Başlangıç ​​​​ekosisteminin kurucu olarak daha fazla bilim insanına ihtiyacı var

Birçok kurucu başlar çünkü bir soruna veya sıkıntılı bir noktaya çözüm bulma etrafında bir kariyer inşa etmek istiyorlar. Bilim adamları da farklı değil ve yine de, mühendisler veya operatörler kadar çok bilim adamının kurucu olduğunu görmüyorsunuz.

Biyoteknoloji firmalarının bilim adamları ve araştırmacılar tarafından kurulduğunu görmek yaygındır, ancak diğer birçok alanda, girişimci olma olasılığı düşük bilim adamları tarafından yapılan araştırmalardan yararlanan ve çalışmalarını temel alan şirketler vardır.

Öyleyse neden bilim adamlarının kendilerinin değil de laboratuvardan araştırma getiren yabancıları görmek bu kadar yaygın? Elbette, bazı bilim adamları tüm zamanlarını araştırmaya odaklamayı tercih ederler, ancak bu çalışmanın meyvelerini gerçek dünyaya getirmek, genellikle onları tüm bu emeğin en başta çözmesi gereken sorunlara uygulamanın tek yoludur.

Çözülmesi gereken karmaşık bir düğüm. Öncelikle, başlangıç ​​​​ekosisteminde bilim adamlarının genellikle iyi kurucular için yapmadığı bir damgalama var. Bu görüş büyük ölçüde var gibi görünüyor, çünkü genellikle yeni başlayanlardan veya çoğu işletmeden çok farklı yapılara ve nüanslara sahip oldukça izole bir alan olabilen akademiden geliyorlar. Bu, iş için gerekli becerilere sahip olmayacakları fikrine yol açar.

Ancak tüm genellemeler gibi, çoğu zaman doğru değildir. Concarlo Therapeutics’in kurucu ortağı ve baş bilim sorumlusu Stacy Blain, yakın tarihli bir Found’da şunları söyledi: podcast bölümü bazı yatırımcıların bilim adamlarının güçlü kurucular yapmadığını düşünmelerinin tüm nedenlerini duyduğunu ve buna inanmadığını.

Blain, ilaca dirençli kanserler için ileri düzeyde tedavilere yol açabilecek aynı tür proteini araştırmak için yirmi yıldan fazla zaman harcadıktan sonra girişimciliğe geldi. Ancak araştırması ilaç geliştirmeye doğru ilerlerken bir şirket kurma zamanının geldiğini fark etti ve bu da hibe taleplerinin reddedilmesine neden oldu.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın