Khosla Ventures, ev sahipleri için bu talep üzerine tamirci hizmetini ikiye katladı

Bir eviniz varsa, her zaman tamir edilmesi, kurulması veya genel olarak ele alınması gereken bir şey olduğunu bilirsiniz. Sızdıran bir musluk, monte edilmesi gereken yeni bir yatak veya kurulması gereken bir Nest termostat olsun, her zaman bir şeyler vardır.

Bir girişim, yapılacaklar listenizdeki tüm rastgele görevleri yerine getirmesi için özel bir tamirci sunarak ev sahipliğinin o belirli bölümünü daha az acı verici hale getirmek istiyor. İlginç bir model. Bal Evleri evinizdeki işi kimin yaptığı konusunda tutarlılığı sağlamaya yardımcı olmak için tamirciyi personelinin bir parçası olarak, maaşlı bir çalışan olarak işe alır. Ev sahipleri, uygulamasını kullanarak üyelik tabanlı “uçtan uca” bir hizmetin rahatlığı için Honey Homes’a sabit bir ücret (ayda 200 ABD Doları veya yılda 2.000 ABD Doları) öder.

İşleyiş şekli, üyelerin, ev iyileştirmeleri ve önleyici bakımla ilgilenmek için ayda en az bir kez gelen özel bir tamirci ile eşleştirilmesidir. Çalışanlar maaşlı oldukları için, tarihsel olarak müteahhitlere güvenen bir sektörde ender görülen, doğum izni ve ücretli izin dahil olmak üzere sosyal haklar da alıyorlar.

Honey Homes, şirketi ilk 10 beta müşterisiyle Ağustos 2021’de kurdu ve şu anda San Francisco’ya uygun olmasa da San Francisco Körfez Bölgesi banliyölerinin tamamında müstakil ev sahipleri tarafından kullanılabilir. Yakın zamanda Dallas’ta faaliyete geçti.

Karı koca ekibi Vishwas Prabhakara (Yelp’in ilk operasyon şefi) ve Avantika Prabhakara (Opendoor, Twilio ve Zillow’da eski bir pazarlama başkanı), 2021’de Honey Homes’u başlatmak için Katie Pham ve Rory O’Connell ile iş birliği yaptı.

Son iki yılda Honey Homes, 500’den fazla üyeye ulaştı ve ev sahipleri için 20.000’den fazla görevi tamamladı. Vishwas. Şirketin üyelerini ve dolayısıyla gelirini 2022’de 8 kat artırdığını ve bu yıl şimdiden neredeyse ikiye katladığını ekledi.

Başlangıcından bu yana şirket, son zamanlarda Khosla Ventures tarafından yönetilen A Serisindeki 9 milyon $ dahil olmak üzere toplam 12.1 milyon $’lık fon sağladı. Khosla ve Pear VC, Honey Homes’un 2021’deki tohum turunu yönetti. Diğer destekçiler şunları içerir: Teambuilder Ventures ve Moving Capital, DoorDash kurucu ortakları Tony Xu ve Stanley Tang, Lyft kurucu ortağı Logan Green, Opendoor kurucu ortağı Eric Wu ve Mercury kurucu ortağı Immad Akhund gibi melek yatırımcıların yanı sıra diğerleri.

Vishwas, TechCrunch’a ciddi bir şekilde şirket üzerinde çalışmaya başladığını söyledi. birkaç ev sahibiyle görüştükten sonra ve devam eden bakım veya iyileştirme çalışmaları için ayda bir veya iki kez evlerine gelecek bir uzman için ödeme yapmakla ilgilenen yeterince insan olacağı sonucuna varıldı.

“Onlara ‘bu senin için ilginç olur mu’ diye sordum. Bunun için ödeme yapar mıydınız?’ Ve benim için şaşırtıcı bir şekilde, cevap kocaman bir evet oldu” dedi.. “Ev sahipleriyle sinirlerimizi bozmuş gibiydik.”

Honey Homes uygulaması, bir ev sahibinin yapılacaklar listesi oluşturmasına ve randevuları planlamasına olanak tanır. Ayrıca, gerekirse ev sahiplerinin uzmanlarla eşleştirilmesine yardımcı olur.

Ama merak ettim, yapılacaklar listenizdeki tüm görevleri silseniz ne olur? Sonra ne?

Vishwas, “Gerçekten aydınlatıcı olan şey, bunu bir üyelik hizmeti olarak sunarak birdenbire daha fazlasını istediğinizi fark etmenizdir,” dedi. “Ve iç huzurunu seven bazı insanlar var.”

Honey Homes’ta 25’i becerikli olmak üzere 45 kişi çalışıyor. Vishwas, işçilerin tutarlılığının güvenilirliğini artırmaya yardımcı olduğunu söyledi.

“bir Ev sahibi bakış açısına göre, istediğiniz şey, ilişki kurabileceğiniz ve güvenebileceğiniz biri, ”dedi TechCrunch. “Aynı kişiyi defalarca görmek bir ev sahibi için çok değerli.”

Girişim ayrıca Honey Homes Üniversitesi adında bir şey veya sahada çalışan kişilerin becerilerini geliştirebilmeleri için bir eğitim tesisi başlattı. İleriye bakıldığında, Honey Homes sonunda şehir merkezlerine doğru genişlemeyi planlıyor, ancak şimdilik banliyöde tek aileli ev sahiplerine hizmet vermeye odaklanıyor ve Vishwas, bu evlerin daha geniş bir bakım ve onarım ihtiyacına sahip olma eğiliminde olduğunu söylüyor.

Honey Homes yönetim kuruluna A Serisi finansman turunun bir parçası olarak katılan ve aynı zamanda DoorDash’in kurucu ortağı olan Khosla Ortağı Evan Moore, Opendoor’da üründen sorumlu Başkan Yardımcısı iken şirketin “ev hizmet sağlayıcılarından önemli ölçüde daha iyi hizmet, kalite ve fiyat alabiliriz.”

Ancak bireysel bir ev sahibi olarak, “makul bir maliyetle güvenilir bir şekilde iyi bir iş çıkarmak zordur.”

Moore e-posta yoluyla şunları yazdı: “Birçok girişim bu müşteri deneyimini iyileştirmeye çalıştı ve başarısız oldu, ancak görünüşe göre Honey Homes bunu doğru yaptı. Nadiren bir fikir bu kadar hızlı çalışır. İlk günden beri işin içindeyim ve müşterilerden inanılmaz tepkiler aldığım için şanslıyım.”

Honey Homes’un, ev sahiplerini potansiyel satıcılarla basitçe eşleştiren veya “konsiyerj olarak hizmet veren” ev hizmetleri alanındaki diğer birçok tüketici girişiminden farklı olduğuna inanıyor.

Moore ekledi: “Honey Homes, fikir aşamasından tamamlanmasına kadar tüm ev geliştirme ve bakım sorununu çözüyor. Tekrar tekrar kaliteli işler yaparak müşterilerimizde güven inşa ederiz. Daha sonra zaman içinde daha fazla işle bizi ödüllendiriyorlar.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın