Hong Kong’un ZA Bank’ı, kripto girişimleri için başvurulacak banka olmak istiyor

çöküşleri gibi İmza Bankası Ve gümüş kapı Hong Kong’dan bir sanal banka, web3 girişimlerine sıcak bir karşılama sunuyor.

Hong Kong merkezli ZA Bank’ın artık şehirdeki düzenlemeye tabi web3 şirketleri için takas bankası olarak hizmet vermesine izin verildi. söz konusu bugün, bölge hükümeti tarafından desteklenen ve Asya’nın her yerinden kripto girişimlerinin ve kurumlarının ilgisini çeken bir etkinlik olan Hong Kong’un web3 festivalinde.

Çevrimiçi banka, müşterilerin kriptoyu itibari para birimlerine çevirebileceği Hong Kong’daki iki lisanslı borsa, HashKey ve OSL ile birlikte kripto-fiat dönüşümlerini kolaylaştıracak şekilde ayarlandı. Yani kripto-fiat dönüşüm kısmı doğrudan ZA Bank yerine regüle edilmiş borsalar üzerinden gerçekleşiyor.

Daha fazla şirket Hong Kong yetkililerinden dijital varlık izinleri almak için başvurdukça, ZA Bank muhtemelen daha fazla kripto borsası için işlem yapacaktır.

Buna ek olarak, Çinli çevrimiçi sigorta şirketi ZhongAn tarafından 2017 yılında Hong Kong’un ilk sanal bankalarından biri olarak kurulan ZA Bank, geleneksel finans kurumları tarafından geniş ölçüde yetersiz hizmet verilen bir işletme kategorisi olan yerel web3 girişimlerine temel bankacılık hizmetleri sunmaya başladı.

Bir avuç diğerinin olup olmadığını görmek ilginç olacak Hong Kong’daki çevrimiçi bankalar web3 müşterileri için rekabet etmek için aynı şeyi yapacak ve ZA Bank’ın teklifi daha fazla kripto şirketini Asya finans merkezinde mağaza açmaya çekecekse.

Hareket, Hong Kong’un çabaladığı bir zamanda gerçekleşiyor. kendisini kripto dostu bir alternatif olarak konumlandırmak ABD ve Singapur gibi diğer merkezlere ve Çin menşeli web3 işletmeleri için korumalı alan, burada kripto ticareti yasa dışıdır. Şehir, geçici olarak Bitcoin ve Ether gibi büyük kripto para birimlerinin perakende ticaretini yasallaştırmayı planlayan dijital varlık düzenleyici çerçevesini yeniliyor.

ZA Bank CEO’su Ronald Iu, “Hong Kong, Web3 dostu bir ortam geliştirme çabalarını hızlandırırken, ZA Bank’ın Web3 girişimleri için çevrimiçi hesap açması, geleneksel bankacılık hizmetlerinin Web3 dünyasıyla entegrasyonunda ileriye doğru atılmış büyük bir adımı temsil ediyor” dedi. .

“Gelişmekte olan bu sektörün öneminin daha fazla kabul edildiğinin ve kabul edildiğinin sinyalini veriyor ve umarız diğer finans kurumlarını Web3 şirketlerine özel bankacılık hizmetleri sunma konusunda aynı yolu izlemeye teşvik edecektir. HashKey, OKX ve daha fazlası gibi önemli küresel Web3 işletmeleri ile işbirliklerini keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın