Google’ın June Pixel düşüşü yeni güvenlik ve sağlık özellikleri getiriyor

rent a car 34

Google bugün, Google Asistan ile bir güvenlik kontrolü planlayabilme, bir araba kazası durumunda acil durumda iletişime geçilecek kişilerle anında konum paylaşma, yeni bir eller serbest fotoğraf hareketi ve Pixel Watch için oksijen doygunluğu izleme gibi özelliklerle Haziran Pixel Drop’u duyurdu. .

Piksel Özellikleri

Google Pixel’in güvenlik kontrolü özelliği, bildirime planlanan zamanda yanıt vermemeniz durumunda acil durumda iletişime geçilecek kişiye bir uyarı gönderir. Artık kullanıcılar, “Hey Google, 40 dakikalık bir güvenlik kontrolü başlat” diyerek Google Asistan üzerinden bir güvenlik kontrolü planlayabilir.

Görsel Kaynakları: Google

Google, 2019’da Pixel cihazlarda bir araba kazası algılama özelliği başlattı. En son Pixel Drop ile bu özellik, bir araba kazası durumunda acil servislerle iletişime geçmenin yanı sıra gerçek zamanlı konumla acil durum irtibat kişilerinizi uyaracak.

Görsel Kaynakları: Google

Arama devi, Pixel 6 veya daha yeni cihazlara eller serbest selfie çekmenin yeni bir yolunu sunuyor. kullanıcılar artık 3 veya 10 saniyelik bir zamanlayıcı ile yalnızca avuçlarını kaldırarak otomatik zamanlamalı fotoğraflar çekebiliyor. Aynı cihaz grubu için şirket, 2D fotoğrafları 3D dinamik duvar kağıtlarına dönüştürmek için AI destekli bir özellik başlatıyor. Ek olarak, kullanıcılar artık renk ve desen özelleştirme seçenekleriyle 4.000’den fazla emoji duvar kağıdı kombinasyonuyla oynayabilir.

Google’ın sahip olduğu harika bir kaydedici uygulaması ve önümüzdeki haftadan itibaren bir kayda hoparlör etiketleri ekleyebilecek. Bu, bir kayıtta kimin ne söylediğini anlamayı kolaylaştırır. Ayrıca, kullanıcılar kayıt dökümlerini ayrı bir Google Dokümanlar dosyasına aktarabilecek, konuşmacı etiketli video klipler oluşturabilecek ve kayıtlar içinde konuşmacı arayabilecek.

Görsel Kaynakları: Google

Google, aşağıdakiler için bir makro odak modu oluşturdu: Pixel 7 Pro’daki fotoğraflar. Yeni güncelleme, bu yeteneği videolara da genişletecek.

Pixel telefonlara gelen bir dizi başka güncelleme var:

 • Pixel Home uygulaması, akıllı ev cihazlarına ana panel üzerinden kilit ekranından kolayca erişmenizi sağlayacak şekilde yeniden tasarlandı.
 • Pixel 6a ve 7a, cihaz sert ve düz bir yüzey üzerindeyken titreşim yoğunluğunu düşürerek tıkırtıyı azaltan uyarlanabilir haptiklere sahip olacak.
 • Google, kullanıcılara 12 ABD İngilizcesi sesi sunan iki yeni Google Asistan sesi sunuyor.
 • Şirket, uyarlanabilir şarj özelliğini, fişten çekilmesi beklenmeden bir saat önce yavaş yavaş %100’e kadar şarj edecek şekilde ayarlıyor. Bu, şarj etme alışkanlıklarını öğrenmeyi gerektiren bir özellik olduğundan, daha etkili hale gelmesi birkaç şarj döngüsü alacaktır. Önceden, uyarlanabilir şarj özelliği alarmların ayarlanmasına bağlıdır belirli bir süre boyunca.

Piksel İzleme özellikleri

 • En son Pixel Drop ile Google, SPO2 (kandaki oksijen doygunluğu) izleme özelliğini sunar. Google, bu özelliğin herhangi bir tıbbi teşhis için tasarlanmamasına rağmen, kullanıcılara uyku kalitesini ölçmek için uyurken kan oksijen seviyelerindeki değişiklikler hakkında fikir verebileceğini söyledi.
 • Pixel Watch, kalp atış hızınız çok yüksek veya çok düşükse artık size bir uyarı gönderecek, böylece gerekirse bir uzmana danışabilirsiniz.

Görsel Kaynakları: Google

 • Google Assitant for Wear OS, İtalyanca, Portekizce, İsveççe, Lehçe ve İspanyolca desteği ekler.
 • Yeni güncelleme, başlatma için üç yeni Spotify kutucuğu getiriyor bir Spotify DJ oturumupodcast’leri dinlemek ve yoğun rotasyonda izlemeyi kontrol etmek.
 • Pixel Watch artık koşu, yürüyüş veya bisiklet egzersizleri gibi egzersizleri otomatik olarak duraklatabilir ve devam ettirebilir.
 • Google, Pixel Watch için Fırçalanmış Gümüş veya Mat Siyah renklerde iki yeni metal bağlantı bandı piyasaya sürüyor. Bu bantlar, 16 Haziran’dan itibaren Google çevrimiçi mağazasında ve Google perakende satış noktalarında 199,99 ABD Doları karşılığında mevcuttur.

Fitbit özellikleri

 • Tüm Fitbit cihazları, bugün bir antrenmana hazır olup olmadığınızı belirtmek için Günlük Hazırlık Puanını kontrol etmenizi sağlar.
 • Antrenmanınız menüsü, en son antrenmanınız en üstte olacak şekilde farklı antrenmanların tam listesini gösterecek, böylece onları manuel olarak yeniden sıralamanız gerekmeyecek. (Charge 5, Luxe ve Inspire 3 için).
 • Bazı cihazlar Hintçe metinleri alabilecek, Arapça arayan kimliğini okuyabilecek ve Vietnamca olayları görüntüleyebilecek (Sense 2, Versa 4, Charge 5, Luxe ve Inspire 3’te mevcuttur).
 • Fitbit Sense 2 ve Versa 4 artık kayıt periyotları, döngünüzü görüntüleme ve bilgileri doğrudan saatten düzenleme için kutucuklara sahip olacak.

Görsel Kaynakları: Google

Bu güncellemelerden bazılarının yavaş bir dönüşü olacaktır, bu nedenle cihazlarınızda hemen görünmeyebilirler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın