Kılıçdaroğlu’ndan Beyoğlu saldırısına tepki

Kılıçdaroğlu’ndan Beyoğlu saldırısına tepkiKemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu, İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısına değinerek, “Utanmadan ‘Bu terörist kaçak yollardan ülkemize girmiş’ diyorlar” dedi. “30-35 senedir terörle mücadelede ciddi bir yol alınamamışsa, teröristler ellerini kollarını sallayarak geliyorsa bir sorunumuz var demektir” diyen Kılıçdaroğlu, AK Parti’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da “Sen ne iş yapıyorsun? Maden faciası olur görevli yok, tren faciası olur görevli yok, terör saldırısı olur yeniden sorumlu yok, sınırlar yol geçen hanına dönmüş tekrar sorun yok” ifadelerini kullandı.

KKTC’nin 39. Müessese sene dönümü olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, “CHP olarak Türkiye’den KKTC’ye, orada yaşayan soydaşlarımıza en içten sevgilerimizi yolluyor ve bayramlarını kutluyoruz. Kıbrıs’ın bu süreçte değişik bir bağımsız müessese olarak ortaya çıkmasından hepimiz son derece mutluyuz. Kıbrıs Harekatı’ndan sonrasında kimsenin burnu kanamadı. KKTC güçlenerek yoluna devam ediyor. Merhum Bülent Ecevit’i, Erbakan’ı, Fazıl Küçük’ü ve Rauf Denktaş’ı sevgiyle, saygıyla anıyor, aziz hatıraları önünde eğiliyorum. Semerkant’ta bir toplantı var. Türk Devletleri Teşkilatları Zirve Toplantısı. KKTC de bu toplantıda müşahit olarak bulunuyor. Öncellikle bu sürecin başlamasından son aşama sevinçli olduğumu ifade etmek istiyorum” gibi konuştu.

Kılıçdaroğlu, şu şekilde konuştu:

“Tek şey istiyorum. Sandığa gittiğinizde, ‘Benim sorunumla kim ilgilendi, kim çözme sözü verdi’ diyeceksiniz oyunuzu ona göre kullanacaksınız. Mert olacaksınız, oyunuzu vereceksiniz. Bay Kemal gelecek sorunu çözecek. Öğretmenler aynı şekilde. Yok ücretli, yok sözleşmeli… Hiç kaygı etmeyin. Orman köylüleri ile ilgili özel bir izahat yapacağım. Onlara vaatlerimi tek tek sıralayacağım. Sizin sorunlarınızı tereyağından kıl çeker şeklinde çözeceğim.”

MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye seslenen Kılıçdaroğlu, “Şehit yakınları ve gaziler arasındaki ayrımcılık. Şehit yakınları, gaziler arasında ayrımcılık olur mu? Ayrımcılık yapanlar vatansever değildir. 15 Temmuz şehit ve gazileri için 2 bin 600 liralık ödeme 4 bin liraya çıkarıldı. Diğerleri için neden verilmiyor? Sorun varsa adres belli. CHP. Bu konuda 15 kanun teklifi verildi. En çok kanun teklifi verilen CHP’li vekiller. MHP’den de 3-5 arkadaş teklif vermiş. MHP Genel Başkanı’na sesleniyorum. Eğer Türkiye’nin bu sorununu çözmek istiyorsan, şehit ve gazilere saygılıysan bu kanunu getir parlamentodan oy donanması ile çıkaralım. ‘Saray izin vermiyor’ diyebilirsin. Saray’ı dinleme, Kılıçdaroğlu’nu dinle. Saraydan kendini kurtar, niye emrine giriyorsun. Gerçek anlamda milliyetçi parti CHP’dir” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın