Isınan halka açık piyasalar, başlangıç ​​hisseleri için ikincil piyasayı destekliyor

rent a car 34

Geç aşama başlangıç piyasa, önceki girişim patlaması sırasında sermaye toplamış olan girişimlere nasıl değer verileceğini çözüyor – Tiger Global Management kısa süre önce portföy şirketlerindeki bireysel hisseleri satmaya başvurdu bir sepet hissesini satmayı başaramadıktan sonra.

Açıkçası, bu iklimde bunun olduğunu duymak şok edici değildi – başlangıçlarda ucuza hisse satın alabildiğinizde, neden seçip seçmeyesiniz?


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Daha da ilginç olanı, ortaya çıkıyor belirli girişim yatırımcıları girişimlerde ikincil hisseleri kapıyorlar. Buna göre Insider tarafından hazırlanan bir raporbazı risk sermayedarları en sıcak AI girişimlerinde hisse satın almak için ikincil pazarlara yöneliyor.

İkincil piyasa faaliyetlerindeki bu artış yeni değil. Tanıtım Kitabı geçen Aralık yazdı “satıcılar tarafından sunulan hisse hacmi, alıcıların ilgisinden büyük ölçüde ağır basmaya devam ederken” […] kurumsal alıcılar, ikincil hisseleri almak için yavaş yavaş geri geliyor.”

Ve verilere göre ikincil değişim Caplight’tan2023’ün başlarında teknoloji hisselerinin düşmesinin ardından ikincil hisse teklifleri yükseldi. daha küçük teklif-satış farkı ikincil hisselerin alıcıları ve satıcıları arasında.

Tek yapmamız gereken, geç aşamadaki startup hissedarlarının yeni değerleme gerçeklerine teslim olmalarını beklemekti ve teknoloji değerlemeleri biraz canlanacak. Satıcıların karamsarlığı ile mütevazi alıcı iyimserliğinin birleşimi görünüşe göre işe yaradı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın