Konular benim FOMO’mu hak etmiyor, ama işte buradayız

Hala kalbimde. Ne kadar FOMO hissedersen hisset, başka bir sosyal ağ ile bana yük olma.

Yine de, son moda uygulamaya direnmek düşündüğümden daha zor. Meta (Facebook olarak da bilinir) alışılmadık bir şekilde düz lansman stratejisinde İş Parçacığımilyonuncu Twitter klonu ve Apple’ın uygulama mağazasındaki mevcut bir numaralı uygulama.

Reklam devi şimdiden, Threads pazarlamasını Instagram’a dokuyor. Normalde dopamin uyandıran beğenileri gördüğüm bildirimler ekranında Instagram, “____, ____ ve 1 kişi daha ilk kez Konular’da paylaşımda bulundu” diyor. [cue: that meme of Arthur’s Fist]

Bundan bıkmadık mı? Biz, terminal online, yıllardır Twitter’dan şikayet etmedik mi? Uygulamanın daha sıkıcı bir versiyonuna ihtiyacımız var mı? Kendime bu soruları sorduğumda vızıltıyı duyabiliyorum. Yörüngemdeki insanlar gerçekten İplikler hakkında konuşuyor.

Dün bir alerji uzmanına görünmeye giderken radyoyu taradım ve bir DJ’in yayında uygulamadan bahsettiğini duydum. “Herkes Threads’e katılıyor. Sanki orada okulun ilk günü gibi ve herkes en iyi şakalarını sergiliyor. Ancak Eğer Threads hesabınızı silmek isterseniz, Instagram hesabınızı da silmeniz gerekir.

rent a car 34

Günün erken saatlerinde, iş arkadaşlarım Slack’i yerken, yerleşik sosyal uzman Natalie Christman ortaya çıktı ve biz muhabirlerin, uygulamada etiketlenmek istiyorsak Konular kullanıcı adlarımızı onunla paylaşabileceğimizi söyledi. Ayrı bir arkadaş grubu Slack’te, Konular birkaç kez gündeme geldi. İlk başta kulak asmadım ama bu yazıyı yazarken ne dediklerini görmek için geri döndüm. Bir arkadaşım, “Kaçınılmaz 2 dolarlık toplu dava anlaşması için Konular’a kaydolmalı mıyım?” diye şaka yaptı.

Komik arkadaşlarım var. “@harri” mevcut mu? Hayır, güçlü ol.

Daha sonra bir provada (Ben bir bant), basçımız Threads’e katıldığını ve takipçi topladığını söyledi. Şarkıcımız “boomer” olmaya başladığı için katılmayacağını söyledi. Asla yapmayacağım diye cıvıldadım – sonra basçımızı grubu bir Threads yapmaya teşvik ettim.

İçeride pazarlık etmeye başladım. Katılırsam en kötü şey olmaz. Tarih tekerrür ederse, birkaç hafta içinde herkesle aram bozulur.

Kaybedecek veya kazanacak çok şeyim yok. Konular yeni bir çığır açmıyor ve diğer Twitter klonunun yanında bir gizlilik kabusu gibi görünüyor. Mavi gökyüzü. Ancak ikinci hizmete adil bir şans verdikten sonra, yeni uygulama kokusunun azaldığını söylemenin güvenli olduğunu düşünüyorum.

Kendi hoşnutsuzluğuma rağmen şimdilik Twitter’ı kullanıyorum. Diğer Twitter klonlarına gelince: Kaç kişinin adını hatırladığını merak ediyorum.

Facebook’un elinde uzun vadeli bir hit varsa, o zaman tebrikler. Her nasılsa, kim yaparsa yapsın, herhangi bir Twitter klonu için uzun süren yutturmaca görmüyorum.

Söyle bana, Threads kullanıcıları, bir şeyi mi kaçırıyorum? Facebook değil mi çok iffetli Twitter’a parasını denemek için mi? Ekranına biraz göz atabilseydim…

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın