Gülşen’in ev hapsinin kaldırılması itirazına retKonserinde imam hatip liselilere yönelik sözlerinden ötürü “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan ile alakalı başlatılan soruşturma kapsamında tutuklandıktan sonra “konutu terk etmeme” şartıyla tahliye edilen şarkıcı Gülşen’in adli test tedbirinin kaldırılması talebi reddedildi.

Nöbetçi İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan başlatılan tahkikat kapsamında tutuklanan ve adli kontrol tedbirlerinden “konutu terk etmeme” şartıyla tahliye edilen Gülşen Bayraktar Çolakoğlu’nun avukatı Emek Emre, dün İstanbul Adliyesi’ne gelerek müvekkili ile alakalı adli kontrol tedbirinin kaldırılması için talepte bulunmuş oldu.

Talebi değerlendiren Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, Çolakoğlu’nun “konutu terk etmeme” şartlı adli kontrol tedbirinin kaldırılması talebini reddetti.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca ile alakalı TCK’nin 216. Maddesi olan “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan başlatılan tahkikat kapsamında Gülşen Bayraktar Çolakoğlu, 25 Ağustos Perşembe günü tutuklanmıştı.

Çolakoğlu’nun avukatının itirazını değerlendiren nöbetçi İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi, 29 Ağustos Pazartesi günü Çolakoğlu’nun “konutu terk etmeme” şartıyla tahliyesine karar vermişti.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın