Elon Musk, Twitter nedeniyle 6,88 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı

Elon Musk, Twitter nedeniyle 6,88 milyar dolarlık Tesla hissesi sattıTesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi Elon Musk, 6,88 milyar dolar değerinde 7,92 milyon elektrikli vasıta üreticisi Tesla hissesi sattı.

BBC’deki haberde, pay satışlarının, firmanın geçen hafta meydana getirilen yıllık hissedarlar toplantısının arkasından 5 ila 9 Ağustos içinde gerçekleştiği kaydedildi.

Elektrikli vasıta üreticisi Tesla’nın 6,88 milyar dolar değerindeki 7,92 milyon hissesini satan Musk, toplumsal medya platformu Twitter üstünden yaptığı paylaşımda satışla alakalı olarak Twitter ile olan yasal dönemi kaybetmesi halinde şirketi 44 milyar dolara satın almak zorunda kalabileceğinden paraya ihtiyacı olacağını anlatım etti.

Nisanda Twitter’ın tamamını satın almak için 44 milyar dolarlık teklifte bulunan Musk, temmuz başlangıcında ise kararını değiştirmişti. Bunun üstüne Twitter, satın almanın tamamlanmasına yönelik Musk’a dava açmıştı.

Tarafların, ekimde duruşmada karşı karşıya gelmesi planlanıyor.

“TWİTTER’I ALMAK ZORUNDA KALMAZSAM HİSSELERİ GERİ ALACAĞIM”

Tesla hisselerinin satılmasının ortaya çıkmasının arkasından sorulan başka pay satıp satmayacağı sorusuna ise Musk, “Evet. Twitter’ın bu anlaşmayı kapatmaya zorladığı (umarım olası değildir) bir durumda, Tesla hisselerinin acele satışından kaçınmak önemlidir” dedi.

Tesla CEO’su, ek olarak Twitter’ı satın almak zorunda kalmazsa hisselerinin bir kısmını geri alacağını laflarına ekledi.

Musk, Twitter anlaşması gerçekleşmezse, kendi sosyal platformu X.Com’u kurmayı düşüneceğinin de vurguladı.

kaynak: ekonomist.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın