Instacart, ChatGPT tarafından desteklenen yeni uygulama içi AI arama aracını kullanıma sunuyor

rent a car 34

Instacart, şirketin Çarşamba günü yaptığı duyuruya göre, OpenAI’nin ChatGPT’si tarafından desteklenen yeni bir AI arama aracı başlatıyor. Yeni “Instacart’a Sor” arama aracı, müşterilerin zamandan tasarruf etmesine yardımcı olmak ve kişiselleştirilmiş öneriler sunarak alışveriş sorularında onlara yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Yeni araç bugün kullanıma sunuluyor ve önümüzdeki haftalarda tüm ABD’li ve Kanadalı müşterilerin kullanımına sunulacak.

Yeni arama deneyimi doğrudan Instacart uygulamasındaki arama çubuğuna yerleştirilmiştir ve müşterilere ürün önerilerinin yanı sıra yemek hazırlama, ürün özellikleri, beslenmeyle ilgili hususlar ve daha fazlası hakkında ek bilgiler sağlar. Ask Instacart, kişiselleştirilmiş soru istemleri içerir, kullanıcılara alışveriş geçmişlerine göre ihtiyaçlarını hatırlatır ve onları yeni ürünler keşfetmeye teşvik eder.

Ask Instacart ile kullanıcılar “Kuzu pirzolanın yanında ne tür garnitürler servis etmeliyim” veya “Somon balığına benzer balıklar nelerdir” gibi sorular sorabilir. Çocuklar için süt içermeyen atıştırmalıklar.”

“’Akşam yemeğinde ne var?’ gibi basit bir soru. Instacart’ın Baş Mimarı JJ Zhuang, yaptığı açıklamada, her yerdeki ailelerin cevap vermesi gereken en karmaşık sorulardan biri. “Bütçe ve diyet spesifikasyonları ile ilgili kararlardan pişirme becerilerine, kişisel tercihlere ve çok daha fazlasına kadar Ask Instacart, müşterilerin yemekle ilgili tüm sorularını yanıtlamasına ve mükemmel bir yemek için malzemeleri bir saat kadar kısa sürede teslim etmesine yardımcı olabilir.”

Instacart'ın yapay zeka destekli yeni arama deneyimi

Görsel Kaynakları: Instacart

Yapay zeka destekli yeni arama deneyiminin lansmanından önce, Instacart’ın arama çubuğu ürünleri, mağazaları ve tarifleri bulmak için kullanılabiliyordu. Bu yeni özellikle Instacart, yiyecek hazırlama söz konusu olduğunda uygulamasını daha çok tek adresli bir mağaza haline getiriyor. Geçmişte, atıştırmalıklar veya temel barbekü malzemeleri için özel öneriler aramak için muhtemelen Google’ı kullanır ve ardından bunları sipariş etmek için Instacart’a giderdiniz. Şimdi Instacart, bu tür sorguları doğrudan kendi uygulamasından girmenize izin vererek bu sürecin ilk adımını tamamen kaldırıyor.

Yeni Ask Instacart lansmanı, şirketin ChatGPT için kullanıcıların yiyecek ihtiyaçlarını doğal dilde ifade etmelerine ve ardından ürün alışverişi yapmalarına olanak tanıyan bir Instacart eklentisini piyasaya sürmesinden birkaç ay sonra geldi.

Bir blog gönderisinde Instacart, üretken AI teknolojisinin hala erken aşamalarda olduğunun farkında olduğunu ve bu nedenle Ask Instacart’ın yalnızca gıdayla ilgili sorulara yanıt vermek için tasarlanmış oldukça özel bir model olduğunu söyledi. Şirket, AI özelliklerini ürünlerine sorumlu bir şekilde dahil etme taahhüdünü özetliyor.

Geçen yılki lansmanından bu yana, OpenAI’nin ChatGPT’si internete hakim oldu ve bu da yapay zekanın giderek daha trend bir konu haline gelmesine yol açtı. Sonuç olarak, birçok şirket gibi Microsoft Ve Google yapay zeka destekli özellikleri ürün ve hizmetlerine dahil ediyor. Gibi popüler uygulamalar göz önüne alındığında Snapchat, Havlama, Duolingo Ve Anlaşmazlık AI araçlarına yönelik artan ilgiden yararlanmak için ChatGPT benzeri özellikler başlattık, Instacart’ın en son özelliği ile aynı şeyi yapmak istemesi şaşırtıcı değil.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın