Robinhood, kredi kartı girişimi X1’i 95 milyon dolara satın aldı

Robinhood Perşembe günü satın aldığını duyurdu X195 milyon $ nakit karşılığında ücretsiz bir kredi kartı girişimi.

Ödüllü, gelire dayalı bir kredi kartı sunan X1, 2020 başlangıcından bu yana Soma Capital, FPV, Craft Ventures ve Spark Capital gibi yatırımcılardan toplam 62 milyon dolarlık girişim destekli fon topladı. Şirket açıkladı en son 15 milyon dolarlık zam Aralık ayında, değerlemesinde de %50’lik bir artışı lanse etti.

Bir yandan X1’in değeri bilinmezken, Robinhood 95 milyon dolara iyi bir anlaşma yapacak gibi görünüyor. Diğer kredi kartı şirketlerinin son zamanlardaki zamlarına bakarsanız, X1’in 62 milyon dolar toplamasının yüz milyonlarca gibi yüksek bir değer vermesi gerektiğini söyleyebilirsiniz. Yani, satın alma fiyatı yansıtabilir fintech değerlemelerinde düşüş son altı ayda gördük.

Örneğin, Yaprağı 2022’de 800 milyon $ değerinde 140 milyon $ topladı. Verilmiş, Petal daha uzun süredir ortalıkta ve daha fazla büyüdü. Daha iyi bir örnek olabilir oradaNisan ayında 89 milyon $’lık post-para değerinden 15.4 milyon $ toplayan Birleşik Krallık merkezli bir kredi kartı girişimi, pounddan bugünün ABD dolarına çevrildi.

rent a car 34

Öte yandan Robinhood yaptığı açıklamada, bu hamlenin “ürün tekliflerimizi genişletme ve mevcut müşterilerle ilişkilerimizi derinleştirme yolculuğumuzda önemli bir adım” olduğunu kaydetti. Sadece sahip değil Kripto ticareti yavaşlıyorama o çekirdek ticaret işi genel olarak Mayıs ayında düşüşler gördübüyük olasılıkla işini çeşitlendirme arzusunu harekete geçiriyor.

Gerçekten de, X1’in satın alınması, Robinrood’u beraberinde gelen değişim ücreti geliriyle kredi kartı işine sokar. Robinhood şu anda takas ücreti alıyor banka kartı. Başlangıç, ilk olarak manşetlere taşındı. benzersiz model, bu da müşterilerin kredi puanları yerine gelirlerine göre teminat altına alınmasına olanak tanır. (O zamandan beri, benzer modellere sahip diğer oyuncular ortaya çıktı – örneğin Tomo Kredisikredi yerine nakit akışına dayalı kredi sunan). X1, paslanmaz çelik Visa kartı için yıllık ücret almaz, gecikme veya yabancı işlem ücreti almaz ve kullanıcıları “puan” ile ödüllendirir. Şirket ayrıca, kredi kartıyla çalışan yazılım özellikleri oluşturduğu için kartının “akıllı” olduğunu iddia ediyor.

X1’in kurucu ortakları Deepak Rao ve Siddharth Batra, Robinhood’ın yeni işine nezaret edecek ve Rao, kredi kartları genel müdürü olarak görev yapacak.

Robinhood, anlaşmanın bu yılın üçüncü çeyreğinde tamamlanmasını beklediğini söyledi.

Gelen kutunuzda daha fazla fintech haberi ister misiniz? Üye olmak Burada.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın