Somut, inşaat dekarbonizasyonunu büyütmek istiyor

Gayrimenkul sektörü, tüm küresel emisyonların %40’ından sorumlu olan bir tür sera gazı santralidir. Çeyreği O yapı malzemelerinden gelir ve somut yetti. Şirket, daha düşük karbonlu, daha sürdürülebilir inşaat malzemeleri bulmak, yönetmek ve raporlamak için bir araç geliştiriyor ve bu misyonu yerine getirmek için 3 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turunu tamamladı.

Tangible bugün tohum finansmanında 3 milyon dolar topladığını duyurdu. Tur, erken aşamadaki inşaat teknolojisi yatırımcısı tarafından yönetildi temelVe Elli yıl (bu, şirketin daha önce açıklanmayan tohum öncesi turunu yönetti). Tura Redstone Built World Fund, Pi Labs, Asymmetric ve Deco Ventures da katıldı.

Tangible platformu, şirketin tümü üçüncü taraflarca doğrulandığını söylediği küresel çevresel ürün beyanlarından alınan, düşük karbonlu malzemeleri bulmak için bir araç olarak kullanan sürdürülebilirlik ve geliştirme yöneticilerini desteklemek için tasarlandı. Daha sonra malzemeler bir projeye eklenebilir ve etki birleştirilebilir; Sonuçlar paylaşılabilir, bu da geliştiricilere tüm projeleri, kullanılan malzemeler ve çevre ve sağlık etkileri hakkında bir fikir verir. Somut ayrıca şeffaflık için de baskı yapıyor: Kullanıcılar, sahada yapılan değişiklikleri göstermek için bilgileri müşterileri ve yatırımcıları ile paylaşabiliyor.

“Finansmanı ürün ekibini büyütmek ve platformu geliştirmeye devam etmek için kullanıyoruz. Platformu seçkin bir müşteri grubuyla birlikte geliştiriyoruz, bu nedenle bu yılın sonlarında tam lansmanımız için ölçeği büyütüyoruz, ”diyor TechCrunch ile yaptığı röportajda Anneli Tostar. Şirketi Nicole Granath ile birlikte kurdu. “Bu turda 3 milyon dolar topladık ve topladığımız toplamı 4 milyon dolara çıkardık – tamamı öz sermaye.”

Şirket, bu tur için değerleme hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

“Tangible’ı geliştirmekten ve platformu Kuzey Amerika pazarına tam olarak sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu pazar tek başına yaklaşık 72 milyar dolar değerinde – inşaat projeleri için somutlaşmış karbonu raporlamak üzere Tangible’ı kullanmaktan fayda sağlayacak yüzbinlerce geliştirici ve inşaat yöneticisiyle birlikte,” diye açıklıyor Tostar. “TUzun vadeli vizyon, sürdürülebilir inşaat için eksiksiz bir platformdur. Gelecekte, insanlar projeleri takip etmek, diğer kuruluşlardan vaka incelemelerini görmek, daha sürdürülebilir malzemeler sipariş etmek ve inşaat endüstrisini karbondan arındırmak için araçlar sağlamak için Somut’u kullanabilecek.”

Endüstri zaten LEED’e sahip, ancak Tangible bunun iklim etkisine ulaşmak için yeterli olduğuna inanmıyor.

Tostar, “İklim etkisi söz konusu olduğunda, LEED öncelikle enerji tüketimine odaklanıyor ve yalnızca birkaç puan, maddi sürdürülebilirliği göz önünde bulundurarak veriliyor” diyor. “Bu, karbon azaltımı hakkında nasıl düşünmemiz gerektiğiyle biraz çelişiyor. Araştırmalar, ön inşaattan salınan karbonun, binanın 10 yıla kadar çalıştırılmasına eşdeğer olduğunu ve her güçlendirme veya yenileme yapıldığında ek karbon salındığını gösteriyor. Dahası, karbon saldığımızda, karbonu ne kadar çabuk salarsak, iklimi daha da hızlı ısıtan iklim kaskadlarını başlatma olasılığımız o kadar artar. Bu nedenle, bu ön karbonu ele almak, iklim değişikliğinin en kötü etkilerini azaltmak için kritik öneme sahip.”

“Gayrimenkul yatırımcılarından ve sahiplerinden, yatırımcılardan, yaklaşan düzenlemelerden ve yeşil bina standartlarından gelişmelerini karbondan arındırmak için baskı gördüklerini duyuyoruz. Mülklerinin operasyonel karbonunu ele almalarına yardımcı olacak pek çok çözüm mevcut olsa da, binaların somutlaşmış karbonunu yönetmek ve azaltmak için modern bir yola henüz sahip değiller” diyor Granath. “Kurum içinde ve danışmanlar olarak sürdürülebilirlik programlarına liderlik ederken, Anneli ve ben, somutlaştırılmış karbonu izlemek, azaltmak ve raporlamak için ölçeklenebilir bir çözüme yönelik çok büyük bir ihtiyaç olduğunu gördük. Somut, geliştiricilerin beklediği somutlaştırılmış karbon yönetimi platformudur. Somutlaşan karbon ayak izlerinin portföy çapında bir görünümünü ve nerede karbondan arındırabileceklerini isteyen sahipler ve geliştiriciler için Somut’u piyasaya sürmekten mutluluk duyuyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın