IPhone 14 serisinin Trafik Kazası Algılama özelliğine kullanıcı testi – Video

IPhone 14 serisinin Trafik Kazası Algılama özelliğine kullanıcı testi – VideoApple’ın en yeni iPhone’ları geçtiğimiz hafta itibarıyla kullanıcılarla buluşmaya başlamıştı. iPhone 14 ve iPhone 14 Pro incelemelerinde telefonlara dair pek çok mevzuya değinilse de, Apple’ın en çok vurgu yapmış olduğu özelliklerden kabul edilen Trafik Kazası Algılama özelliği, organik olarak, kontrol edilememişti.

Cesur bir YouTube kullanıcısı, Trafik Kazası Algılama özelliğini gerçeğe oldukca yakın bir senaryo çerçevesinde testten geçirdi. Bu kontrol, Apple’ın neyi “ciddi bir trafik kazası” olarak algıladığını ve iPhone 14 Pro’nun durumu iyi mi yönettiğini gösteriyor.

TechRax rumuzlu YouTube kullanıcısı, arasında kimsenin olmadığı bir arabayla bir trafik kazası simülasyonu oluşturmaya çalıştı. Küçük çarpışmalar bu özelliği aktive etmese de, videoda Apple’ın ciddi trafik kazasıyla neyi kastettiğini idrak etmek mümkün oluyor.

Bu noktada testteki arabanın kimse tarafından kullanılmadığını ve testin tamamen aleni bir alanda ve etrafta kimse yokken gerçekleştirildiğini belirtmekte fayda var. Videoda hazırlık aşamasının ve başarısız çarpışma denemelerinin ardından “oluşturulan” son iki çarpışmada Trafik Kazası Algılama özelliğinin devreye girdiği görülüyor. Apple’ın tanıtım videolarındaki kazalarda otomobiller takla atsa da, özelliğin kuvvetli bir çarpışmanın ardından biraz gecikmeyle de olsa devreye girdiği görülüyor.

iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerinde bulunan Trafik Kazası Algılama özelliği, çarpışmanın algılanmasının ardından 10 saniye bekliyor ve ondan sonra ilkyardım numarasını arıyor. Kullanıcılar diledikleri takdirde 10 saniye arasında bu aramanın gerçekleştirilmesini engelleyebiliyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın