Einride, elektrikli kamyonlarını PepsiCo ile ortaklaşa İngiltere nakliye sektörüne getiriyor

rent a car 34

Elektrikli ve sürücüsüz nakliye şirketi binmek Avrupa pazarındaki genişlemelerin en sonuncusunu temsil ederek Birleşik Krallık’a genişliyor.

Einride, hedef almak istediğini söyledi. 1,6 milyar ton Birleşik Krallık’ta her yıl karayolu taşımacılığı ile taşınan malların yüzdesi. İngiltere’deki ilk konuşlandırması, fosil yakıtla çalışan taşımacılığı her biri 250.000 mil kesmesine yardımcı olacağını söylediği Leicester ve Coventry şehirleri arasında mal taşımak için Einride’ın kamyonlarını ve platformunu kullanacak olan PepsiCo’nun atıştırmalık yiyecek yan kuruluşu Walkers ile ortaklaşa olacak. yıl.

PepsiCo’nun ilk lansmanı, herhangi bir rota genişletme taahhüdünde bulunmadan önce üç yıllık bir pilot uygulama üzerinden daha çok bir “em ve gör” olacak.

PepsiCo İngiltere’nin sürdürülebilirlik başkanı Archana Jagannathan yaptığı açıklamada, “Bu ilk dağıtımla, elektrikli kamyonların nakliye operasyonlarımızda oynayabileceği potansiyel rolü daha iyi anlamak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Einride, Almanya’da Electrolux ve ABD’de Einride’ın tamamen otonom bölmeleri için bir pilot ortak olarak hizmet veren GE Appliances dahil olmak üzere başka yerlerde başka büyük ticari anlaşmalar yapmış olsa da, PepsiCo bir lansman ortağı olarak büyük bir darbedir (aşağıda daha fazlası için) .

Einride, zaman içinde, Midlands’tan başlayarak ve Sheffield, Manchester, Birmingham, Bristol ve Londra dahil olmak üzere birçok büyük şehir merkezinden geçerek en yoğun insan ticaretine maruz kalan yük yollarından bazılarını kapsayan bir “navlun hareketliliği ızgarası” kurmayı planladığını söylüyor.

Einride'ın planlanan ulaşım ağı ızgarası

Einride’ın planlanan ulaşım ağı ızgarası Resim Kredileri: Einride

Bölmeler

2016 yılında İsveç’te kurulan Einride, Avrupa hareketlilik alanında dikkatleri üzerine topladı. kabinsiz sürücüsüz kargo kamyonu için Bu olabilir insan operatörler tarafından uzaktan kontrol edilir ihtiyaç duyulduğunda.

Einride iş başında Resim Kredileri: Einride

Her ne kadar bunlar “bakla” Olmak pilotlu ticari olarak İsveç ve ABD’de yasal engeller, Einride’ın kapsamını genişletmek zorunda kaldığı anlamına gelir. insan güdümlü elektrikli kamyonlar tarafından desteklenen bir geçiş döneminin parçası olarak da destan platformu Bu, nakliye ve lojistik müşterilerinin filolarını yönetmelerine ve optimize etmelerine yardımcı olur. Ve PepsiCo, Temmuz ayından itibaren Midlands’de konuşlandırılacak olan birbirine bağlı iki elektrikli kamyonla yola çıkacak olan Einride ortaklığının bir parçası olarak bunu kullanacak.

TechCrunch’a konuşan bir sözcü, “Einride Birleşik Krallık’taki varlığını ve müşteri listesini genişletirken, hem müşteriler hem de mevzuat açısından Einride’ın otonom teknolojisiyle projeleri uygulamaya hazır yenilikçi yerel ortaklar bulmayı dört gözle bekliyor” dedi. “Einride, müşteri tesislerinde çitle çevrili alanlara veya örneğin bir üretim sahası ile depo veya dağıtım merkezi arasındaki daha düşük karmaşıklığa sahip halka açık yollardaki onaylı bir projeye odaklanarak, adım adım bir yaklaşımla otonom operasyonları keşfetmeyi planlıyor.”

Einride'ın PepsiCo (Walkers) Kamyonu

Einride’ın PepsiCo (Walkers) Kamyonu Resim Kredileri: Einride

Einride zaten ABD’ye genişlemişti 2021’de geri döndüson aylarda ise Almanya’ya yuvarlandı ve Benelüks (Belçika, Hollanda ve Lüksemburg) bölgesi ile planlar yerinde bu yıl da Norveç’i hedeflemek. En son genişlemesi, bir büyük Birleşik Krallık hükümeti girişimi yakın zamanda ülkenin karayolu, demiryolu ve deniz yoluyla yük taşımacılığını karbondan arındırmak için tasarlanmıştır. 7 milyon sterlinlik yeni bir fon başlattı yurtiçi taşımacılığı daha temiz hale getirmek için çalışan KOBİ’ler için.

Einride, bu Navlun İnovasyon Fonu’nun yararlanıcılarından biri olmasa da (FİF), şirket bir 500 milyon dolarlık bağış Einride’ın Avrupa ve Kuzey Amerika’daki ayak izini genişletmeye devam ederken araç filosunu desteklemek için kullandığı Barclays Europe’dan 300 milyon dolarlık borç finansmanı da dahil olmak üzere çok sayıda yatırımcıdan.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın