Elon Musk, NBCU’nun yeni Twitter CEO’su Linda Yaccarino’yu atadı

Söylentiler doğru: Elon Musk, Twitter’ın bir sonraki CEO’su olarak NBCU lideri Linda Yaccarino’yu seçti.

Musk, Yaccarino’nun yeni rolünü, yeni bir CEO arayışını tamamladığını açıklamasından bir gün sonra, bu sabah bir tweet ile doğruladı.

“Bu platformu dönüştürmek için Linda ile çalışmayı dört gözle bekliyorum. X, her şey uygulaması”diye yazdı Musk.

Yacarino ilan edildi Cuma sabahı, NBCU’da Global Reklamcılık ve Ortaklıklar Sorumlusu olarak görevinden ayrıldığını söyledi.

Musk’ın liderliği Twitter’ın işinin bu önemli yönünü alt üst ettiğinden, Twitter’ın başına tanınmış bir reklamcılık yöneticisini getirmek akıllıca. Musk, başkan ve “ürün, yazılım ve hizmetlilerden sorumlu CTO” olarak kalacağını söyledi. Düzensiz içerik denetleme politikaları ve tutarsız, bazen yanıltıcı doğrulama sistemleriyle Twitter, reklamverenlerin kanını aldı. Şirket ayrıca, satış ekibi gibi gelir nesilleri için kritik ekipleri de işten çıkardı.

Musk ve Yaccarino’nun şimdiden bir yakınlığı var gibi görünüyor. Geçen ay, Yacarino röportaj yaptı Musk, Miami’deki bir reklam konferansında iş dünyasının patronunu övdü.

“Elon, sürekli geri bildirim için herkes tarafından erişilebilir olmayı taahhüt etti” sahnede dedi. “Ayrıca dün yayınladığı yeni şeffaflık ve güvenlik kurallarına da katılmak için kendini açtı. Unutmayın, ifade özgürlüğü erişim özgürlüğü anlamına gelmez.”

Ayrıca Elon’a “bu odadaki insanlar [Twitter’s] kârlılığa giden yol.” Twitter kurulduğu günden bu yana en etkili para kazanma yöntemi olmuştur. reklamve Musk’ın girişimleri mavi çekten para kazanmak başarılı olamamıştır.

İkisinin o sırada müzakere halinde olup olmadığını bilmiyoruz, ancak Yaccarino, Twitter markasını sterilize etmek için motive olmuş gibi görünüyordu ve izleyicileri bir Soru-Cevap bölümünde endişelerini Musk’a dile getirmeye teşvik etti. Musk’ın, reklam verenlerle ilgili olduğu için ifade özgürlüğü konusundaki bakış açısını yineledi; bu, ifade özgürlüğünün “erişim özgürlüğü” anlamına gelmediğidir.

Yaccarino, Musk ile röportaj yaparken “Eğer onun söylediği gibi ifade özgürlüğü bu ülkenin temel taşıysa, bu odada buna karşı çıkacak kimsenin olduğundan emin değilim” dedi. “Bunun için bir alkış alabilir miyim?”

Bu hikaye gelişiyor…


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın