Elon Musk ve Twitter arasında şimdi de Signal kavgası çıktı

Elon Musk ve Twitter arasında şimdi de Signal kavgası çıktıElon Musk’ın hususi mesajları kendisini Twitter’la giriştiği kavgada zor durumda bırakabilir. Taraflar anlaşmanın kaderini belirleyecek ekim ayındaki duruşmalardan ilkin Deleware Temyiz Mahkemesi’nde bir kere daha karşı karşıya geldi.

Üç saatten uzun devam eden duruşmada gündeme gelen konulardan biri de Musk’ın şifrelenmiş mesajlaşma uygulaması Signal’ı kullanması oldu. Twitter’ın avukatları Musk’ın uygulamadan gönderilen mesajları sakladığını belirterek, personeli Jared Birchall’la olan mesajlarını yayınlayan bir ekran görüntüsünü paylaştı.

Twitter’ın avukatları, Morgan Stanley ve Marc Andreesen hakkında mesajlara ve Avrupa Birliği’nin Twitter’ın Musk tarafından onaylama alınmasına ilişik bir konuşmaya dikkat çekti. Avukatlar sohbetin ekran görüntüsüne Musk ve Birchall’un Signal kullanımını inkar etmesinden sonra erişildiğini belirtti. Ekran görüntüsü, mesajın otomatik olarak silinecek biçimde ayarlandığını da gösteriyor.

Twitter’ın avukatları, Musk ve Oracle’ın başkanı Larry Ellison arasındaki mesajların da kaybolduğunu belirtti. Ellison’un satın alma sürecinde Musk’ın en mühim destekçilerinden biri olduğu biliniyor. Musk’ın Twitter anlaşmasını “geçici olarak askıya aldığını” paylaşmasının derhal öncesinde Ellison ile mesajlaştığı anlatım edilirken, görüşmelerin içinde ne olduğu belirsizliğini koruyor. Mikro blog servisinin avukatları, Musk’ın Ellison’a “entresan zamanlardan” bahsettiğini ve bir telefon görüşmesi ayarladığını iddia ediyor.

Twitter’ın avukatları Elon Musk’ın mesajlarını yönetmesine kısıtlama getirilmesini istiyor. Musk’ın avukatları ise eksantrik milyarderin Signal kullanımının önemsiz bulunduğunu korumak için çaba sarfediyor. Musk’ın delil yok ettiğine dair bir kanıt olmadığını belirten avukatlar, Signal’ın Silikon Vadisi’nde yoğun şekilde kullanıldığına da dikkat çekti ve Twitter yöneticilerinin de bu uygulamayı kullandığını hatırlattı.

Elon Musk ve Twitter arasındaki ilişkin kaderini belirleyecek davanın duruşmaları 17 Ekim’de başlayacak. Duruşmaların beş gün sürmesi planlanıyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın