İşçilerin çalıştığı sırada fabrika duvarı çöktüŞanlıurfa 2’nci Organize Sanayi Bölgesi’nde yer edinen bir tekstil fabrikasında iddiaya göre, bitişik çırçır fabrikasında çalışan bir iş makinesinin çarptığı duvar çöktü. Duvarın çökmeye başladığını bulan işçiler son anda kaçarken, duvar parçalarının isabet etmiş olduğu 3 işçi hafifçe halde yaralandı.

Bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi

Yaşanan olay sonrası göçüğün altında kalan işçi olma ihtimaline karşı bölgeye Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), itfaiye, esenlik ve jandarma ekipleri sevk edildi. Olay yerine giden sağlık ekiplerinin ilk müdahalelerinden sonra yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Duvarın altında kalan olup olmadığı kontrol edildi

Bölgeye giden ekipler, iş makinesi yardımıyla yıkılan duvarın parçalarını kaldırarak, altında kalan işçi olup olmadığını test etti. Her yeri test eden ekipler, duvarın altında kimsenin altında kalmadığını belirledi.

“Sürekli sesler geliyordu”

Fabrikada çalışan işçilerden Mahmut Bulşan, “Sürekli o fabrikada kepçe emek harcamaları, duvar altına bir şeyler yıkma, çatlaklar vardı. Bugün de yeniden kepçe oraya bir şeyler aktarırken orası devrildi. Allah’tan orada çalışan oldukca şahıs yoktu. Onlar da son anda ayrım edip firar etti” dedi.
Fabrikada çalışan işçiler servislerle evlerine bırakılırken, yıkılan duvarın molozlarını kaldırma çalışmaları başlatıldı.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın