Gusto, takip eden gelirde 500 milyon dolara ulaştı ve uluslararası işe alımları desteklemek için Remote ile iş birliği yaptı

Gusto, en iyi bilinen Amerikan bordro yönetimi yazılımı ve hizmetleri için büyük liglerde oynuyor.

TechCrunch+, Gusto’nun önemli bir gelir kilometre taşını aştığını özel olarak öğrendi: Şirket, en son mali yılında (30 Nisan 2023’te sona eren 12 aylık), 500 milyon dolardan fazla gelir elde ettiğini söyledi.

Şirket ayrıca, önümüzdeki birkaç çeyrekte ücretsiz nakit akışı pozitifliğine ulaşmayı öngören ve bundan sonra kalmayı umduğu önemli bir kârlılık ölçütüne de erişebiliyor.

Gusto şimdiye kadar mali performansıyla ilgili ayrıntıları göğsüne yakın tuttu, bu nedenle bu rakamlar aydınlatıcı. 2021 yılında şirket kabul edildi geliri dokuz rakamla kaydetmeye, ancak bu yeni ayrıntılar, Gusto’yu ölçek açısından en büyük özel pazar teknoloji şirketleri arasına yerleştiriyor.

Örneğin, yıllıklaştırabileceğimiz bir dördüncü çeyrek gelir rakamımız olsaydı, Gusto’nun özel teknoloji şirketi hiyerarşisindeki yerini daha iyi belirleyebilirdik. Ancak elimizdekiler göz önüne alındığında, Gusto kesinlikle son mali yılını 500 milyon dolardan daha yüksek bir işlem oranıyla bitirdi, bu da şu anki haliyle halka açılacak kadar büyük olduğu anlamına geliyor.

Gusto, son büyüme oranıyla ilgili bilgileri paylaşmayı reddetti, ancak CEO’su Josh Reeves, 2021’de TechCrunch’a şirketinin olduğunu söyledi. yılda yaklaşık %50 büyüyor o zaman.

Gusto için nakit akışı pozitifliğine ulaşmak, birçok teknoloji girişiminin ve nakit tasarrufu için çalışan tek boynuzlu atların olduğu günümüz iş ortamında dikkate değer. Nakit yakımını sona erdirmek basit bir süreç değildir. TechCrunch+’a verdiği demeçte Reeves, “Ölçekli şirketlerin kendi kendilerini finanse edebilmeleri için bir yolu olmalı,” diyerek şirketinin son dört veya beş yıldır pozitif nakit akışına giden “yolda” olduğunu da sözlerine ekledi.

Anlaşılır bir şekilde, Gusto’nun daha fazla dış sermaye toplama planı yok. Bununla birlikte, halka açıldığında doğrudan bir listeleme yapmasını beklemiyoruz.

İş ortağı gücü

Gusto, yarım milyar dolarlık gelir kilometre taşını nasıl aştı? Çok parçalı bir model izleyerek. 2021’in ortalarında, şirket başlattı diğer şirketlerin bordro hizmetlerini müşterilerine kendi uygulamaları veya hizmetleri içinde sunmalarına olanak tanıyan yerleşik bir bordro özelliği.

Çalışma meyvesini verdi: Şirket bu hafta TechCrunch’a, lansmanından bu yana yerleşik bordro hizmetinin 27 kişilik bir iş ortağı tabanına ulaştığını söyledi. Bu ortaklar da yarım milyondan fazla işletmeyi destekliyor. Gusto, birkaç “Fortune 250” şirketiyle de anlaşması olduğunu ancak isimlerini paylaşmayı reddettiğini söyledi.

Gusto’nun bordro hizmetlerini bir API aracılığıyla diğer şirketlere sunma çabaları bir dereceye kadar habercisiydi. Reeves lansman sırasında, Gusto’nun platformunun daha fazlasının zaman içinde bir API aracılığıyla kullanıma sunulacağını belirtti. Bu, şirketin kendi yazılımını güçlendirmek için dahili API’leri kullanma çalışmasıyla mümkün oldu.

Ve Gusto’nun bu sabah uluslararası işe alımları desteklemek için Remote ile birlikte çalıştığını duyurması göz önüne alındığında, API ile ilgili bu önceki çalışma meyvelerini vermeye devam ediyor.

Uzaktan + Zevk

Amerika Birleşik Devletleri’nde Gusto en çok bordro ve yan haklar yönetimi dahil olmak üzere İK teknolojisi işiyle tanınır. Remote, aksine, şirketlerin dünyanın her yerindeki tam zamanlı personeli işe almasına ve desteklemesine yardımcı olur.

Gusto, Amerikalı müşterilerinin yurt içi maaş bordrosunu yönetir ve uluslararası yüklenicileri desteklerken, Remote şirketlerin uluslararası kiralama yapmasına izin verir ve bunu yapmak için gerekli işleri uyumlu bir şekilde yapar.

Reeves’e göre, Gusto’nun tam zamanlı uluslararası işçileri destekleme talebi açıktı – daha uzak dostu bir dünyada, bu büyük bir şok değil – bu da Remote ortaklığının memnun bir şekilde mantıklı hissetmesini sağlıyor. Gusto, anlaşmanın bir gelir paylaşımı düzenlemesi olduğunu doğruladı.

Ama neden başka bir şirketle ortak olmak yerine inşa etmiyorsunuz? Reeves, Gusto’nun önümüzdeki üç yıl boyunca tüm ABD eyaletlerini desteklemeye devam etmeden önce yalnızca California’yı destekleyerek yola çıktığını açıklayarak, şirketinin seçimini geçmişe dönerek çerçeveledi. Metodik davranarak geliri masada bırakmayı seçti.

Remote’un uluslararası pazarlara benzer bir yaklaşım benimsediğini, bunun için “doğru altyapıyı” kurarak “ülke ülke genişlediğini” söyledi.

Reeves, dikkatli uyumluluk ve hızlı bir şekilde pazara sunma şansına ilişkin bu ortak bakış açısı, Remote ortaklığını “akıl almaz” hale getirdi, dedi. İki şirket ayrıca General Catalyst’te bir destekçiyi paylaşıyor.

TechCrunch+’a CEO Job van der Voort, Remote için anlaşmanın tamamlanması biraz zaman aldı ancak her iki tarafı da oldukça mutlu etti.

Van der Voort, şirketinin 2021’de Gusto’dan duyduklarımızı yansıtarak birkaç yıl önce hizmetlerini API’ler aracılığıyla sunmaya karar verdiğini söyledi. Sonuç olarak Gusto müşterileri, Gusto uygulamasının içindeki Remote aracılığıyla uluslararası yetenekleri ekleyebilecek. . Van der Voort, yeterince basit görünen bir düğme olacağını açıkladı.

Başlangıç ​​olarak, Gusto müşterileri Kanada’da Remote aracılığıyla işe almaya başlayabilir ve kısa süre sonra daha fazla pazar eklenecektir. Van der Voort, şirketini mümkün olduğu kadar çok pazara, şu anda desteklediği 75’i aşmak istediğini söyledi. Dolayısıyla, Gusto müşterileri, bu gerçekleştiğinde dünya çapında neredeyse her yeri işe alma olanağına sahip olabilir. Her iki tek boynuzlu at için de, bu paylaşılan yetenek, yeni bir büyüme bloğunun kilidini açabilir.

Anlaşmadaki rekabetçi hususlara girmeden önce, her iki şirketin de işlerini bırakıp bir birleşme yapmalarını tavsiye ettiğimizde şaşırmadığını not etmeliyiz.

Gusto’nun 500 milyon dolarlık rakamı büyük mü?

Buna göre Tanıtım Kitabı verilerine göre, Gusto’nun en son özel değerlemesi yaklaşık 9,6 milyar dolardı, bu da decacorn işaretinin biraz altındaydı. Remote 3 milyar dolar değerinde, Crunchbase’e göre. Bu nedenle iki şirket, düzinelerce yatırımcı tarafından tutulan büyük miktarda özel pazar servetini temsil ediyor. Bu anlaşma iyi giderse ve her birinin daha fazla toplam iş yapmasına izin verirse, pek çok kişinin cebini şişirebilir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın