Köpeklerin parçaladığı yaşlı hanım toprağa verildiOlay önceki gün Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni beldesi Burhanoğlu köyünde yaşandı. Almanya’dan tatil için memleketine gelen 79 yaşındaki Hamide Demir, bir suçtan cezaevinde bulunan oğlunun evinin bahçesine giderek ot temizlemeye başladı. Ancak yaşlı kadının Almanya’da yaşayan kızı annesinden haber alamayınca yakınlarına haber verdi.

İhbar üstüne bahçesinde 7 köpeğin bulunduğu eve giden ekipler Hamide Demir’in köpekler tarafınca saldırıya uğradığını ayrım etti. Cansız bedeni Mustafa Kemal Atatürk Devlet Hastanesi morgunda otopsi yapıldıktan sonrasında ailesine teslim edilen Hamide Demir’in cenazesi için tören düzenlendi.
“Yaralanmaya bağlı ölüm” nedeniyle yaşamını kaybeden başında, kol ve bacaklarında köpek saldırısına ait izler tespit edilen Hamide Demir’in cenazesinde Almanya’dan gelen oğulları ve kızı gözyaşı döktü. Yaşlı kadının cezaevinde olduğu öğrenilen oğlu B.D. De izinle jandarma eşliğinde törene katıldı.

Kılınan cenaze namazının arkasından yaşlı kadının cenazesi toprağa verildi. Yaşadıklarını gazetecilere özetleyen Turan Demir şunları belirtti:

“Hamide Demir benim amcamın eşi doğrusu yengem olur. Oğlu B.D cezaevine girdi. Ceza evine girerken kendi müstakil evde bakmış olduğu sokak hayvanlarına benim bakmamı rica etti. Bende geri çevirmedim. Köpeklerin mamalarını düzenli olarak vermeye başladım. Bir zaman sonrasında Hamide yengemin evlatları köpekleri evi pislettiği gerekçesiyle dışarıya atmaya kalktılar. Ve yiyecek verilmedi. Olay gününden 5 gün ilkin Hamide Demir köpekleri içeri almamı ve yeniden bakmamı söylemiş oldu. Bende kırmadım sonrasında köpeklere tekrar bakmaya başladım. Olay günü oğlumu çarşıya gezmeye getirdim. Daha sonrasında eve gelerek köpeklerin mamalarını vermeye gittim. O gün Hamide yengem bahçede otları biçiyordu. Ben de kendisine ‘yağmur yağacak, gel gidelim eve’ dedim ama o kabul etmedi. Akşamüzeri kızları annelerin gelmediğini söylediler. Tekrardan köpeklere bakmaya gittiğimde arka bahçede hareketsiz halde yatarken gördüm. Hemen jandarmayı arayarak bilgi verdim. Köpekler beni tanımış olduğu için hiç saldırmıyordu. Hamide yengemde gerilim ve şeker hastasıydı ara sıra bayılıyordu. Yüksek olasılık bayılıp düşünce uzun vakit hareketsiz kalmış olduğu arasında saldırmış olabilirler.”

Köpeklerin ise köpek barınağına götürüleceği öğrenildi.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın