Honda, ilk e:Mimari tabanlı EV’nin planlanandan daha erken geleceğini söylüyor

Honda bugün, 2025 yılında Kuzey Amerika’da ilk e:Architecture tabanlı elektrikli aracını piyasaya sürmeyi planladığını söyledi.

Bu, Japon otomobil üreticisinden bir yıl önce başlangıçta dedi Tesla gibi yazılım ve havadan güncellemelere daha fazla önem veren şirket içi araç platformuna dayalı araçları tanıtacaktı. Bu noktada Honda, 2025 aracının yeni bir şirket içi araç işletim sistemine sahip olacağını da sözlerine ekledi. Şirket, işletim sisteminin “araç satın alındıktan sonra bile müşteriler için araç işlevlerinin ve hizmetlerinin sürekli olarak geliştirilmesini sağlayacağını” söyledi.

Kuzey Amerika’daki elektrikli araç yarışına geç katılan Honda, şimdiye kadar Detroit otomobil üreticisinin Ultium mimarisi ve EV platformunu geliştirerek EV’lerini kapıdan çıkarmak için GM’ye yaslandı. Honda’nın GM ile geliştirdiği EV’ler – Prologue ve Acura ZDX – 2024’te Kuzey Amerika’da olacak.

Honda, 2025 e:Architecture EV’sinin “orta ila büyük boyutlu bir EV modeli” olacağını söylüyor ve burada, Kuzey Amerika’da küçük arabaları tercih eden değerli birkaç kişiyi hayal kırıklığına uğratıyor. TechCrunch, eyalet tarafında daha küçük elektrikli araçlar getirmeyi planlayıp planlamadığını sormak için Honda’ya ulaştı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın