Linda Yaccarino resmen Twitter CEO’su olarak göreve başladı

rent a car 34

Gelen Twitter CEO’su Linda Yaccarino bir habere göre Pazartesi günü yeni işine başladı. cıvıldamak.

“Oldu – kitaplarda ilk gün!” yazdı. “Bizi izlemeye devam edin…”

Twitter’ın sahibi Elon Musk, Mayıs ortasında yeni bir CEO’yu işe aldığını duyurdu. Birkaç gün sonra, Yaccarino istifa reklamcılık ve ortaklıklar grubunun başkanı olduğu NBCUniversal’dan; Musk daha sonra reklam yöneticisinin yeni CEO seçimi olduğunu doğruladı.

Yine de Yaccarino beklenenden daha erken başlıyor gibi görünüyor. Musk, yeni bir CEO bulduğunu açıkladığında, onun yaklaşık altı hafta içinde başlayacağını söyledi… ama daha üç hafta oldu. Yaccarino’nun yaklaşık on iki yıl çalıştığı NBCUniversal’dan ayrılması ani göründü. İstifası şirketin istifasından birkaç gün önce geldi. ön sunumreklamverenler için önemli bir olay.

Genel işe alım görevleri söz konusu olduğunda CEO’ların biraz geçiştirdiğini varsayarsak, Yaccarino’nun Twitter’daki ilk günü olaylı bir gün gibi görünüyordu. Pazartesi günü Musk, Demokratik başkanlık ön seçimlerinde Başkan Joe Biden’a karşı uzun soluklu bir kampanya yürüten aşı karşıtı aktivist Robert F. Kennedy Jr. ile canlı bir Ses Alanına ev sahipliği yaptı. Sohbet, Florida Valisi Ron DeSantis’in birçok soruyla dolu kampanya duyurusundan biraz daha sorunsuz geçti. teknik zorluklar. Ancak, Twitter’ın yaklaşık 60.000 dinleyiciyle zirveye ulaştığını söylediği bu etkinlik sırasında – Kennedy talep edildi okullardaki silahlı saldırılardan Prozac gibi farmasötik ilaçların sorumlu olduğunu ve ilaç endüstrisinin Demokrat partiyi kontrol ettiğini iddia etti.

Kennedy ile yaptığı bu görüşmede Musk, Twitter’ın kaybettiğini söyledi. yarıdan fazla Ekim ayında resmi olarak görevi devraldığından bu yana reklam gelirinin Ancak Yaccarino, kendi Twitter hesabında, reklamcıları ürkekleştirse bile, Musk’ın “ifade özgürlüğünü” ne pahasına olursa olsun destekleme misyonunu destekliyor gibi görünüyor.

“Bu gecenin yansıması – az önce bir Başkan adayıyla bir dizi önemli konuda ender ve senaryosuz bir konuşma duyduk – hepsi Twitter’da başlatıldı,” dedi. tweet attı DeSantis’in Twitter Alanından sonra. “Bu tarihi. Daha fazlasını yapalım. İfade özgürlüğü paha biçilemez.”


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın