Fed’den bankalara kripto uyarısıABD Merkez Bankası (Fed), bankalara kripto varlıklarla ilgili hizmetleri sunmadan ilkin yasal izinleri test etme uyarısında bulundu.

Fed, kripto varlıklarla ilgili faaliyetlerde bulunan veya bulunmak isteyen bankalara yönelik kontrol mektubu yayımladı.

Söz mevzusu mektupta, gelişmekte olan kripto varlıkların, bankacılık kuruluşları, müşterileri ve genel finansal sistem için potansiyel fırsatlar sunduğu, sadece kripto varlıkla alakalı faaliyetlerin emniyet, tüketicinin korunması ve finansal istikrar ile alakalı riskler de oluşturabileceği aktarıldı.rent a car 34

Kripto varlıklarla alakalı faaliyette bulunmak isteyen bankaların atması ihtiyaç duyulan adımların belirtildiği mektupta, Fed’in mevzuyla alakalı gelişmeleri ve bankaların kripto varlıklarla alakalı faaliyetlere katılımının yakından izlendiği kaydedildi.

Mektupta, kripto varlıklarla alakalı herhangi bir faaliyette bulunmadan önce bankaların bu tür faaliyetlere yasal olarak izin verildiğinden güvenilir olması gerektiği vurgulandı.

Bankaların kripto varlıklarla ilgili faaliyetlerde bulunmadan önce düzenleyicileri bilgilendirmesi gerektiği de belirtilen mektupta, bunların emin ve sağlam bir biçimde yürütülmesi için yeterli sistemlere, kontrollere sahip olunması gerektiği anlatım edildi.

kaynak: ekonomist.com.tr

Yorum yapın