Katlanabilir ekranlı Vivo X Fold Plus resmiyet kazandı

Katlanabilir ekranlı Vivo X Fold Plus resmiyet kazandıKatlanabilir ekranlı Vivo X Fold Plus, bir süredir geçindiren paylaşımların peşinden resmen gözler önüne çıktı. Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci bulunuyor. Bu işlemci Qualcomm’un resmi rakamlarına göre; performansta yüzde 10, güç tüketiminde ise yüzde 30’sevinç bir iyileşme vadediyor.

X Fold Plus ile orijinal X Fold arasındaki tek ayrım işlemci değil. Katlanabilir telefonda pil kapasitesi de 4730 mAh’e yükseliyor. İşlemcinin de daha verimli emek harcaması yardımıyla X Fold Plus’ın orijinal X Fold’a kıyasla 2 saat daha uzun video seyretme imkanı vereceği belirtiliyor.

X Fold’da 66W olan kablolu şarj hızı yeni telefonda 80W’a yükseliyor. Telefonun pili 18 dakika arasında yüzde 70 doluluk oranına ulaşıyor. Tam şarj içinse 35 dakika yeterli oluyor. 50W kablosuz şarj hızında ise bir değişiklik söz konusu değil.

X Fold Plus da 8 inç büyüklüğünde bir karşı koyabilir ekranla geliyor. Bu ekranı Ultra İnce Cam koruyor. LPTO panelin yenileme hızı ise 1 ila 120 Hz içinde değişiyor. Hem dayanabilir ekranda hem de 6.53 inç dış ekranda ultrasonik parmak izi tarayıcıları bulunuyor.

Katlanabilir telefonun menteşesi oldukca sayıda pozisyonda aleni kalabiliyor. Bunun multimedya içeriklerinin tüketimi ve video görüşmeler için bir fazlaca işlevsel olduğu söylenebilir. Vivo’nun yeni katlanabilir telefonunda hoparlörleri optimize ettiğini belirtmekte de yarar var.

Arka kamera sisteminde ana kamera görevini 50 megapiksel çözünürlüklü sensör üstleniyor. 48 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 12 megapiksel telefoto kamera ve yine 5 megapiksel telefoto kamera telefonun özellikleri içinde bulunuyor. 8 megapiksel kamera 5x optik zum yapabiliyor.

Vivo X Fold Plus için ne kadar ödemek gerekiyor?

Vivo X Fold Plus’ta Huaxia Kırmızısı olarak adlandırılan yeni bir renk seçeneği sunuluyor. Siyah ve mavi renk seçeneklerinde ise bir değişiklik laf konusu değil.

Vivo X Fold Plus Çin’de ön siparişe sunulmuş durumda. Katlanabilir telefon 29 Eylül itibarıyla raflardaki yerini alacak. Akıllı telefonun başlangıç fiyatı 10 bin yuan (25 bin 797 TL) olarak belirlendi.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın