Instabase, şirketlerin belge işlemeyi otomatikleştirmesine yardımcı olmak için 45 milyon dolarlık yatırım aldı

rent a car 34

Instabase“yapılandırılmamış” verileri anlamak ve analiz etmek için kullanılabilecek bir uygulama platformu sağlayan bir girişim, bugün liderliğindeki bir C Serisi turunda 45 milyon dolar topladığını duyurdu. Kabile Başkenti’nin katılımıyla Andreessen Horowitz (a16z), New Enterprise Associates ve Spark Capital.

Tur, Instabase’i 2 milyar dolar olarak değerlendiriyor – önceki değerlemesini ikiye katlıyor – ve şirket üretken yapay zekaya yaptığı yatırımı artırmaya çalışırken geliyor.

TechCrunch’a bir e-posta röportajında ​​Anant Bhardwaj, “Instabase’de, en sıkı düzenlemelere tabi bazı sektörlerdeki en talepkar küresel işletmelerin bazılarının güvendiği bir platform oluşturduk” dedi. “Instabase, kuruluşların yapılandırılmamış verilerini anlamaları ve uygulamalar oluşturmaları için en son yapay zeka yeniliklerini uygulamalarına olanak tanıyan bir platform.”

Bhardwaj, Instabase’i 2015 yılında MIT’de doktorası üzerinde çalışırken kurdu. Esin kaynağının, kurumsal uygulamaların ve verilerin hızlı bir şekilde oluşturulup devreye alınabileceği bir platform için pazarda gördüğü boşluktan geldiğini söylüyor.

Yüksek düzeyde, Instabase içeriğin anlaşılmasına yardımcı olacak araçlar sunar. Platform, şirketlerin operasyonları için kullanabilecekleri belgeleri ve verileri, örneğin akademik makaleler, yasal evraklar, finansal veriler vb. gibi büyük dosyaları tek seferde sorgulayarak işler.

Bunun ötesinde Instabase, şirketlerin benzer belge türlerini analiz etmek için iş akışlarını dağıtmak için kullanabilecekleri araçlar sunar. Örneğin, bir müşteri Instabase’i kullanarak gelir gibi şeyleri otomatikleştirmek ve doğrulama süreçlerini, fatura işlemeyi ve makbuz doğrulamayı belirlemek için bir uygulama oluşturabilir.

Şirketler alternatif olarak Instabase’in pazarından önceden oluşturulmuş uygulamaları tercih edebilir. Pasaport veya ehliyet doğrulamak, bir kişinin gelirini çapraz kontrol etmek, vergi formlarını önceden doldurmak ve daha fazlası için uygulamalar var.

Bhardwaj, “Instabase, içeriği anlamak için ortaya çıkan AI modellerini ve teknolojilerini sürekli olarak tanımlar ve değerlendirir.” Dedi. “Bu alandaki yenilik ve birden fazla oyuncunun oyuna girmesiyle [generative AI] yarışta, müşterilerin en son yeniliklerden hızla yararlanabilen modüler teknolojilerden yararlanmaları kritik olacaktır.”

350’ye yakın çalışana sahip San Francisco merkezli Instabase, her üçü de bulut tabanlı, yapay zeka destekli belge işleme ve iş akışı otomasyonu araçları sunan Google Cloud, Amazon Web Services ve Azure gibi hem yeni kurulan şirketlerle hem de yerleşik şirketlerle rekabet ediyor . Bhardwaj, Instabase’in avantajının, yoğun zaman alan – ve genellikle maliyetli ve emek yoğun – veri bilimi çalışmasına olan ihtiyacı en aza indirme yeteneği olduğunu iddia ediyor.

Örneğin, Bhardwaj, Instabase’in platformunu kullanan şirketlerin belirli iş akışlarını otomatikleştirmek veya uygulamalar oluşturmak için bir AI modelinde ince ayar yapması veya eğitmesi gerekmediğini söylüyor. Ayrıca, isteyebilecekleri türden verileri çıkarmayı öğrenecek bir model elde etmek için belgelere açıklama eklemek zorunda değiller.

Instabase’in rakiplerinin birçoğunun orada eşit olduğu iddia edilebilir. Ancak bu, Instabase’in ödeme yapan müşterileri çekmesini engellemedi. Bhardwaj, ABD’deki en büyük beş bankadan dördünün yanı sıra finans, sigorta ve paketlenmiş tüketim malları sektörlerindeki firmaların Instabase kullandığını iddia ediyor.

a16z’nin genel ortağı Martin Casado e-posta yoluyla şunları söyledi:

“Piyasa büyük bir dönüşümden geçiyor ve derinlemesine entegre uygulamalı yapay zeka çözümleri geliştirebilen şirketlerin kazanacağına inanıyorum. Instabase, AI’daki en son yeniliği sürekli olarak çok zor kurumsal içerik anlama sorunlarına uyguladı. Bu teknolojiyi alıp pazarın tüm segmentleri için erişilebilir hale getirirken Instabase ile ortak olmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın