Kendi kendine giden arabaların gerçeğe dönüşmesi asırlar alıyor, ancak sonsuza kadar sürmeyecek

Hype’ın spot ışığı sahip olmak yak birçok alanlar çünkü otonom sürüşün güneşte kendi zamanı, ancak teknolojideki ilerleme devam ediyor. Botların kat ettiği kilometrelerin artması, daha fazla ticarileştirme ve diğer manşetler göz önüne alındığında, kendi kendimize arabayla gitmeme hayalinin ölmediği açık.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Bulunacak pek çok iyi haber var. Bugün Çinli teknoloji devi Baidu açıklığa kavuşmuş Apollo Go ile ilgili ilginç bir dizi veri noktası, “otonom araç çağırma hizmeti”:

Baidu’nun otonom araç çağırma hizmeti Apollo Go, 2023’ün ilk çeyreğinde yıldan yıla %236 ve çeyreğe göre %18 artışla yaklaşık 660.000 yolculuk sağladı.

Şirket ayrıca yatırımcılara, Apollo Go’nun bu Mart ayında Pekin’de “araçlarda sürücü veya güvenlik operatörü olmadan araç çağırma hizmetleri yürütmek” için izin alan ilk şirket olduğunu hatırlattı.

Dolayısıyla, örneğin iki mil (3,2 kilometre) ortalama bir yolculuk varsayarsak, Apollo Go yalnızca ilk çeyrekte bir milyon milin kuzeyine ulaştı. Bu çok fazla otonom sürüş demek.

Baidu’nun güncellemesi, kendi kendini süren araba ekiplerinden gelen diğer ilerleme raporlarını takip ediyor: Cruise birkaç ay önce dedi tamamen sürücüsüz sürüşler sunmaya başladığından bu yana geçen 15 ayda “bir milyon tamamen sürücüsüz mili” tamamlamıştı.

Ayrıca biz Cruise’un coğrafi genişlemesini kapsadı Mayıs ayının başlarında:

Cruise, sürücüsüz arabalarını daha fazla şehre, özellikle de Teksas merkezli varlığını genişletirken Houston ve Dallas’a yayıyor. Cruise, geçen yılın sonunda Austin’de araçlarını test etmeye başladı ve 2023’ün başlarında Origin özel amaçlı robotaksini burada test etmeye başlamayı planladığını duyurdu.

Alfabenin Waymo kendi kendine sürüş çabası kendi faaliyet alanını da genişletti:

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın