Hindistan, dünyanın elektronik onarım başkenti olmak için bir pilot uygulama başlattı

rent a car 34

Sonrasında akıllı telefon üretiminde ayak izini genişletmek Ve diğer teknolojik cihazlarHindistan, şu anda sektöre hakim olan Çin ve Malezya’dan tacı alarak dünyanın elektronik tamir başkenti olma yolunda ilerliyor.

Çarşamba günü, ülkenin Bilgi ve Teknoloji Bakanlığı başlattı Elektronik onarım hizmetlerinde dış kaynak kullanımını test etmek için Elektronik Onarım Hizmetleri Dış Kaynak Kullanımı (ERSO) adlı bir pilot proje, başlangıçta Bengaluru’da üç aylık bir pilot uygulama için. Programa Flex, Lenovo, CTDI, R-Logic ve Aforeserve katılacak.

Yeni Delhi, katılımcı şirketler tarafından yürütülen dış kaynaklı onarım hizmetleriyle önümüzdeki beş yılda 20 milyar dolara varan gelir elde etmeyi ve milyonlarca istihdam yaratmayı hedefliyor.

BT ve elektronik imalatçısı sanayi kuruluşu MAIT’in genel müdürü Ali Akhtar Jafri, pilot projenin, Başbakan Narendra Modi’nin geçen yıl Ekim ayında çevresel sürdürülebilirlik üzerinde çalışmak üzere duyurduğu Mission Life (Çevre için Yaşam Tarzı) ile uyumlu olduğunu söyledi.

“BİT’in ucuz ve güvenilir onarımını sağlayarak cihaz ömrünün küresel olarak uzatılmasını sağlayacak. [Information and Communications Technology] dünya için ürünler” dedi.

Hintli endüstri oyuncuları, onarım ihtiyaçlarını karşılamak için Singapur, Brezilya, Vietnam, Endonezya, Hong Kong, Meksika, Tayland ve ABD’de faaliyet gösteren şirketlerle şimdiden görüşmeler yapıyor.

Şu anda Çin ve Malezya, onarım dış kaynak kullanımı pazarına hakim durumda. Yine de Hindistan, Apple ve Samsung gibi firmaları hem Hindistan’ın iç pazarı hem de ihracat için ülkede donanım üretmeye çekmeye başladı. Onarım hizmetlerini üstlenmek mantıklı bir sonraki adım olacaktır.

Hindistan hükümeti bir pilot program geçen yıl süreyi azaltmak için elektronik cihazları güvenlik açısından test etmek ve onaylamak gerekir. Bu da ülkenin onarım profilini güçlendirmeye yardımcı olacak ve potansiyel olarak zaman içinde daha fazla üreticiyi çekecektir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın