Halil Sezai’ye 4 ay hapis cezası

Halil Sezai’ye 4 ay hapis cezasıTuzla’da 15 Eylül 2020 tarihinde komşusu Hüseyin Meriç’i darp ettiği nedeni öne sürülerek 1 sene 11 ay 17 gün hapse çarptırılan şarkıcı Halil Sezai, 18 Temmuz 2021 tarihinde sahne almış olduğu bir mekanda, “Kafam iyi olduğundan lüzumlu şekilde tam dövemedim. Bir daha ki sefere inşallah. Hak etti” demesi nedeniyle “alenen hakaret” suçundan 2 sene 4 aya kadar hapis cezası talebiyle hakim karşısına çıktı.

Anadolu 33.Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, sanık Halil Sezai ve müşteki Hüseyin Meriç katılırken, taraf avukatları salonda hazır bulunmuş oldu.

“Olayın mağdur edileni benim”

Duruşmada savunma yapan sanık Halil Sezai, “Amacım hakaret etmek değildi. Kimseyi kast etmeden serzenişte bulunmak istemiştim. Olayın mağdur edileni tamamiyle benim. Suçsuzum. Beraatimi istek ederim” gibi ifade verdi.

Müşteki Hüseyin Meriç ise, “Sanık bu olay öncesinde de bana yönelik sosyal medya üstünden bazı eylemleri oldu. Ben bu olayı çevreden duydum. Şikayetçiyim” dedi.

İlk celsede hapis cezası sonucu

İlk celsede davayı karara bağlayan mahkeme, sanık Halil Sezai’yi “alenen hakaret” suçundan 4 ay 25 gün hapis cezasına çarptırdı. Cezada tenzilat uygulamayan mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına hükmetti.

Duruşma sonrasında Halil Sezai’den açıklama

Duruşma sonrası izahat icra eden müzisyen Halil Sezai, “1 sene ilkin konserde bir konuşmamdan ötürü ‘hakaret’ davası açıldı. Biz bu durumlara alıştık. Çünkü bir şiir yazıyorum ‘yok beni tehdit etti’. Klip çekiyorum ‘beni öldürmeye teşebbüs etti’. Bir şarkı sözü paylaşıyorum, dava oluyor. Gelip gidiyoruz işte. Aslında oldukça fazla şey söylemek istiyorum ama bana yasak var, söyleyemiyorum. Zamanı geldiğinde açıklayacağım zaten” dedi.

Müşteki Hüseyin Meriç ise, “Mahkemenin kararına saygılıyım. 4 ay hapis cezası verildi. Şahıs yaptıklarının doğru bulunduğunu düşünüyor. Bu hatayı yine yapacaktır. Bu bana karşı yahut başkasına karşı olur. Şu an verilen karardan memnunum” diye konuştu.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın