Google Play Kitaplar, çocukların okumayı öğrenmesine yardımcı olmak için yeni alıştırma özelliği ekliyor

rent a car 34

Google Play Kitap, yeni okuyucuların sözcük dağarcığını ve anlama becerilerini bağımsız olarak geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir özelliğe kavuşuyor. Google bugün, “Okuma Alıştırması” adlı yeni özelliğin ABD’de kullanıma sunulduğunu duyurdu. Google Play Kitaplar Android uygulaması ve Google Çocuk Alanı. Araçlar 0-8 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır.

Okuma Alıştırması ile erken okuyucular, yüksek sesle okurken metin vurgulandığı için okuma konumlarını takip edebilirler. Okuyucu bir kelimenin nasıl telaffuz edileceği konusunda takılıp kalırsa, kulağa nasıl geldiğini duymak için ona dokunabilir. Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa ve kelimeyi seslendirmek istiyorsanız, kelimeyi hecelere göre ayrılmış olarak duyabilirsiniz.

Bu özellik, tüm bir cümleyi dinlemenizi ve bir kelimenin çocuk dostu bir tanımını elde etmenizi sağlar, böylece çocuğunuza okuduğunuz hikaye hakkında daha fazla bağlam verebilirsiniz. Okuyucular ayrıca kitaptaki konumlarını güncellemek ve oradan izlemeye başlamak için herhangi bir kelimeye dokunabilirler. Sayfanın sonunda, okuyucular atladıkları veya yanlış telaffuz ettikleri kelimeleri uygulama seçeneğine sahiptir.

“Okuma pratiğine başlamak için, özenle seçtiğimize göz atın. çocuklara uygun okuma koleksiyonu Google Play Kitaplar’da Ürün Müdürü olan Vitaliy Dikker, bir blog gönderisinde şunları söyledi: “Ya da göz atabilirsin binlerce İngilizce kitap genç okuyucular için belirlenmiştir. Bu başlıkların çoğunda Okuma alıştırması etkindir ve kitap ayrıntı sayfasında “Alıştırma” rozeti ile belirtilir.”

Ayrıca, mağaza veya kütüphane aramalarınızı özellikle Okuma alıştırması sunan e-kitaplara göre daraltmak için Google Play Kitaplar’daki “Okuma alıştırması” filtresini kullanabilirsiniz.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın