Geliştirici deneyimini geliştirmek artık bir öncelik

W
Haftalık yeni başlayanlar ve pazarlar haber bülteni olan TechCrunch Exchange’e hoş geldiniz. Şundan ilham alıyor: günlük TechCrunch+ sütunu adını nereden alıyor. Her Cumartesi gelen kutunuza gelmesini ister misiniz? Üye olmak Burada.

Dahili geliştirici portalları geliştiricilerin bilişsel yükünü hafifletmek için hoş bir araçtır ve yapay zekayı dahil etmeye başladıklarında bir adım daha ileri gidebilirler. Ancak yakında AI’dan yararlanabilecek olanlar sadece geliştiriciler değil, Allen Institute’un AI2 Incubator tarafından desteklenen yeni bir girişim sayesinde hemşireler de faydalanabilir. — Anna

DevEx’i dahili geliştirici portallarıyla iyileştirme

Dahili geliştirici portalları, bir kuruluştaki geliştiricilerin kendilerine sunulan tüm mikro hizmetlere ve araçlara erişmesine olanak tanıyan tek durak noktası olarak ortaya çıkmıştır. Ancak bunlar yalnızca hizmet katalogları değildir: Ayrıca şirketlerin, geliştiricilerin gerçekleştirebileceği kendi kendine hizmet eylemleri oluşturmasına olanak tanır.

Örneğin geliştiriciler, bir mikro hizmet oluşturmalarına, bulutta bir geliştirici ortamı kurmalarına veya izin istemelerine olanak tanıyan yeniden kullanılabilir hizmetlere erişmek için bu portalları kullanabilir.

Dahili geliştirici portallarının daha geniş bir şekilde benimsenmesi, başka bir eğilimle ilişkilidir: platform mühendisliği ekiplerinin yükselişi, rolü diğer geliştiricileri güçlendirmek olan. Bu kavramların her ikisi de, birçok kuruluş için bir öncelik olan geliştirici deneyimini iyileştirmede merkezi hale geldi.

Kuruluşlar yalnızca kalplerinin iyiliğiyle harekete geçmezler. Ne de olsa, SaaS’ın yaygınlaşması ve mikro hizmetlerin yükselişi durumu muhtemelen daha da kötüleştirmiş olsa da, bilişsel aşırı yükleme geliştiriciler için tam olarak yeni değil. Ancak şirketler, DevEx’i iyileştirmenin tüm işletmeleri üzerinde büyük bir etkisi olabileceğini de fark ettiler.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın