Google Pixel Tablet’in özellikleri ortaya çıktı

Google Pixel Tablet’in özellikleri ortaya çıktıGoogle geçtiğimiz mayıs ayında I/O konferansında çok sayıda yeni cihazı ilk kez göstermişti. Bu cihazlar arasında yer alan Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch 6 Ekim’de resmen gözler önüne çıkacak. Google Pixel Tablet içinse 2023’ü beklemek gerekiyor. Ancak bu tabletin detaylarıyla ilgili sızıntılar şimdiden etrafta dolaşıyor.

Sızan detaylar, Pixel Tablet için mühendislik geçerlilik testi aşamasının başladığını ve hatta bunun için birtakım parçaların Hindistan’a gönderildiğini gösteriyor. Sızıntıların kaynağının da bu sevkiyat dönemi bulunduğunu belirtmek gerekiyor.

Pixel Tablet’in 10.95 inç büyüklüğünde bir dokunmatik ekrana ve Wi-Fi 6 desteğine haiz olacağı söyleniyor. Depolama alanı seçeneklerinin ise 128 yada 256 GB olacağı belirtiliyor. Buna ayrıca, Google’ın tablet için özel bir kalem hazırladığı sadece bu kalemin tabletten ayrı satılacağı söyleniyor.

Daha önceki dedikodulara gore, Pixel Tablet Android 13’ün 64-bit versiyonunu taşıyan ilk cihaz olacak. Çift arka kamera da tabletin özellikleri arasında yer ediniyor. GPS desteği, yakınlık sensörü ve barometre ise tabletin eksikleri içinde sayılıyor.

Google Pixel Tablet’in kalbinde Pixel 6 ve 6 Pro’da kullanılan birinci nesil Tensor işlemcinin bulunacağı söyleniyor. Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’da ikinci nesil Tensor işlemci tercih edilmiş olduğu için bu söylentinin kulağa biraz ilginç geldiği söylenebilir.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın