Bu yeni bir CEO’yu işe almanın bir yolu

Parlak, yeni basılmış sunucunuzla Startups Weekly’ye hoş geldiniz, saygılarımla. Adımı TechCrunch’ta gördüyseniz, bunun nedeni muhtemelen benim popüler Pitch Deck Teardown serim, bir girişimin satış konuşmasını alıp iyiyi kutladığım, kötüyü eleştirdiğim ve her ikisini de VC satış konuşması dünyasının neye benzediği hakkında daha fazla bilgi edinmek için kullandığım yer. Bu hafta serinin 50. bölümünü (yaşasın!) ile yayınladım. Danimarkalı şirket Ageras’ın 36 milyon dolarlık bir raunt toplamak için kullandığı güverteye derinlemesine dalış özel sermaye yatırımcılarından. Kendinizi cesur hissediyorsanız, Ben de saha destenizde sevgi dolu, eğitici bir hack-and-slash yapmayı çok isterim.. Devam et, eğlenceli olacak. Belki.

Tamam, bu epeyce Bu kadar boş boş bakmak yeter, gelelim startup dünyasında yaşananlara.

Startup’lar her zaman çoğunlukla çalışanları için satın alınır. Yatırımcılar genellikle bunun olmasını sevmezler – bu genellikle onlar için harika bir sonuç değildir – ancak bir şirket tehlikedeyken, girişim kurucularının yumuşak bir iniş yapması için harika bir yol olabilir… Demek istediğim… bir fırsat ortaya çıktığında kendisi.

Görünüşe göre Ring’in kurucusu Jamie Siminoff’un başına gelen tam olarak bu değil. Brian, Siminoff’un gizlice Honest Day’s Work adlı başka bir girişimde çalıştığını bildirdi. Şirket, Latch tarafından satın alındı (en çok akıllı kilitleriyle tanınır), daha sonra Siminoff’u CEO olarak devralmaya hemen davet etti. Buradan alınacak ders, işe alım çabalarınız ilk başta başarısız olursa, istediğiniz CEO’nun çalıştığı şirketin tamamını satın almak gibi görünüyor.

İşe alma ile ilgili olarak – harcayacak bütçeniz varsa, şu anda çok sayıda inanılmaz ekip üyesi var; özetledik bu yıl şimdiye kadarki tüm teknoloji işten çıkarmaları.

Üretken yapay zeka ana akım haline geliyor

TechCrunch’ta üretken yapay zekayı ilk kez derinlemesine ele aldığımda 2021’de geri döndü, ChatGPT-3’ün eski bir sürümünü içeriyordu. Bir yapay zekadan benimle bir makale yazmasını istemenin yeniliği heyecan verici görünüyordu – merhaba, ne kadar yol kat ettik.

O zamandan beri, ChatGPT ile kapsamlı deneyler yapıyorum ve bunun bir yazar olarak benim yerime geçemeyeceği sonucuna varıyorum. epeyce henüz, ama o noktaya ürkütücü bir şekilde yaklaşıyoruz. Ayrıca, Octo-guacamolians adlı avokado odaklı bir ahtapot kültünün kurucu ortağı olduğum ve merak ettiğim bir varoluşsal kriz yaşadım. belki de derinlerde bir yerde ben de yapay zekaydım.

Kyle’ın bunu bildirdiği bu haftaya hızlıca ilerleyin artık kimse bir yapay zeka tarafından ne yazıldığını gerçekten bilmiyorve Frederic şunu not eder: Google, yeni nesil büyük dil modeli PaLM 2’yi duyurdu. Can sıkıcı bir şekilde (ve belki de şüpheli bir şekilde), arama devi, modelini nasıl eğittiğine dair ayrıntılar konusunda pek bir şey paylaşamadı. DeepMind Başkan Yardımcısı Zoubin Ghahramani bir basın toplantısında, “Çalışmamızda bulduğumuz şey, gerçekten modelin boyutu değil – daha büyük olanın her zaman daha iyi olmadığı,” dedi ve masaya cevaplardan daha fazla soru bıraktı.

Buna karşılık Meta, AI’ya da ağır bir şekilde giriyor. Kyle, şirket AI eğitimi için özel çipler geliştiriyorve Ivan, şirketin piyasaya sürdüğünü ekledi. üretken AI özellikleri … reklamverenler için.

yapay zeka destekli çeviri

Görsel Kaynakları: Bryce Durbin / TechCrunch

İklim teknolojisi güneşte zaman geçirmeye devam ediyor

Beni ne korkutuyor biliyor musun? VC’lerin nihayet iklim değişikliğini ciddiye almaya başlaması, bir girişim fonunun 7-10 yıllık zaman ufku içinde çok büyük getiriler elde edebileceklerine inandıkları anlamına gelir (bu, VC nasıl çalışır?, Nihayet). Bunun finansal olarak mantıklı olması için, çoğumuzun uzun zamandır bildiği bir şeyi biliyorlar: İklim değişikliği her şeyi değiştirmek üzere.

İşin güzel yanı, büyük, bir şekilde öngörülebilir değişimin olduğu yerde fırsatlar da vardır.

bunu bildirdim Pale Blue Dot, 100 milyon dolarlık yeni bir fon duyurduve hemen duyurdu çevresel veri kıtlığını çözen bir Afrika iklim teknolojisi girişimi olan Amini’yi desteklediğini Tage’in bildirdiği gibi 2 milyon dolarlık bir yatırımla.

Belki de beyaz olmayan bir kadının liderliğindeki bir şirkete yapılan bu yatırım ileri görüşlüydü, çünkü Tim ve Dominic-Midori bu hafta TC+ hakkında bir çift makale yayınladılar ve şu sonuca vardılar: iklim teknolojisinde Siyah temsili olmadan, “gezegen yanacak” ve kadın iklim teknolojisi kurucularının VC finansmanı berbat – ikili, risk sermayesi topluluğunun bunu nasıl iyileştirebileceğini araştırdı.

Yeşilliklerin arasında kadınların illüstrasyonu.

Görsel Kaynakları: Atlas Stüdyo / oyun [composite] / Getty Resimleri

Startup suçluları için zor zamanlar

Gerçekten şaşırtıcı bir hikayede, Kate şunları bildirir: Terraform’dan Do Kwon, sahte belgelerle seyahat etme suçlamalarını “suçsuz” kabul etti. Gözden düşmüş kurucu, bildirildiğine göre Belçika ve Kosta Rika pasaportlarına sahip olduğu için Mart ayında tutuklandı. Kurucu kefaletle serbest bırakıldı ki bu, birkaç sahte pasaporta sahip olduğu iddiasıyla tutuklanan bir kişi için son derece aptalca görünüyor. Bana “kaçma riski” diye bağırıyor, ama ne biliyorum?

Bu sırada Amanda, Elizabeth Holmes için zaman doldu, mahkeme eski Theranos kurucusunun saçmalıklarından bıktığına karar verdikten sonra. Holmes, 11 yıl hapis cezasını çekmeye başlamak ve dolandırıcılık kurbanlarına neredeyse yarım milyar dolar değerinde tazminat ödemek için ay sonunda hapse girecek.

Suçlular suçlu olacak, ancak hukuk sisteminin herkesi kabaca aynı kurallar dizisine tabi tutmaya çalışması biraz güven verici. (LOL, kimi kandırıyoruz, ama en azından ceza adaleti reformu üzerinde çalışan girişimler de.)

Soyut bir arka plan üzerinde polis siluetlerini gösteren çizim.

Görsel Kaynakları: Bryce Durbin / TechCrunch

Suç ve veri hırsızlığıyla ilgili olarak, güvenlik raporlama ekibimiz bir ton inanılmaz hikayeyle onu şaşırtıyor. İşte bir saçmalık:

TechCrunch’ta bu hafta en sevdiğim okumalar

TechCrunch+’tan bu haftaki en iyi başlangıç ​​tavsiyesi

Abonelik hizmetimiz TechCrunch+, yeni başlayanların işin iç yüzünü öğrenmesi için en iyi kaynaklardan biridir. Evet, evet, kesinlikle önyargılıyım ama … kendiniz karar verin:

Tüm erken aşamadaki girişimlere sesleniyorum! TechCrunch Disrupt 2023’te Startup Battlefield 200 kohortuna katılmak için başvurun. Tüm finalistler uzmanlık eğitimi, VC ağı, Disrupt’ta bir stant ve 100.000 $’lık özsermayesiz fon için rekabet etme şansı elde ediyor. Başvurular 31 Mayıs’ta sona eriyor. Bugün başvur.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın