iPhone 14 ve M2 Mac’ler, Apple’ın Self Servis Onarım programına eklenir

rent a car 34

Spesifik motivasyonlar ne olursa olsun, tüketicilere kendi elektronik cihazlarını tamir etmeleri için daha fazla erişim sağlamak genel olarak net bir pozitiftir. Apple, yıllarca tüketicileri Genius Çubuklarına yönlendirdikten sonra, 2021 Kasım ayının sonlarında Kendi Kendine Onarım’ı duyurdu.

Geçtiğimiz Nisan ayında, program açıldı ile iPhone 12 ve 13’e MacBook’ları seçin (2020 M1 MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro ile 14 ve 16 inç 2021 M1 Pro’lar) Ağustos’ta çıkacak. Yarından (21 Haziran) itibaren Self Servis Onarım daha yeni modellere açılmak13 inç M2 MacBook Air ve M2 Pro ve M2 Max çipli MacBook Pro’ların yanı sıra tam iPhone 14 serisi dahil.

Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık’a ulaşan iPhone 12 ve 13’ün kamera ve üst hoparlör modülünün onarımı ile burada da bazı uluslararası genişleme var.

Şirket, onarımların plana göre yapılmasını sağlamak için tasarlanan Sistem Yapılandırma yazılımını kolaylaştırdı. elma yazıyor,

Bir onarımdan sonra Sistem Yapılandırmasını Çalıştırmak, maksimum performans ve kaliteyi sağlamak için orijinal Apple parçalarının kimliğini doğrular, ürün yazılımını günceller ve parçaları kalibre eder. Ek olarak, Touch ID veya Face ID gibi biyometrik kimlik doğrulama içeren onarımlar için Sistem Yapılandırması, cihaz güvenliğini ve müşteri gizliliğini sağlamak için biyometrik sensörleri mantık kartındaki Secure Enclave’e bağlar.

Self Servis Onarım, onarım hakkı mevzuatına yönelik artan desteğin ortasında geldi. Samsung ve Google dahil olmak üzere diğer üst düzey oyuncular benzer programlar eklerken, FairPhone ve Framework gibi daha küçük şirketler onarılabilirliği donanımlarının temel odak noktası haline getirdiler.

Ancak her zaman olduğu gibi, Apple insanları kendi onarımlarını yapmamaları konusunda uyarıyor. “Elektronik cihazları tamir etme deneyimi olmayan kullanıcıların büyük çoğunluğu için,” diyor, “orijinal Apple parçalarını kullanan sertifikalı teknisyenlerle profesyonel bir yetkili onarım sağlayıcısını ziyaret etmek, onarım yaptırmanın en güvenli ve en güvenilir yoludur.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın