Hintli beceri geliştirme platformu Skill-Lync, ‘operasyonları düzene sokmak’ için işleri %20 azaltıyor

rent a car 34

Skill-LyncBeceri geliştirme programları sunan Hintli bir startup şirketi, startup’lar için devam eden küresel finansman sıkıntısının ortasında operasyonel maliyetleri azaltmak için işgücünün %20’sini (yaklaşık 225 çalışanı) işten çıkardı.

TechCrunch, genel merkezi Palo Alto’da bulunan Chennai merkezli beş yaşındaki şirketin en çok işten çıkarma hamlesine 27 Haziran’da başladığını öğrendi, ancak bu yıl şirkete ilk saldıran onlar gibi görünmüyor: bugünün haberleri Skill-Lync’in bildirdiği raporların başında geliyor 400’den fazla çalışanı işten çıkardı Nisan sonunda.

Skill-Lync kurucu ortağı Suryanarayanan Paneerselvam Perşembe günü en son işten çıkarmaları doğruladı ve TechCrunch’a “operasyonları düzene sokmanın ve gelecekteki içerik ve üretim yatırımlarını sınırlamanın” stratejik bir karar olduğunu söyledi. (Önceki tur hakkında henüz yorum yapmadı.)

Geçen hafta kendisine gönderilen bir e-postaya yanıt olarak, “Bu karar hafife alınmadı ve sürecin ilgili çalışanlar için olabildiğince şeffaf ve adil olmasını sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yaptık” dedi. .

Konuya aşina olan kişiler TechCrunch’a Skill-Lync’in etkilenen çalışanların maaşlarını ertelediğini söyledi. Paneerselvam bu iddiayı yalanladı ve maaş ödemesi yaptığını söyledi. Etkilenen çalışanların vadesi gelen son maaşlarını alıp almadıklarını doğrulamadı. Kıdem tazminatı paketleri hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

İşten çıkarmaların Skill-Lync’teki herhangi bir C seviyesi pozisyonu etkilemediğini doğruladı. Startup’ın 2023’ün 4. çeyreğine kadar operasyonel karlılığa ulaşma yolunda olduğunu da sözlerine ekledi.

“Yalnızca bu dönüm noktasına ulaşmak için değil, aynı zamanda operasyonlarımızı bunun ötesinde sürdürmek için sağlam bir planımız ve yeterli bir pistimiz var” dedi.

Son işten çıkarmaların ardından, girişimin yaklaşık 900 çalışanı var.

Skill-Lync, Y Combinator’daki Kış 2019 kohortunun bir parçasıydı ve yatırımcıları arasında Iron Pillar ve Better Capital’i sayıyor. Tohum ve A Serisi finansman turlarında toplam 20 milyon $ topladı ve bunun 17,5 milyon $’ı 2021’deki A Serisinden geldi.

Kasım ayında, Skill-Lync edtech girişimi Crio’yu satın aldıkurucu ortak Binny Bansal da dahil olmak üzere eski Flipkart yöneticileri tarafından finanse edildi. Bu satın alma, Skill-Lync’in sindirmek zorunda olduğu personel ve ek maliyet yüklerini de beraberinde getirdi.

Hindistan teknoloji ekosistemindeki girişimler şu anda para toplamakta önemli zorluklarla karşı karşıya. fon piyasasında yavaşlama. Skill-Lync aynı zamanda kendi sektörüne özgü pazar sorunlarıyla da ilgilenmektedir. Çevrim içi eğitim ve öğretim platformları, birçok kişinin kariyerlerini yeniden düşündüğü, eğitim aradığı ve bunu yüz yüze yerine çevrimiçi yapmak için daha fazla zaman harcadığı pandemi sırasında büyük bir kullanım artışı gördü. Şimdi, birçoğunun pandemi öncesi geleneklerine geri dönmesiyle birlikte, bu talebin bir kısmı çevrimdışı ve hibrit sınıfların geri dönüşüyle ​​azaldı.

Skill-Lync, bu zorluklardan geçen birçok girişimden sadece biri. Aşağıdakiler dahil olmak üzere diğer edtech girişimleri Byju’nun Ve akademi ayrıca operasyonları düzene sokmak ve maliyetlerini azaltmak için işleri azalttı. Geçen ay Byju’nun üst düzey hissedarlarından biri hissesinin değerini kesmekByju’nun genel değerlemesinde ima edilen %76’lık bir düşüşe yol açtı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın