Facebook Gaming uygulamasının fişi çekiliyor

Facebook Gaming uygulamasının fişi çekiliyor



Meta, Facebook Gaming uygulamasının fişini çekiyor. Uygulama içinde kullanıcıların karşısına çıkan bir bildirim, hem iOS bununla beraber Android versiyonlarının 28 Ekim itibarıyla kapanacağı bilgisini veriyor.

Meta kullanıcıların arama verilerini indirebileceğini belirtirken, oyun platformunun dünyasına devam edeceğinin altını çizmeyi ihmal etmedi. Kullanıcılar Facebook’un ana uygulaması içerisindeki Oyun sekmesine giderek favori içerik yapımcılarının oyun kanallarını takip edebilecek.

Gaming uygulaması 2020’de kullanıcılarla buluşmuştu. Oyun yayıncılığı konusunda Twitch ve YouTube ile daha iyi rekabet etmeyi amaçlayan Facebook, bu uygulamayı yayıncıların içeriklerini daha çok öne çıkaracak ve camia katılımını artıracak grup sohbeti benzer biçimde özelliklerle tasarlamıştı.

Facebook Gaming uygulaması için niçin bu şekilde bir kararın alındığı bilinmiyor. Ancak bunun maliyetleri azaltma motivasyonuyla meydana getirilen bir uygulama olduğu söylenebilir. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, firmanın ekonomik açıdan son zamanlarda gördüğü en kötü darboğazlardan biriyle karşı karşıya olduğunu dile getirmişti.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın