Kenyalı Tawi, Microsoft Imagine Cup’ı kazanmak için işitsel işleme bozukluğunu üstleniyor

Microsoft’un öğrenciler için iyi teknoloji yarışması Imagine Cup, bu yılın kazananını taçlandırdı: İşitsel işlem bozukluğu olan çocukların diğerlerini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için makine öğrenimi araçlarını uygulayan Kenyalı bir ekip olan Tawi.

APD, birinin sesi gayet iyi duyduğu ancak beyninin onu işlemekte güçlük çektiği bir işitme durumudur. Bu, konuşmayı öğrenmede ve anlamada gecikmelere ve ayrıca iletişim daha fazla iş ve konsantrasyon gerektirdiğinden günlük rahatsızlıklara yol açabilir.

John Onsongo Mabeya, Muna Numan Said, Syntiche Musawu Cishimbi ve Zakariya Hussein Hassan, hepsi eğitim teknolojisinde bir şeyler yapmak istedikleri için Tawi’yi kurdu ve üyelerden birinin onunla yaşayan bir kardeşi olduğu için APD’ye karar verdi.

Sesleri izole etmeye ve vurgulamaya yardımcı olabileceğinden, genellikle bir işitme cihazı reçete edilir. Ancak, yaşadığınız yere bağlı olarak işitme cihazlarını temin etmek ve bakımını yapmak zor olabilir ve bu doğru çözüm bile olmayabilir. Gerçek zamanlı ses işleme ve altyazı oluşturmada nelerin mümkün olduğunu bilen ekip, sıradan bir akıllı telefon ve kulaklıkla çalışan APD odaklı bir araç yapmaya karar verdi.

“Tawi bir Swahili adıdır ve İngilizce’de filizlenen yaprak anlamına gelir. Çocuklar filizlenen nesildir ve onlar için bir şeyler yapmak istedik ki yükselebilsinler ve tam potansiyellerine ulaşabilsinler” dedi.

Team Tawi’nin uygulaması gürültüyü bastırır, konuşmayı vurgular ve bu konuşmayı gerçek zamanlı olarak metne dönüştürür ve bir çocuğun özel ihtiyaçlarına ve işitme sorunlarına göre yapılandırılabilir.

Said, proje açıklamalarına “Gerçek zamanlı konuşma tanıma ve güçlendirmeyi kullanan Tawi’nin bu çocuklar için bir oyun değiştirici olabileceğine, sosyal ve eğitim ortamlarına daha eksiksiz katılmalarına olanak tanıyacağına inanıyoruz” dedi. “Umudumuz, Tawi’nin sonunda geniş çapta kullanılabilir hale gelmesi ve kritik bir topluluk ihtiyacını karşılamaya yardımcı olmasıdır.”

Imagine Cup’ın son galibi, üç bölgesel finalist ve birkaç kategori daha kazanan arasından kazanılan, eve 100.000 $, Microsoft CEO’su Satya Nadella ile yüz yüze ve “Startups Founders Hub için Microsoft’a 2. Düzey erişim” ve umarım bulurlar. kullanışlı.

Tawi ekibi.

Diğer iki finalist de anılmayı hak ediyor:

Tayland’dan Kendi Kendine Kardiyak İzleme Aracı: Bu çocuklar, bir steteskopu akıllı telefona bağlayan ve makine öğrenimini kullanarak gelen sesi ayrıştırmaya yardımcı olan ve insanların anormallik olup olmadığını kontrol etmelerini sağlayan bir cihaz yaptılar.

Eupnea: Tüberküloz hastalarının öksürüklerini dinlemek için AI kullanan ve tedavi seçenekleri önermeye yardımcı olan bir ABD ekibi.

Bu son blog gönderisinde diğer finalistlere göz atabilirsiniz.. Bunu yapan herkesi tebrik ederim!

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın