Instagram bir AI sohbet botu üzerinde çalışıyor olabilir

Instagram, görsellere göre yapay zekalı bir sohbet robotu üzerinde çalışıyor olabilir. sızdırılmış uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi tarafından.

Devam eden uygulama geliştirmelerini yansıtan sızıntılara göre, bu yapay zeka temsilcileri soruları yanıtlayabilir veya tavsiyelerde bulunabilir. Kullanıcılar, mesaj yazmalarına da yardımcı olabilecek 30 farklı AI kişiliği arasından seçim yapabilir.

Diğer sosyal platformlar, karışık sonuçlar için AI sohbet botları başlattı. Snapchat, Open AI’ın GPT teknolojisi tarafından desteklenen My AI sohbet robotunu ilk kez piyasaya sürdüğünde, ürün uygun donanıma sahip değildi. yaşlanmayı geciktiren özellikler. Böylece, gençken kayıtlı bir hesabı kullanan bir muhabire, alkol ve ot kokusunu nasıl kapatacağını ve seks için havayı nasıl ayarlayacağını anlatmakla sonuçlandı. Snapchat ayrıca kısa bir süre önce, yapay zekanın size oluşturulmuş yapay zeka görüntüleri göndermesini sağlayan ödeme duvarlı My AI Snaps özelliğini yayınladı. Lansmanda, ürün çok iyi çalışmıyor.

Instagram’ın sohbet robotlarını güçlendirmek için hangi AI araçlarını kullanacağı net değil. Ancak üretken yapay zeka patlamasıyla birlikte, Instagram’ın ana şirketi Meta bu araçları, reklam satışları gibi işinin yerleşik birçok alanında kullanıyor. Mayıs ayında Meta duyurdu Yapay Zeka Korumalı Alanı, reklamverenlerin reklamların alternatif sürümlerini oluşturmasının yanı sıra arka plan resimleri ve resim kırpmasına yardımcı olur. Şirket ayrıca kendi tanıtımını da yaptı. AI kodlama aracı CodeCompose olarak adlandırılır, ancak herkese açık değildir.

Instagram, yayınlanmadan önce yorum isteğine yanıt vermedi.

AI yutturmaca trenine binerken, Instagram’ın bir Twitter rakibi üzerinde çalıştığı da söyleniyor. Kod adı verilen metin tabanlı uygulama hakkında sızdırılan bilgilere göre Barselona, bu Instagram ile entegre olan bağımsız bir uygulama olacak. Instagram, o dönemde söylentilerin doğruluğu hakkında yorum yapmayı reddetmiş ancak yalanlamamıştı. Söylentiler doğruysa, Instagram’ın Twitter klonu bu yaz geliyor olmalı.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın