Intel Capital ve Khosla, SiPhox Health’in evde kan testi teknolojisine 27 milyon dolarlık yatırıma liderlik ediyor

10 Amerikalıdan altısı kronik bir hastalık ile yaşamakancak uygun ve düşük maliyetli sağlık testlerine erişim hastalar için her zaman mevcut değildir ve mevcut test yaklaşımlarında hala darboğazlar mevcuttur.

SiPhox Sağlık her eve laboratuvar düzeyinde bir sağlık testi cihazı yerleştirmek için silikon fotonik çip teknolojisi kullanan daha gelişmiş kan testleri yoluyla bunu değiştirmek istiyor. Bu, internet bağlantısını dönüştüren yarı iletken teknolojisidir.

MIT bilim adamları Diedrik Vermeulen ve Michael Dubrovsky şirketi 2020’de kurdular ve Y Combinator yaz grubunun bir parçası o yıl. O zamanlar Burlington, Massachusetts merkezli bir şirket, buzdolabı büyüklüğündeki teşhis makinelerini küçük bir çiple değiştirmek amacıyla optik çipler için bir devre kartı geliştiriyordu. İlk ürünü, tek kullanımlık bir kartuş üzerinde 1 dolarlık bir COVID-19 testiydi.

CEO Vermeulen, diğer evde kan testi teknolojilerinin, test cihazından ziyade kağıt şeride ve daha ucuz bileşenler olan diğer toplama yöntemlerine odaklandığını açıkladı. Bunun yerine SiPhox Health, daha pahalı olan laboratuvar aracıyla başladı.

TechCrunch’a “Yaklaşımımız, tüm bileşenleri silikon çiplere küçültmek” dedi. “Silikon fotonik teknolojisi enstrümana tamamen dokunulmaz, bu nedenle tüm işlevselliği, çoğullama kabiliyetini, hassasiyeti vb. miras alır ve bunları tüketiciye sunarız.”

Ayrıca, birinin sağlığını değerlendirmek için yılda bir kan testine güvenmek yerine SiPhox Health, hastaların ve doktorlarının gerçek zamanlı sağlık kararları vermelerine daha iyi yardımcı olmak için çok sayıda veri noktası elde etmelerini sağlar.

Şirket bir test kiti sunuyor ve iltihaplanma, kardiyovasküler sağlık, metabolik zindelik ve hormon dengesi alanlarında temel paneliniz olan 17 biyobelirteç için testler sunuyor. Abonelik bazında satılan kitler, sürekli glikoz monitörlerine erişim ve kişiselleştirilmiş biyolojik saldırı araçları gibi avantajlar içeren aylık 16 ABD doları üyelikle 95 ABD dolarıdır.

Şu anda, testleri postayla gönderilen numuneler ve geleneksel teknoloji kullanarak yürütüyor. Dubrovsky bir röportajda, evde kullanılan bir cihazın geliştirilmesi üzerinde çalıştığını, ancak henüz piyasada olmadığını söyledi. Şirket, SiPhox Home ürününü içerecek olan gelecekteki teklifinin fiyatının aylık 100 dolardan az abonelik tabanlı olacağını söyledi.

SiPhox Health, SiPhox Home ürününün önümüzdeki yıl ABD Gıda ve İlaç İdaresi onayından geçmesi için çalışıyor. Platform, beş dakika veya daha kısa sürede sonuç veren parmaktan alınan kan örneğinden proteinler ve hormon testleri sunacak. Şirket, binlerce insanla bu konuda bir vaka çalışması yapmaya hazırlanıyor.

Teşhis pazarı, aşağıdaki gibi şirketler tarafından yönlendirilen evde kullanıma büyük bir geçiş yaptı: Everlywell dahil olmak üzere tüm dünyadaki girişimler tarafından desteklenmektedir. Oova, Basit Sağlık Kiti, Senzo, Sağlık izleme, TBH Sağlık, Starling Medikal Ve hormonson yıllarda girişim sermayesinin ilgisini çeken .

rent a car 34

SiPhox Health’in çalışmaları ayrıca, 10 milyon $’lık tohum ve 17 milyon $’lık yeni A Serisi sermayeyi içeren 27 milyon $’lık bir finansman turu ile destekleniyor. Geçtiğimiz günlerde kapanan A Serisi turu, Intel Capital liderliğinde gerçekleştirildi. Hüsrev VenturesKortex Ventures, Alumni Ventures, Metaplanet, Shorewind Capital, LongeVC, Overlap Holdings ve Duke Capital Partners.

Khosla Ventures ve Y Combinator, Metaplanet, Massachusetts Manufacturing Innovation Initiative, Rsquared, Vituity, Paul Buchheit, Balaji Srinivasan, Bob Lee ve Longevity Tech Fund’ın da dahil olduğu tohum yatırımına birlikte liderlik etti.

SiPhox Ana Sayfası

SiPhox Home evde test kiti piyasaya sürüldüğünde böyle görünecek. Görsel Kaynakları: SiPhox Sağlık

A Serisi finansman, SiPhox Health’in biyoloji, bilim adamları, mühendisler ve makine mühendisleri alanlarında 30 kişilik ekibini genişletmesini ve mevcut iş tekliflerini genişletmesini de sağlayacak.

Dubrovsky, “Pazar ve kan testi hakkında bilgi edinmeye başladığımız andan itibaren şu anda katlanarak büyüyoruz” dedi. “Ön diyabet ve bunun gibi diğer hastalıkları olan çok sayıda insan buluyoruz ve ruh sağlığı ve kardiyovasküler ile birlikte yaptığımız testlerin %20’sinde bu kategorilerden en az biri bulunuyor.”

Bu arada, SiPhox Health’e yapılan yatırımla Intel Capital, meşgul kurumsal risk sermayesi şirketi son zamanlarda yatırım Figür bu haftanın başlarında ve son zamanlarda AI özellikli algılama teknolojisi şirketinde MatrixSpace ve veri iş akışı otomasyon şirketi Alkimi.

Yatırımın bir parçası olarak Intel Capital genel müdürü Srini Ananth, SiPhox Health’in yönetim kuruluna katıldı.

“Tele sağlık ve evde sağlık sektörlerindeki hızlı büyüme, teşhiste yeni bir paradigma gerektiriyor. Ananth yazılı bir açıklamada, SiPhox Health’in evde hızlı ve doğru testi, işverenler, ilaçlar, sigortacılar ve sağlık sistemleri için hasta yolculuğunu değiştirmeye hazırlanıyor. “Datacom ve telekom endüstrisi için son yirmi yılda silikon fotoniğe yapılan yatırımlar, internet ve bulut bilgi işlemin muazzam ölçeklenmesini sağladı. Bu, SiPhox gibi girişimlerin silikon fotonik teknolojisini yeni sınırlara uygulamasına zemin hazırladı. Teknolojilerinden ve bu fırsatı ele alma yaklaşımlarından çok etkilendik.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın