FedNow anında ödemeler, fintech yatırım fırsatlarını ortaya çıkarmak üzere

ödeme sektörü bir devrimin eşiğindedir.

Merkez Bankası sayesinde yeni anında ödeme girişimi FedNow, işlemler yakında her zamankinden daha hızlı, daha güvenli ve daha uygun maliyetli olacak. Bu girişim tüketicilere, küçük işletmelere ve her büyüklükteki bankaya fayda sağlamayı vaat ediyor. Bu nedenle, önümüzdeki yıllarda ödeme yapma şeklimizi tamamen elden geçirme potansiyeli göz önüne alındığında, birçok fırsatın yanı sıra zorlukların da ortaya çıkması muhtemeldir.

rent a car 34

Vergi görevlisine merhaba deyin

IRS, gelirin yaklaşık üçte ikisinin bildirilmediğini tahmin ediyor üçüncü taraf raporlama eksikliği nedeniyle. Saatlik işçilere büyük ölçüde bağımlı olan küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ’ler) önemli bir kısmı, ödemeleri genellikle nakit olarak gerçekleştirir ve benzer şekilde tüketiciler, günlük hizmet sağlayıcılarının (örneğin bahçıvanlar, köpek gezdiriciler, vb.) vesaire.). Buna katkıda bulunan temel faktör, bağımsız yüklenicilerin anlık ödemelere güvenmeleridir.

Fed’in inisiyatifi, etkileri gelecek yıl gibi erken bir tarihte fark edilebilecek olan inovasyon için bir pencere açtı.

FedNow’un gelişiyle birlikte, yükleniciler artık, özellikle ACH aracılığıyla anında ödeme alabilirler, bu da birçok işlemin birincil ödeme aracı olarak nakitten uzaklaşmasına neden olur. Yine de bu, bağımsız yükleniciler arasında bir kutlama sebebi olsa da, artan işlem izlenebilirliği beraberinde artan vergi raporlama gerekliliklerini ve yükümlülüklerini getirir.

İleriye dönük olarak, bağımsız yüklenicilere vergi yönetimi navigasyonunun yanı sıra finansal planlama konusunda yardımcı olmaya daha fazla odaklanılacağını öngörüyoruz.

Main Street artık Wall Street ile rekabet edebilir

Topluluk bankaları gibi daha küçük finansal kurumlar artık daha büyük bankalar veya modern fintech şirketleriyle aynı düzeyde hizmet sunabilir ve çevrimiçi bankacılığa daha fazla geçişi destekleyebilir. Aslında bu, çek akışının azalması nedeniyle fiziksel lokasyonlara olan ihtiyacı azaltabilir ve tarihsel olarak büyük bir perakende ayak izinin maliyetini üstlenmiş olan bu küçük finansal kurumlar için marj profilini iyileştirebilir.

Kişinin banka hesabından fazla çekme veya kredili mevduat ücreti ödeme riskinin olmaması (bankaların anında ödemeleri başlatmadan önce fon seviyelerini doğrulaması nedeniyle), bu, bankaların şu anda uzlaşma ücretleri ve fon doğrulaması için maruz kaldığı maliyetleri büyük ölçüde azaltacaktır.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın