzer şekilde belirsiz ama merak uyandıran bir ifadeyle VanderZanden, “girişimcilik köklerine geri dönmeyi ve bazı yeni fikirler geliştirmeyi” planladığını ekledi.

TechCrunch, kurucunun ayrılışı hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaştı ve yanıt aldığımızda bu hikayeyi güncelleyecek.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın