Hayır, podyumunu genişletmek için para toplamıyorsun

sık sık duyuyorum kurucular pistlerini 18 ila 24 ay uzatmak için para topladıklarını söylüyorlar. Bir bakıma bu doğru, ancak yalnızca girişimin bakış açısından. Ancak, bir yatırımcının aradığı şey bu değil. Şirketinizin bir buçuk yıl daha hayatta kalması, bağış toplamanın amacı değildir; bu en iyi ihtimalle bir yan etkidir. Muhtemelen şirketin bir sonraki aşamasının ne kadar süreceği konusunda iyi bir tahmindir, ancak yalnızca 18 ila 24 ay, yarı güvenilir bir şekilde tahmin edebileceğiniz tipik zaman ufku olduğu için.

Peki bu 18 ayın sonunda ne olur?

Bunun yerine, kurucular, yatırımcılara bir finansman turunun kilidini açacakları konusunda bilgi vermelidir. Bu, zamanla değil, kilometre taşlarıyla ifade edilir. Amaç, şu anda yapamayacağınız bir şeyi yapabilecek kadar şirketi dönüştürmektir.

Ne kadar yükseltmek için?

Ne kadar para toplaman gerektiğini nereden biliyorsun? Bu zor bir soru, ancak girişim yolculuğunuzun kritik bir yönü. Net ve gerçekçi bir bağış toplama hedefi belirlemek, tek bir hedefi göz önünde bulundurarak dikkatli bir şekilde düşünmeyi gerektirir: Bağışlarınızı artırabilmek için hangi çemberlerden geçmeniz gerekiyor? Sonraki finansman turu.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın