Dağınık halka arzlara rağmen, insurtech girişimleri hakkında iyimser olmak için iyi bir neden var

3d duvar kağıdı

Bu bir sürpriz değildi eski scooter tek boynuzlu atı Bird’ün peşinde olduğunu öğrenmek için ters stok bölünmesi. Şirket burada yeni bir adım atmıyor – son birkaç yılda hisse fiyatını listeden çıkarmaktan kaçınmak için hisse fiyatını 1 doların üzerinde tutma umuduyla öz sermayesini konsolide etmek için halka arz edilen tek teknoloji firması değil. Kök Sigortası geçen ağustosta da aynı şeyi yaptı. Gibi su aygırı yaptıbaşka bir eski insurtech girişimi.

Root ve Hippo, tıpkı MetroMile ve Lemonade gibi, son girişim patlaması sırasında tüketicilere dönük birkaç sigorta girişiminin halka açıldığı eğilimin büyük ölçüde bir parçasıydı. Halka arzlarından bu yana, bu şirketlerin çoğunun kamu piyasasındaki geçmiş performans kayıtları, en hafif tabirle, optimalin altındaydı.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Değeri yaklaşık 6,8 milyar dolar Yahoo Finance’e göre Root, halka arzında bugün yalnızca 67,2 milyon dolar değerinde. Su aygırı ve MetroMile gitti SPAC rotave her ikisi de değerlerinin daha sonra hızla düştüğünü gördü: Hippo, 5 milyar doları aşan kombinasyon sonrası piyasa değeriyle karşılaştırıldığında bugün 440 milyon dolar değerinde ve MetroMile tasfiye edildi. limonataya satış yeni ana şirketinde 145 milyon dolardan daha az hisse senedi karşılığında.

Yine de, bu grubun tamamı kötü bir performans göstermedi. limonata gitti hisse başına 29 dolardan halka açıkve hisseleri bugün 16 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Grubun açık ara en iyi performans gösterenidir.

Ancak insurtech, katliama rağmen inatla birkaç yaşam belirtisi göstererek ısrar etti. Sigortacılar için kurumsal yazılımlar üreten Duck Creek, bu yılın başlarında, 2,6 milyar dolara özel olarak alındı özel sermaye şirketi Vista Equity Partners tarafından. Ve sadece birkaç ay önce TechCrunch+ sigorta teknolojisi alanında yarım düzine yatırımcı ile görüştü teknolojinin daha büyük sigorta pazarıyla karlı bir şekilde kesişebileceği noktalar hakkında birkaç düşünceden fazlasını paylaşan.

Son girişim verilerini ayrıştırdıktan, yeni pazar koşulları ışığında girişim ilgisini yeniden inceledikten ve bir dizi yeni finansman turundan sonra, sigorta odaklı girişimler pazarının aslında can çekişmekte olmadığı sonucuna vardık. Sadece daha küçük ve belki de öncekinden daha akıllıca odaklanmış. İnceleyelim.

Bu evde biraz boğa var

İlk olarak, konuştuğumuz yatırımcıların, fonlarının yatırım yaptığı birkaç kategoriden yalnızca biri olsa bile insurtech girişimlerine olan ilgisini kaybetmediklerini açıklığa kavuşturmalıyız. Örneğin, fintech odaklı fon Portage’ın bir ortağı olan Hélène Falchier dedi.

Yine de sektör, daha geniş çaplı krizin neden olduğu yıkımdan kurtulmuş değil. Insurtech Gateway’in direktörü ve kurucu ortağı Stephen Brittain, “Insurtech dahil tüm teknoloji sektörleri için çalkantılı bir kaç ay oldu” dedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın