Kripto cüzdanı ZenGo, ek güvenlik özellikleriyle profesyonel aboneliği başlatıyor

Mobil kripto para cüzdanı zenci adı verilen yeni bir premium abonelikle birleştirilmiş birkaç yeni özelliği kullanıma sundu. ZenGo Pro bu ayda 20 dolara mal oluyor. Bu yeni, isteğe bağlı abonelik, çok sayıda kripto varlığı olan veya genel olarak güvenlik konusunda gerçekten endişe duyan kullanıcılar için ek güvenlik özellikleri getiriyor – temel hesaplar ücretsiz olmaya devam ediyor ve uygulama da yeniden tasarlandı.

Hatırlatmak gerekirse, ZenGo çok taraflı hesaplama kullanan kendi kendini koruyan bir cüzdandır. Metamask’tan farklı olarak, bir ZenGo cüzdanı bir tohum ifade kullanılarak kurtarılamaz. Kimlik avı girişimlerinden kaçınmak istiyorsanız bu önemlidir. Coinbase gibi merkezi borsaların aksine, ZenGo kripto para birimlerinizi kontrol etmez.

ZenGo cüzdanınızdan bir işlem başlatmak isterseniz, tüm tarafların işlemi onaylaması gerekir. Bu durumda, cihazınızda saklanan gizli paylaşım ve ZenGo’nun sunucusunda saklanan gizli paylaşım gereklidir.

Telefonunuzu kaybederseniz veya telefon çalışmayı durdurursa, iCloud Drive veya Dropbox gibi çevrimiçi bulut depolama hesaplarınızdan birinde saklanan kurtarma dosyasını kullanarak ZenGo cüzdanınızı yeni bir telefonda kurtarabilirsiniz. Ayrıca, e-posta gelen kutunuzdan eylemi onaylamanız ve yüzünüzü taramanız gerekir – daha sonra buna daha fazla değineceğiz.

Şirket bir milyondan fazla indirmeyi çekmeyi başardığı için ZenGo için işler iyi gidiyor. Genel olarak, ZenGo kullanıcıları 1 milyar dolardan fazla işlem hacmi işledi.

Kurucu ortak ve CEO Ouriel Ohayon, “Ancak yıllar içinde öğrendiğimiz şey, güvenliğin çözülmediği pek çok kullanım durumu olduğudur” dedi.

“Yapmaya karar verdiğimiz şey, bu yenilikleri tüm blok zincirlerine getiren ücretli bir abonelik olan ZenGo Pro adlı bir güvenlik hizmetleri paketi başlatmak. Bu, belirli blok zincirlerindeki belirli hizmetler tarafından çözülebilir, ancak bizim durumumuzda bu, paket halindedir.”

Biyometrik para çekme koruması ve miras aktarımı

Özellikle ZenGo, kripto cüzdanları tarafından nadiren ele alınan iki sorunlu nokta belirledi. İlk olarak, birisi telefonunuzu çalarsa ne olur? Wall Street Journal olarak zaten bildirildibirisinin telefonunuza erişimi varsa ve şifrenizi biliyorsa, finansal uygulamalarınızdan kolayca para çalabilir ve dijital yaşamınızı mahvedebilir.

rent a car 34

ZenGo Pro ile kullanıcılar, giden işlemler için başka bir güvenlik katmanı etkinleştirebilir. ZenGo cüzdanınızı ilk oluşturduğunuzda, şirket yüzünüzü tarar ve yüzünüzün 3D taramasını saklar. Bu FaceID değil — kullanır FaceTec’in yazılım teknolojisi bu özellik için.

ZenGo Pro kullanıcıları, giden işlemler için bir yüz taraması gerektirebilir. Bu sayede oda arkadaşınız şifrenizi bilse bile arkanızdan cüzdanınızı boşaltamaz. Ve eğer bir dolandırıcılığa para göndermeye çalışıyorsanız, ZenGo sizi yeni bir risk değerlendirme sistemi (“web3 güvenlik duvarı” olarak adlandırılan) ile de uyaracaktır.

İkinci olarak, ZenGo önümüzdeki haftalarda eski bir aktarım özelliği sunacak. “Mirasla ilgili sorun basit. Fiziksel veya dijital olarak ölürseniz ne olur? Ohayon dedi. “Avukatları veya noterleri içeren son derece maliyetli çözümler var.”

Şirket, ZenGo Pro ile kurulumu daha kolay bir yazılım çözümü oluşturmak istiyor. Bir kullanıcı, güvendiği birini eski irtibat kişisi olması için davet edebilir. Diğer kişi önce ZenGo’yu kurmalıdır. Her iki kullanıcı da Dropbox gibi bir çevrimiçi depolama hizmetinde saklayabilecekleri ortak bir sır alacak.

Önceden tanımlanmış bir hareketsizlik aşamasından sonra, kripto varlıklar otomatik olarak eski ilgili kişiye aktarılır. Uygulamayı en az bir kez açmadan maksimum hareketsizlik ayarı 24 aydır.

Ve evet, kullanıcı ölürse ve ödeme yöntemi artık çalışmadığından ZenGo Pro aboneliği yenilenemezse, ZenGo aktif olmama aşamasından sonra varlıkları aktarmaya devam edecektir.

Gelecekte ZenGo, profesyonel aboneliğine ek özellikler eklemeyi de planlıyor. Ücretli kullanıcılar ayrıca müşteri desteğine daha kolay ulaşabilir. Eski sistem, birkaç kişi ekleme ve bir ayırma tanımlama yeteneği ile de geliştirilecektir.

“Çoğu cüzdan şirketi, şimdiye kadar Ledger dahil ve biz de dahil olmak üzere sınırlarını gösteren iş modellerine sahip. Tekrarlayan, öngörülebilir, ilgi alanlarını kullanıcı ilgi alanlarıyla uyumlu hale getiren, yapay olarak oraya buraya ücret eklemeye çalışmadan nasıl bir gelir akışı yaratırsınız? Ohayon dedi.

Ve bu, ZenGo Pro’yu anlamanın anahtarıdır. Birçok kripto şirketi, daha fazla ticaret faaliyeti olduğunda daha fazla gelir elde eder. Bu biraz mevsimsellik yaratır ve kripto kışlarında hayatta kalmak daha zor olabilir.

Muhtemelen ZenGo’nun yeni ve mevcut yatırımcılardan ek fon sağlamasının nedeni de budur – ancak şirket toplanan tutarı “milyonlarca dolar” dışında paylaşmıyor. Animoca Brands CEO’su Yat Siu, kripto cüzdanına ilk kez yatırım yapıyor.

“Çünkü cüzdan oluşturmak pahalı. Burada, cüzdan şirketi tarafından kontrol edilen yinelenen, sürdürülebilir bir model yaratmamızı sağlayan yenilikçi bir iş modeli getiriyoruz” dedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın