Twitter logosunu resmi olarak ‘X’ olarak değiştirdi

rent a car 34

Twitter ikonik kuş logosunu kaldırdı ve resmi logosu olarak ‘X’i benimsedi. Bu hamle, Elon Musk’ın değişikliği açıklamasının ardından geldi hafta sonu boyunca. Değişiklik zaten web sitesinde yayında.

Özellikle Musk, x.com’un artık twitter.com’a da yönlendirdiğini tweetledi. Musk gönderide bunu “geçici” bir logo olarak da adlandırdı, bu nedenle gelecekte başka bir logo değişikliği görebiliriz.

Sosyal ağ sadece logoyu değiştirmekle yetinmeyebilir. Musk, şirketin sonunda “Twitter markasına ve kademeli olarak tüm kuşlara veda edeceğini” söyledi.

Pazar günü geç saatlerde Musk, profil resmini yeni Twitter logosuyla değiştirdi.

Şirketin CEO’su Linda Yaccarino, Twitter’ın insanların birbirleriyle konuşma şeklini değiştirirken, X’in daha da ileri giderek “ses, video, mesajlaşma, ödeme/bankacılık merkezli” özelliklere sahip olacağını ve onu “fikirler, mallar, hizmetler ve fırsatlar için küresel bir pazar” haline getireceğini tweetledi. Kulağa pek çok şey gibi geliyor.

Musk’ın ‘X’ harfine olan takıntısı iyi bilinmektedir. 1997’de X.com’u kurdu ve sonunda PayPal oldu. Uzay girişimi SpaceX’in logosunda ‘X’ var. Ve en son kurduğu X.ai adında bir yapay zeka şirketi. Nisan ayında, Musk’a ait sosyal ağ, Twtter Inc.’den X Corp’a yasal isim.

Musk, Twitter logosunu ilk kez değiştirmiyor. Bu yılın başlarında, o sosyal ağın logosunu kısaca Doge meme olarak değiştirdi.

Twitter, varlığının ilk yıllarında ikonik kuş logosuna sahip değildi. 2010 yılında şirket, efsanevi Boston Celtics basketbol oyuncusu Larry Bird’ün adını taşıyan “Kuş Larry” adlı simgesel logoyu resmen benimsedi.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın